Inferno-Peklo je vonku. Môžete čítať!

V najočakávanejšej knihe roka Inferno-Peklo od Dana Browna sa opäť stretávame s obľúbeným profesorom symbolistiky Robertom Langdonom, ktorý sa prebúdza zranený v nemocnici

Len pár mesiacov trval preklad a vydanie 550-stranového bestselleru Inferno-Peklo od Dana Browna - podľa mnohých kniha roka 2013, čo predaje aj dokazujú. V angličtine sa kniha predávala rýchlejšie ako ďalší veľký hit Prázdne miesto od J.K.Rowlingovej. Dnes vyšlo Inferno-Peklo v slovenčine a už dlhé týždne sa drží na prvom mieste mnohých rebríčkov najpredávanejších kníh.

 

V najočakávanejšej knihe roka Inferno-Peklo od Dana Browna sa opäť stretávame s obľúbeným profesorom symbolistiky Robertom Langdonom, ktorý sa prebúdza zranený v nemocnici. Netuší kde je a ako sa tam dostal. V hlave mu znejú slová „Hľadaj a nájdeš! Čas sa kráti“, no nechápe ich zmysel.

 

Inferno-Peklo je vonku. Môžete čítať!

 

Vo svojich veciach nachádza podivný predmet a okamžite sa púšťa do pátrania s mladou lekárkou Siennou Brooksovou: pomocou veršov z Danteho temnej epickej básne Peklo musia dešifrovať kódy ukryté v slávnych dielach renesancie – v sochách, obrazoch, budovách. Musia tak vyriešiť záhadu a zabrániť katastrofe hroziacej ľudstvu.

 


„Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým,
čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj.“


Robert Langdon je teda späť a tentoraz na neho naozaj čaká Peklo. Bestseller Inferno-Peklo je plné tajomstiev, záhad, hádaniek, šifier a prekvapivých riešení. Príbehu nechýba irónia a dokonca ani odkazy na iné diela.

 

 

Inferno-Peklo je vonku. Môžete čítať!

 

Jednou z postáv, ktoré sa v knihe objavia, je dievča s dračím tetovaním na chrbte (pre menej zasvätených - odkaz na hackerku Lisbeth v trilógii Millennium od Stiega Larssona). Na obálke slovenského prekladu Inferna je Danteho portrét a pohľad na Florenciu s dominantou chrámu Santa Maria del Fiore.

 


Začnite čítať Inferno-Peklo hneď teraz – Langdon je späť a v plnej forme!

 

 


 

3 komentárov
dominika4848

dominika4848

26.08.2013 15:54

dan brown je dobry spisovatel a aj tato novinka bude super

Vaše meno:

dana zimova

dana zimova

29.08.2013 12:30

momentalne citam ;)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

10.01.2014 13:41

je to skvelý spisovatel kniha stojí za prečítanie odporúčam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE