Hydrafacial - revolučné kozmetické ošetrenie pleti

Hydrafacial je názov kozmetického ošetrenia pleti, ktoré k nám prišlo z Ameriky a postupne sa už aj u nás udomácňuje.

 

Ide o komplexné, hĺbkové, ale zároveň šetrné čistenie pleti, ktoré by malo byť bezbolestné a nemalo by zanechávať červené fľaky na tvári ako klasické manuálne čistenie.

 

Na ošetrenie sa používa špeciálny prístroj s rôznymi koncovkami, ktoré sa počas neho vymieňajú. Táto technológia využíva podtlak, pomocou ktorého vysaje z pokožky všetky nečistoty, odumreté bunky a prebytočný tuk. Koncovky (nadstavce) sú jednorazové, čím sa zamedzí možnému prenosu infekcie.

 

Odporúčame prečítať: Jogurty nám dokážu zlepšiť zdravie, aj krásu

 

hydrafacial, kozmetické ošetrenie, čistenie pleti, bezbolestné čistenie pleti, šetrné ošetrenie, chemický peeling, extrakcia, technika vákua

Zdroj: Shutterstock®

5 FÁZ OŠETRENIA:

 

 

          1. Odstránenie odumretých buniek

 

Tento krok sa odborne nazýva aj exfoliácia a používa sa naň abrazívny – teda brúsiaci nadstavec, ktorý sa zvolí podľa typu pleti. Tak isto sa zvolí aj špeciálny roztok, buď na mastnú, zmiešanú alebo suchú pleť. Povrch pleti sa „obrúsi“, bude hladšia, mäkšia a pripravená na ďalší krok.

 

 

          2. Chemický peeling

 

Do nadstavca sa vloží ampulka s roztokom kyseliny salicylovej a glykolovej. Ich koncentrácie sa zvolia tiež podľa typu pleti. Pri tomto kroku sa odstraňujú nečistoty a rozrušujú sa mazové zátky. Okrem toho vyčistí póry a zjemní pigmentové fľaky. Môžete pociťovať slabšie štípanie, ktoré by však malo po chvíli zmiznúť.

 

 

          3. Hĺbkové čistenie – extrakcia

 

Pri tomto kroku sa používa extrakčný nadstavec, ktorý pomocou podtlaku odstraňuje z pokožky roztok chemického peelingu a z kožných pórov „vysáva“ maz. V predchádzajúcich krokoch sa póry otvorili, v tejto časti ošetrenia sa stiahnu. Výsledkom je vyčistená pleť a stiahnuté póry.

 

 

          4. Rejuvenizácia - omladenie

 

V tejto časti ošetrenia sa na pleť aplikujú účinné látky podľa jej potrieb – proti akné, mazotvorbe, na hydratáciu alebo na vyhladenie vrások. Aplikáciou peptidov sa stimuluje tvorba kolagénu a pokožka získa pružnosť a pevnosť.

 

 

          5. Hydratácia

 

Používa sa nadstavec na infúziu roztoku do kože. Aplikuje sa kyselina hyalurónová a antioxidačné látky – napríklad vitamín A, panthenol alebo extrakt z bieleho čaju. Tento krok zabezpečuje pokožke hydratáciu a ochranu.

 

 

Odporúčame prečítať:Bylinkové čaje: Ktorý si vybrať a kedy ich radšej nepiť? 

 

Na záver ošetrenia sa aplikuje maska podľa typu pleti alebo fototerapia LED svetlom, ktoré urýchľuje hojenie poškodených tkanív. Červené svetlo sa používa pri prejavoch starnutia a modré na akné a mastnú pokožku. Celý priebeh ošetrenia si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

 

 

Priebeh ošetrenia:

Ako často a ktoré časti tela?

 

Účinkom ošetrenia by mala byť jasná, rozžiarená a omladená pleť. Môžete ho vyskúšať nielen na pleť, ale aj na dekolt, ruky alebo krk. Ošetrenie Hydrafacial sa vykonáva celoročne, v letných mesiacoch sa môže vynechať chemický peeling. Minimálna doba medzi jednotlivými ošetreniami by mala byť aspoň 2 týždne, inak je to na vás a najmä na vašej finančnej situácii.

 

Odporúčame prečítať: Kokos ako exotický pomocník pre zdravie a krásu

 

Toto ošetrenie je na našom trhu relatívnou novinkou, robia ho len v niekoľkých kozmetických alebo estetických centrách a jeho cena sa pohybuje od 40 eur vyššie. Dobrou správou však je, že už sa niekoľkokrát vyskytlo na zľavových portáloch, preto je dobré striehnuť na ponuky a počkať si na zľavu. 

 

Zdroj foto:

Shutterstock.com

3 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

14.06.2016 19:38

isla by som na taketo osetrenie...

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.06.2016 08:52

Už dlhšie rozmýšľam o chemickom peelingu.. Videla som aj videa o domácom použití, aj keď to už je hazard, keďže to je veľký zásah do pleti..

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

27.06.2016 19:56

niečo nové som sa naučila

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE