Dovolenka vo wellness štýle: Ktorá žena by odmietla?

Ak máte tohto roku dilemu, aký štýl dovolenky si vybrať, pouvažujte okrem tých tradičných aj nad relaxom v podobe pobytu vo wellness hoteli alebo wellness centre. Pokiaľ sa obávate o financie, je to zbytočné. Stačí dobre googliť a poprezerať si akciové ponuky. Dovolenka v takejto podobe môže vyjsť ešte lacnejšie ako pobyt pri mori. V prípade, že si vyberiete miesto pre relax niekde na Slovensku alebo v blízkom okolí, ušetríte ešte viac. A keďže sa nebudete teperiť po všetkých možných historických pamätihodnostiach, domov prídete nabité maximom energie!

Prečo wellness dovolenka?

Čo od wellness dovolenky očakávať? Samozrejme, v prvom rade oddych! A to vo všelijakých jeho podobách. Hotely v tomto štýle ponúkajú k dispozícii kompletný wellness svet. Pod tým si môžete predstaviť vírivky, bazény, rôzne druhy saunovania, fitness centrá a, samozrejme, masáže. V mnohých takýchto SPA centrách nájdete napríklad bazény s termálnou vodou, ktorá pôsobí nielen relaxačne, ale tiež liečivo. Oddychové zóny s chutným nápojom, príjemným osvetlením a pohodlným sedením zaručujú dokonalý oddych pre naberanie novej energie.

Odporúčame: Ako sa dostať po pôrode do formy? 3 tipy, ktoré ťa zachránia!

oddych na dovolenke

Zdroj: Shutterstock®

Čo zvykne zahŕňať saunový svet? Ako už predpovedá samotný názov, zahŕňa v sebe samozrejme hneď niekoľko druhov sáun. A to napríklad parnú saunu, bylinkovú, infrasaunu, ale taktiež také jacuzzi, tropický dážď či hydromasážnu vaňu.

Ak niekde naďabíte na termálnu vodu, môžete len výskať od radosti. Jej zdravotné účinky pocítite na svojom tele už po pár dňoch. Okrem priaznivého vplyvu na pohybové ústrojenstvo, pozitívne sa odrazí aj na stave vašej pokožky. Niektoré kúpele sa zas špecializujú na dýchacie ťažkosti. Inde nechýbajú liečebné pitné kúry pramenitých vôd či napríklad špecializované kúpele.

masáže

Zdroj: Shutterstock®

Čo vám teda wellness dovolenka určite dá? Stratenú harmóniu, novú energiu a zvýšenie imunity. Pomôže tiež s niektorými zdravotnými problémami, ale tiež s procedúrami krásy.

Čo vám možno bude chýbať? Ak milujete spoznávacie zájazdy, počas wellness pobytu si, samozrejme, môžete odskočiť k najbližším atrakciám danej lokality. Len či sa vám pri toľkej ponuke bude chcieť konkrétne wellness centrum opustiť, to je otázne.

Odporúčame: Stačí pol minúty na zhodnotenie domu: Čo si všíma návšteva ako prvé?

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

27.05.2014 07:36

oddych v dobrom wellness hoteli by som určite brala

Vaše meno:

Mária Mihaľová

Mária Mihaľová

10.07.2014 22:40

relax vo wellness hoteli som vyskúšala a bolo to vynikajúce-bazény, plávanie, masáže,sauna-super odpočinok

Vaše meno:

Nikola Kovalčíková

Nikola Kovalčíková

27.03.2015 19:26

milujem wellness! vždy si dokážem neuveriteľne oddýchnuť vo wellness :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 10:42

My si spoločne s priateľom aspoň raz do roka doprajeme víkendový wellness pobyt, kde sa dokonale zrelaxujeme a oddýchneme :-) Také Tatry sú na to ako stvorené :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE