Kedy je podľa Luny najlepšie cestovať?

Niekto má cestovanie v sebe, niekto je zas skôr domased. Z času na čas ale väčšina z nás opustí pohodlie svojho domova a vydá sa za spoznávaním iných miest. Kufre balíme najčastejšie v letnom období. Slnečné počasie, charterové lety aj viac voľna v nás vyvolávajú túžbu po relaxe, oddychu a dovolenke. Pri jej výbere sa riadime svojimi finančnými možnosťami, počtom voľných dní, termín musíme zosúladiť aj s osobou / osobami, ktoré idú s nami... Jednoducho všetko pekne prakticky. Ak by sme to ale chceli ešte prešpekulovať, môžeme sa riadiť aj postavením Mesiaca. Ten má totiž obdobia kedy cestovanie podporuje, a naopak, kedy by sme mali byť práve na cestách ostražitejší.

 

Fázy Luny – Mesiac sa pravidelne každý mesiac presúva vždy do iných polôh. Keď nám pribúda dorastie až do fázy splnu, v nej obvykle zotrvá také dva – tri dni a potom začne ubúdať. O dva týždne sa potom presunie do fázy novu. 

 

Odporúčame prečítať: Mesačná mágia - ako na nás vplýva Mesiac?

Kedy je podľa Luny najlepšie cestovať?

Zdroj: Shutterstock®

Asi väčšina z nás už na sebe pocítila účinky najmä splnu. Ten je najagresívnejší a zároveň najintenzívnejší zo všetkých fáz. Svietiaci kruh na nebi dokáže niekedy pôsobiť až hypnoticky. Spln na sebe pociťujú hlavne senzibilnejšie znamenia, ktoré v tom čase mávajú problém so spánkom, vtedy sme aj nervóznejšie, podráždenejšie, zvyšuje sa sklon k hádkam, a neraz sa nedarí.

 

Práve počas splnu väčšinou lunárne kalendáre NEODPORÚČAJÚ CESTOVAŤ. Štatistiky ukazujú, že v dňoch splnu je na cestách viac nehôd. Súvisí to práve so spomínaným nekoncentrovaným správaním. Znížená pozornosť, bolesti hlavy, vnútorná nepokoj aj disharmónia. Spln zároveň zhoršuje všetko to, čo nám robieva problémy aj inokedy. Zosilňuje moc alkoholu, nezdravej stravy, ak nás bežne v lietadle bolieva hlava, počas spln to bude ešte silnejšie... Jednoducho spln minimálne na presuny, dupľom tie dlhšie, nie je vhodný.

 

Odporúčame prečítať: Každý má svojho anjela strážneho

Kedy je podľa Luny najlepšie cestovať?

Zdroj: Shutterstock®

Cestovať mimo splnu vám prinesie určite menej komplikácii. Pribúdajúci Mesiac vo vás môže zvýšiť zvedavosť, ale tiež komunikačné schopnosti, túžbu po zábave, aj nových zážitkoch. Ubúdajúci naopak prinesie umiernenosť, trpezlivosť (trebárs aj pri čakaní na meškajúci vlak), pokojnejšiu myseľ, ale aj pokoru a rešpekt pri rozhodovaní.

 

Ktoré znamenia cestovanie podporujú? Luna prechádza každé dva až tri dni iným astrologickým znamením. Pre cestovanie je najviac vhodné znamenie Strelca, Leva, Vodnára aj Blížencov. Tieto štyri znamenia milujú dobrodružstvo, do svojich dovoleniek prinášajú kreativitu, fantáziu a zábavu. V dni, kedy nimi Mesiac prechádza stretnete množstvo zaujímavých ľudí, neodmietnete ponuky na večierky, ľahšie sa oddáte adrenalínovejším športom a necháte sa tiež zlákať na nákupy. Presuny z bodu A do bodu B bude pre vás hračkou. Pozor akurát na bezhlavé míňanie. 

 

Odporúčame prečítať: Dovolenka na ostrove Capri

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE