Beauty poradňa GERnétic: Peeling pokožky - je naozaj neškodný?

Odpovedá Alena Kimlová

z Kozmetického štúdia GERnétic 

www.StudioGernetic.cz

 

 

Môžem si používaním peelingu poškodiť pokožku?

 

Názory na používanie peelingov na pokožku tváre sa často líšia. Zástancovia peelingu uvádzajú jeho nezastupiteľné účinky, ďalšia skupina peeling úplne zatracuje, poukazujúc pritom na poškodenie pokožky.

 

V skorších dobách sa do exfoliačných prípravkov používali prírodné materiály, napríklad drvené kôstky z marhúľ, sliviek, škrupiny kokosových orechov… Ostré hrany tejto brúsnej zložky mohli pokožku naozaj výrazne poškodiť, mohli byť príčinou vzniku popraskaných žiliek a nežiaducich mikrotrhlín. V súčasnosti sa používajú v peelingových prípravkoch mikroguľočky, ktoré sú guľaté a mäkké, a sú neobyčajne tolerované aj tou najcitlivejšou pokožkou.

 

Zaujme ťa: Beauty poradňa GERnétic: Pigmentové plochy po tehotenstve

peeling tváre

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetický peeling pokožky

Kozmetický peeling je, úplne jednoducho povedané, určený na odstránenie odumretých buniek z povrchu pokožky. Pomocou drobných častíc, ktoré sú zabudované v kréme či v géle, sa mechanicky uvoľňujú bunky, ktoré už úplne stratili jadro a sú naplnené len keratínom. Vďaka mechanickému pôsobeniu dochádza aj k stimulácii pokožky, k intenzívnejšiemu prekrveniu, a tým aj prívodu okysličenej krvi plnej dôležitých živín nevyhnutných pre pokožku. Pleť je potom pružnejšia a svieža.

 

Peelingom dosiahneme výrazné zjemnenie, vypnutie a rozjasnenie, vyhladenie drobných vrások, redukciu prípadných pigmentových škvŕn či plôch. Celkové oživenie pleti je jasne viditeľné okamžite po odstránení peelingu.

Nettoyant Gommant Marin

Zdroj: Shutterstock®

Peeling je možné využiť na všetky typy pleti, len je potrebné siahnuť po výrobku, ktorý bude našej pokožke vyhovovať. Vždy ale zvolíme taký prípravok, ktorý má brúsnu zložku guľatú a mäkkú, aby nedošlo k poškodeniu pleti.

 

Ak máte veľmi jemnú pleť, vyberte si peeling jemnejší, odporúčam Nettoyant Gommant Marin od francúzskej kozmetiky GERnétic. Tento peelingový gél sa počas aplikácie zvlhčuje a ľahkými krúživými pohybmi je možné ošetriť dekolt, krk aj tvár. Prípravok môžete opatrne aplikovať dokonca aj okolo očí. Jemné vrásky zmiznú, pokožka sa vypne, očné okolie sa rozjasní. Počas aplikácie peelingu Nettoyant Gommant Marin sa do pokožky vstrebávajú minerálne látky získané z morských rias. Tie prinášajú pokožke dostatok energie.

 

Pozri aj: Skúste odstránenie pigmentových škvŕn prírodnou cestou GERnétic

Ger Peel od kozmetiky GERnétic

Zdroj: Shutterstock®

Ak je pokožka silnejšia, s jasne viditeľnými pórmi, môžete si dovoliť peeling s hrubšou štruktúrou. Peelingový krém Ger Peel od kozmetiky GERnétic je určený práve na tieto typy pleti. Okrem brúsnej zložky obsahuje mandľový olej a výťažky z alantoínu, má upokojujúci a antibakteriálny charakter. Odstránením odumretých buniek sa zlepšuje priechodnosť kože a okysličovanie buniek.

 

Mechanický peeling vykonávame podľa potreby, pri jemnejšej pleti postačí väčšinou jedenkrát za 1-2 týždne, pri silnejšej pletí môže byť aj častejšie. Vždy však postupujeme citlivo, jemným pritlačením krúživými pohybmi nanášame daný prípravok na ošetrovanú plochu.

 

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Liftingové prípravky

výťažok z ľalie ako súčasť enzymatického peelingu

Zdroj: Shutterstock®

Enzymatický peeling pokožky

V kozmetickej ponuke sú aj enzymatické peelingy, ktorých účinné zložky pôsobia hlbšie v pokožke. Uvoľňujú medzibunkovú hmotu (matrix) a umožňujú tak rýchlejší odchod odumretých buniek, intenzívnejšie rozjasnenie a stimuláciu pokožky. Zvyšuje sa tak aj účinnosť kozmetických prípravkov, ktoré sa následne aplikujú. V dôsledku rýchlejšieho obnovovania buniek sa pokožka omladzuje, je jemnejšia, hladšia, pleť sa presvetľuje.

 

Enzymatické peelingy používame maximálne jedenkrát týždenne. Kvetinový enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs od kozmetiky GERnétic využíva jemné výťažky z kvetov frézie, ibišteka a ľalie, a dokonale splní vaše očakávania. Nedráždi pokožku, hydratuje a pleť zachováva pokojnú, jemnú a sviežu.

 

Po peelingu je vždy nutné pokožku ošetriť príslušným krémom. Večer odporúčam regeneračný krém Synchro, na deň využite veľmi príjemný hydratačný krém Tropo Plus.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde Vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk

 

 

Magazín www.KamZaKrasou.sk je mediálnym partnerom súťaže kozmetičiek „Hviezda GERnétic Slovensko 2017“.

8 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

03.10.2017 07:34

mne sa najviac páči enzymatický peeling a gommannt

Vaše meno:

benynka

benynka

03.10.2017 10:06

robím si domáci peeling káva a kokosový olej a kozmetička mi odporučila na tvár len tak raz do mesiaca a na telo aj častejšie

Vaše meno:

Tincura Štípalová

Tincura Štípalová

03.10.2017 10:38

peeling si robievam pravidelne

Vaše meno:

Andrea Kyjanicová

Andrea Kyjanicová

03.10.2017 12:13

peeling robim 1-2x do tyzdna

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

03.10.2017 20:16

peeling si zväčša nechávam robiť u kozmetičky

Vaše meno:

Katarina Hovancova

Katarina Hovancova

03.10.2017 20:44

nechávam to na odborníka

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

03.10.2017 20:55

musím sa priznať, aj keď nerada, že peeling akosi zanedbávam

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

04.10.2017 18:52

Peeling si robievam doma, tak 1-2 x mesačne, myslím že to celkom postačuje a keď to robím s mierou, nemalo by to ani uškodiť..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE