TEST: Coloxio Gold – kolagénové peptidy v novej definícii od tozax.sk

Kolagén je bielkovinou, ktorá patrí medzi najrozšírenejšie v našom tele. Je to hlavná zložka spojivového tkaniva, ktoré je oporou nášho tela, a nachádza sa ako v šľachách, tak aj v koži, svaloch i vo väzivovom tkanive. Mnohí odborníci uvádzajú, že kolagén má v tele mnoho funkcií a kým v mladosti si ho dokáže naše telo samo syntetizovať, postupným starnutím sa aj jeho tvorba obmedzuje a spomaľuje.

Kolagén je prítomný aj v mnohých potravinách, ale ruku na srdce, ako často takéto potraviny konzumujeme? Keďže ho prijímame v menšej miere, častokrát siahneme po výživových doplnkoch, ktoré nášmu telu dokážu doplniť potrebné vitamíny, minerály a iné látky, ktoré telo potrebuje. Keďže aj my vieme, že naše telo potrebuje množstvo látok pre správne fungovanie, z času na čas mu doprajeme to, čo si zažiada (stačí mu len načúvať). Tentokrát sme si „pochutili“ na Coloxio Gold – výživovom doplnku od tozax.sk.

kolagénový výživový doplnok

Zdroj: Shutterstock®

Komu a s čím pomáha Coloxio Gold? Čo obsahuje?

Coloxio Gold je vhodný pre tých, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, športovcov, aktívnych ľudí i pre tých, ktorí bojujú s kožnými problémami. Je určený na výživu kostí, chrupaviek, šliach i väzov. Výživový doplnok Coloxio Gold pomáha pri regenerácii a výžive pokožky, nechtov i vlasov. Slúži ako prevencia proti starnutiu pokožky a rovnako podporuje aj jej hojenie.

Coloxio Gold je obohatený o hydrolyzovaný kolagén, kyselinu hyalurónovú, vitamín C a B2, zinok a selén. Ako vieme, kyselina hyalurónová pomáha udržiavať vlahu v pokožke, vďaka čomu pokožka pôsobí hydratovane a sviežo, okrem toho tiež pomáha predchádzať jej predčasnému starnutiu. Obsiahnutý vitamín C podporuje imunitný systém, no jeho úlohou je tiež podpora syntézy kolagénu v tele. Zjednodušene povedané, vitamín C podporuje tvorbu telu vlastného kolagénu. V ďalšom rade vo výživovom doplnku nájdeme zložky, ako je selén a zinok, ktoré sú výživou pre nechty i vlasy. A napokon vitamín B2 má v tele množstvo funkcií, no okrem iného podporuje krásu pokožky.

V každom vrecúšku Coloxio Gold sa nachádza tá najdôležitejšia zložka, a to 6 000 mg hydrolyzovaného kolagénu. Odborníci sa zhodujú v tom, že hydrolyzovaný kolagén je najideálnejšou formou, ktorú dokáže naše telo vstrebať v plnej miere.

Aká je chuť výživového doplnku Coloxio Gold?

Pri kolagénových doplnkoch sa môžete stretávať s rôznou chuťou – od rybacej až po príjemné sladké, ktoré nám dokážu ulahodiť. Popravde, ak má výživový doplnok príjemnú chuť, radi sa k nemu vraciame. Ja som mala možnosť vyskúšať už viaceré kolagény a, popravde, všetky boli niečím iné a výnimočné, kvôli čomu by sa ich oplatilo vyskúšať. Coloxio Gold má zaujal svojou citrónovou chuťou, ktorá je veľmi príjemná a vôbec nie kyselkavá. Spozorovala som, že čím v menšom objeme vody prášok rozpustíte, tým má lepšiu a výraznejšiu chuť (výrobca odporúča rozpustiť ho v 150 až 200 ml vody). Oceňujem, že výživový doplnok nie je zbytočné „preplnený“ cukrom a umelými sladidlami a tiež sa mi páči jeho zloženie – neobsahuje žiadne zbytočnosti, ktoré mnohí výrobcovia do kolagénových doplnkov radi pridávajú. Zinok, selén, kyselina hyalurónová, vitamín C, vitamín B2 a napokon samotné kolagénové peptidy – všetko to, čo naše telo potrebuje, dokáže vstrebať a zužitkovať.

Zaujme ťa: TEST: Bernard Cassière Telový krém Spirulina Youth Care

hydrolyzovaný kolagén v prášku

Zdroj: Shutterstock®

V čom je Coloxio Gold praktické?

V prvom rade oceňujem jeho praktickosť pri „rozrábaní“. Stačí otvoriť jedno balenie (čo ide mimochodom jednoducho, nakoľko je každé vrecúško na jednej strane nastrihnuté) a vysypať do pohára. Následne prášok zalejete vodou a v podstate v priebehu niekoľkých sekúnd si môžete dopriať „nápoj krásy“. Prášok sa rýchlo rozpúšťa, no pamätajte, že je ideálne zaliať prášok vodou ako ho do vody sypať. V druhom rade teda oceňujem rýchlosť rozpúšťania prášku. Nemusíte čakať dlhé minúty, kým sa rozpustí. Oceníte najmä v prípade, ak sa niekam ponáhľate.

V neposlednom rade praktické balenie vás nebude obmedzovať ani na cestách. Nemusíte so sebou vláčiť veľké balenia, pri ktorých si kolagén dávkujete priloženou odmerkou. Jednoducho si len zbalíte presný počet vrecúšok na tie dní, ktoré budete mimo domova.

Neprehliadni: TEST: Pleťové olejové sérum Kopaničiarska žehlička od Panakeia

výživový doplnok pre zdravie i krásu

Zdroj: Shutterstock®

Ako Coloxio Gold funguje?

Ak by ste sa opýtali odborníkov, za aký dlhý čas môžete pozorovať prvotné účinky užívaných výživových doplnkov, tak mnohí by vám povedali, že najskôr po 3 mesiacoch. Totižto na to, aby sa účinky prejavili aj navonok, je jednomesačná kúra nepostačujúca. Tiež si treba uvedomiť, že naše telo je „inteligentným strojom“. Je jedno, že vy sa rozhodnete užívať kolagén pre zlepšenie stavu vašej pleti alebo posilnenie vlasov a nechtov. Naše telo všetky prijaté živiny distribuuje najskôr tam, kde sú potrebné najviac. Aj to je dôvod, prečo prvotné výsledky nemusíte pocítiť už po jednej kúre.

Čo som však spozorovala na sebe, tak sú pevnejšie a odolnejšie nechty. Totižto občas sa mi stávalo, že po gél laku na nechtoch a jeho odstránení boli častokrát moje nechty trochu zničené a trvalo mi pár týždňov, kým som ich dala opäť dokopy. Po dovolenkovej manikúre a jej odstránení boli moje nechty v pomerne dobrej kondícii a nespamätávali sa z gél laku niekoľko týždňov. Sú stále pevné, neštiepia sa a ani nelámu.

Určite môžem povedať, že Coloxio Gold mal pozitívny vplyv aj na moju pleť. Pôsobí sviežo, hydratovane a celkovo mám pocit, že jej krajšia.

Oplatí sa Coloxio Gold vyskúšať?

Ja si myslím, že je vhodné svoje zdravie a krásu z času na čas podporiť vhodnými výživovými doplnkami. Tým je aj Coloxio Gold, ktorý obsahuje 6 zložiek, ktoré naše telo dokáže oceniť. Ak by ste ho radi vyskúšali, tak s kódom „Coloxio15“ získate 15 % zľavu na e-shope tozax.sk, a to na všetky produkty na webe, vrátane akciového balíčka Coloxio Gold 3+1,  pri ktorom získate 1 balenie výživového doplnku zadarmo. Môžete si tak zakúpiť 4-mesačnú kúru za naozaj výhodnú cenu!

8 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

28.09.2021 18:21

Nepoznám no rada vyskúšam kolagen užívam každý deň

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

29.09.2021 07:10

Zaujímavý, ešte som o ňom nepočula, vďaka za článok!

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

04.10.2021 10:54

S radostou sme clanok pripravili, ako vzdy :)

Katarína Konečná

Katarína Konečná

29.09.2021 08:58

užívam kolagén, ale o tejto značke som ešte nepočula

Vaše meno:

Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

29.09.2021 15:13

kolegyňa užíva kolagén a už vidí viacero výhod...prestali je padať vlasy, má dlhšie mihálnice a ja niektoré vrásky sa vyplnili...a pre pohybový aparát je veľmi dôležitý.

Vaše meno:

Zdenka Sabanošová

Zdenka Sabanošová

30.09.2021 10:09

O kolagénu som už veľa počula aj čítala,ale neskúšala.

Vaše meno:

Veronika Kupcová

Veronika Kupcová

30.09.2021 15:51

o tomto kolagéne som zatiaľ veľa nepočula

Vaše meno:

Alena Čabáková

Alena Čabáková

04.10.2021 10:55

Je to preto, ze je to dost cerstva novinka. A je dobry cas na jedho skusenie, kedze mame aj zlavovy kod „Coloxio15“ získate 15 % zlavu :)

Zita Zadr

Zita Zadr

03.02.2022 11:47

kolagen je skvela vec, ja ale pouzivam od iuvenio

Vaše meno:

Nina Hlska

Nina Hlska

04.02.2022 14:17

kolagen beriem pravidelne

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE