Slováci nebojte sa Karlových Varov, máte na to!

Kúpele Karlove Vary majú toľko prívlastkov, ako žiadne iné na území bývalého Československa. Možno o nich právom vyhlásiť, že sú medzinárodne najznámejšie, najnavštevovanejšie, najvychýrenejšie a najstaršie. Svoju slávu odvodzujú od cisára Karla IV., ktorý ich založil. Liečia sa v nich najmä choroby tráviaceho ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútorným vylučovaním. Vynikajúce výsledky majú v liečbe diabetes. 
 
Symbolom kúpeľov je Vřídlo, od ktorého závisia aj ostatné karlovarské pramene. Pramene sa používajú najmä na pitné kúry. Pre mesto je však príznačný aj bohatý kultúrny a spoločenský život. Mnohí Slováci (ale i Česi) si myslia, že tak slávne kúpele, so zahraničnou klientelou, musia mať vysoké ceny a oni si ich nemôžu dovoliť. Nie je to však pravda. V Karlových Varoch nájdete ubytovacie zariadenia všetkých cenových úrovní - od závratných až po ,,ľudové“.
karlovy-vary

Zdroj: Shutterstock®

Stále je tu aj možnosť, že vám pobyt vo Varoch zaplatí zdravotná poisťovňa. Ak máte tú správnu diagnózu. Len málo ľudí vie, že v EÚ existuje nárok na kúpeľnú starostlivosť hradenú zdravotnou poisťovňou a to dokonca i v zahraničí. Preto by do českých kúpeľov mohli cez poisťovne chodiť aj Slováci a naopak. Všetko si však treba zaistiť vopred a až po absolvovaní liečenia vznikne nárok na jeho preplatenie. Treba vyplniť žiadosť poisťovne o absolvovanie kúpeľnej liečby v zahraničí, ktorá je k dispozícii v poisťovni. Poisťovňa by potom mala žiadosť schváliť a podľa platnej legislatívy umožniť liečbu v inom členskom štáte EÚ. Poistenec má totiž nárok na preplatenie nákladov na ambulantnú aj ústavnú starostlivosť vo výške úhrady poskytnutej doma. Poisťovni však musí predložiť žiadosť o preplatenie a kópiu prepúšťacej správy, doklad o zaplatení kúpeľnej starostlivosti a faktúru rozpísanú podľa jednotlivých položiek.

karlovy-vary

Zdroj: Shutterstock®

I keby vám však poisťovňa nechcela pobyt preplatiť, pouvažujte o samoplatcovskom pobyte. Karlove Vary nie sú len pre chorých. Môžete tu absolvovať aj wellness pobyty, regeneračné pobyty a rozmaznávať sa môžete nechať aj kultúrou. Navštívte Medzinárodný filmový festival, alebo koncerty vážnej hudby, divadelné predstavenia, výstavy a ďalšie podujatia. Najbližšie Medzinárodný filmový festival Karlove Vary  začne cez víkend 29. júla 2015. Podobne ako po iné roky, aj tento ročník prinesie cca 200 filmov

 

Či už prídete na karlovarský filmový festival, alebo na liečebný, rehabilitačný, či wellness pobyt, ubytujte sa v niektorom zo zariadení spoločnosti Bohemia-lázně, a. s., ktorú vlani navštívilo 11 027 osôb, ktoré tu strávili 134 248 dní (tzv. lôžkodní). 

karlovy-vary

Zdroj: Shutterstock®

Ako jedny z mála v Karlových Varoch majú uzavreté zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami. Hradené sú liečebné kúpeľné pobyty s programom diabetologickým, rehabilitačným, onkologickým aj preventívnym. V rámci pobytu ponúkajú 24 hodinovú lekársku pohotovosť. Slováci chodia do Karlových Varov len poskromne, ale aj o túto klientelu majú záujem. Je tu jazyková a kultúrna blízkosť.

karlovy-vary

Zdroj: Shutterstock®

Blízkosť mesta Karlových Varov s hranicami so Spolkovou republikou Nemecko ponúka rad výziev v oblasti cestovateľských zážitkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta patria Drážďany s galériou Starých majstrov, či mesto hudobného skladateľa Richarda Wagnera – Bayreuth, kde sa snúbi história s nákupmi. Do týchto miest sa z Karlových Varov dostanete v priebehu 2 hodín, preto sú vhodné aj na popoludňajšie výlety.

 

Ďalšie vyhľadávané miesta sú Praha a kúpeľný trojuholník, Český Krumlov a Mariánske Lázně so svojou spievajúcou fontánou a možnosťou zážitkovej večere v historických priestoroch pivovarskej reštaurácie Ve Skale. V blízkosti Karlových Varov je možnosť navštíviť hrad Loket, zámok Kynžvart alebo zámok Bečov s relikviárom sv. Maura.

 

Spoločnosť Bohemia-lázně, a. s. prevádzkuje cestovnú kanceláriu Kaleidoskop Travel, ktorá sa zameriava na jednodenné výlety či niekoľkodňové zájazdy. Predáva aj vstupenky na koncerty a to prostredníctvom portálu Infocentra Karlove Vary www.vstupenky.karlovyvary.cz .

karlovy-vary

Zdroj: Shutterstock®

Kúpeľná spoločnosť Bohemia-lázně, a. s., Karlove Vary, ocenená Národnou cenoukvality 2011, ponúka kúpeľné liečebné pobyty (komplexná a príspevková starostlivosť) zamerané na liečbu tráviaceho traktu a pohybového ústrojenstva, relaxačné a rekondičné pobyty. Poloha v bezprostrednej blízkosti kolonád, vlastné garáže, príjemné ubytovanie, nové konferenčné priestory, široká paleta doplnkových služieb, sú hlavnými konkurenčnými výhodami spoločnosti.

 

Jedinečná príťažlivosť kúpeľov spočíva v unikátnych účinkoch karlovarskej minerálnej vody. S jej pomocou liečia ochorenia zažívacieho traktu aj pohybového ústrojenstva. Liečebné kúpeľné pobyty prebiehajú v sanatóriu Kriváň a hoteloch Slovan a Concordia, ktoré sú umiestnené v blízkosti kolonád. Všetky kúry sú poskytované vo vynovenej balneoprevádzke s viac ako 45 druhmi procedúr

 

Viac na: www.bohemia-lazne.cz

2 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.07.2015 13:38

krásne mesto

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

05.05.2020 11:30

Karlove vary sú krásne, bola som tam na Silvestra :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE