Unikátna masáž hadmi z Izraela: Trúfla by si si na ňu?

Pri masáži si každá z nás predstaví dokonalé uvoľnenie spojené s príjemnou hudbou a vôňou. Po masáži sa cítime oddýchnuté a plné novej energie. Niektoré z nás uprednostňujú skúsené ruky masérky, iné maséra. Čo však v prípade, že sa tejto úlohy zhostia hady? 

Viete si to predstaviť?

U nás je to možno niečo nepredstaviteľné, no v iných krajinách je to úplne bežné. Dokonca hady nie sú jediné zvieratá, ktoré sa využívajú na relaxačné procedúry. Čo by ste povedali na myši alebo potkany? V každom prípade je to určite niečo pre tie silnejšie povahy. Veľké uznanie určite patrí tým, ktorý našli odvahu a túto exotickú masáž už vyskúšali.

Odporúčame: Prečo ženy nechcú mať deti? Pozri sa na dôvody súčasného trendu

hadia masáž

Zdroj: Shutterstock®

Táto metóda pochádza prekvapivo z Izraela. V Svätej zemi je totiž had považovaný za symbol zla a aj napriek tomu práve tu zistili, že blízkosť hadov má na človeka terapeutické účinky. Neskôr po dlhšom experimentovaní zistili, že pri masáži s väčšími hadmi je možné dosiahnuť dôkladné hĺbkové premasírovanie svalstva. Je len na vás, ktoré hadíky by ste si zvolili. Úprimne, pri tejto masáži sa môžete stať buď jej úplným odporcom a dokonca ju ani nevyskúšate, alebo si ju naopak jednoducho zamilujete. Niektorí po tejto skúsenosti tvrdia, že sa cítili uvoľnene a oveľa lepšie. Dokonca po priložení hadov mali pocit, ako by im niekto na telo položil upokojujúci studený obklad.

Odporúčame: Skvelá bylina na tráviace ťažkosti a iné neduhy: Ktorá to je?

Ako to prebieha?

Pri masáži sa používa buď viacero malých, alebo jeden či dva veľké hady. V prvých okamihoch je to pre každého určite adrenalín a panika z neznámeho. Na chrbát sa uloží klbko hadov, ktoré sa postupne začnú rozbiehať do všetkých strán. Úlohou maséra je ich smerovať tam kde treba. Prítomnosť hadov vraj vyvoláva niečo hlboké, čo vás úplne uvolní a upokojí. Možno po takomto relaxačnom zážitku vymeníte svojho domáceho miláčika za hada a budete si masáž užívať priamo v pohodlí domova.

Odporúčame: Úbohí muži čakajúci na nakupujúce manželky: Neudržíš smiech!

9 komentárov
Dena

Dena

05.11.2012 17:39

no tak toto urcite nie-hady a pavuky nemusim vo svojej blizkosti vidiet a nie este aby sa ma dotykali(())

Vaše meno:

Miriama dž

Miriama dž

15.11.2012 10:01

Ach bože keď to vidím, už sa trasiem. Nemám rada také zvieratká a už vôbec ich neznesiem na svojej pokožke. Verím síce tomu, že to musí byť príjemné, keď si odmyslím , že sa po mne plazia hady, ale aj tak ďakujem neprosím. Pre mňa by to bol skôr adrenalínový šport ako relax.

Vaše meno:

Ideno

Ideno

15.11.2012 18:46

Nie, nie, tak toto určite nieeeeeeee :D.  Ja by som bola po takejto masáži nie že uvoľnená, ale napätá ako struna :))). Ale ak to niekomu vyhovuje, prečo nie :).

Vaše meno:

Stanka Ad

Stanka Ad

16.11.2012 18:38

NIKDY ani ja, mám hrôzu už len keď to vidím.

Vaše meno:

Katka Hajdúová

Katka Hajdúová

18.11.2012 09:38

Tak toto by som učite nikdy nevyskúšala!!

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

18.01.2014 17:47

Tak to teda nie, už pohľad na hady nie je nič príjemné:))

Vaše meno:

Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

03.03.2015 08:37

nie nie nie. mam panicky strach z hadov! :D

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

22.05.2015 23:48

nikdy v živote...fuj

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 05:29

Strach z hadov nemám, takže možno by som sa dala nahovoriť :-) Keď som bola na dovolenke v Bulharsku, tak som si nechala spraviť fotku s veľkým pytónom na krku a bol to príjemný pocit, pretože vôbec nebol klzký, ako som si myslela a spočiatku bol studený a potom sa pekne prispôsoboval teplote môjho tela :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE