PORADŇA: Ako sa nalíčiť naturálne?

Výrazné líčenie je vhodné skôr na večerné udalosti. No pekné a sexi chceme byť aj za bieleho dňa. Ak váhate nad naturálnym make-upom je na čase ho vyskúšať. Jeho výhody sú najmä v rýchlosti, ale tiež v jednoduchosti a jemnosti. Prírodné líčenie je vhodné pre všetky dámy, všetkých vekových kategórií. Hodí sa tak do práce, ako aj do školy, na nákupy, behačky po úradoch, do fitka aj na plaváreň, či na kávu s kamarátkou. Ocení ho dokonca aj vaša polovička na rande, či iné uznanlivé pánske, ale určite aj dámske pohľady. V čom teda spočíva jeho čaro? 

 

Jemné líčenie môže mať viacero podôb.

 

Odporúčame prečítať: Potraviny, ktoré pomôžu s celulitídou

Ako sa nalíčiť naturálne?

Zdroj: Shutterstock®

Tou prvou je tzv. nahé líčenie, teda Nude Look. Spočíva v prirodzenom vzhľade, ktorý vyvoláva dojem, akoby ste ani neboli nalíčená, a teda tajomstvo, že makeup ste predsa len použili ostane len medzi vami a zrkadlom. Odhaliť ho ešte môže pozorné oko. Nemusíte sa báť, nahé líčenie len podčiarkne všetko to, čo je na vás krásne. Pred zrkadlom strávite maximálne 5 minút a aj tak budete vyzerať dokonalo. Podmienkou je dokonalý make-up, ideálne tekutý, ktorý vám vyčaruje bezchybnú tváričku. Použite určite aj rozjaňovač a očné tiene vo farbách od béžovej cez hnedú až po zlatú. Na mihalniciach by nemala chýbať čierna maskara, na perách jemný rúž (nude look je ale skvelé kombinovať aj napríklad s krvavočervenými perami). Nezabudnite ani na jemné zvýraznenie lícnych kostí. Nude look môže vyzerať napríklad aj takto:

Jemné, ale predsa len o čosi výraznejšie líčenie vzniká vtedy, keď už si pri tvorbe makeupu vypomáhame viacerými pomôckami. Nechýbajú umelé mihalnice, pastelové farby na viečkach aj perách. Napriek tomu si však stále viete vykúzliť make-up, ktorý pôsobí pomerne jednoducho a je vhodné aj na bežné slnečné dni. Keď si však v ňom po práci odbehnete trebárs na vernisáž, či do obľúbenej vinárničky, rozhodne nič nepokazíte.

 

Odporúčame prečítať: Chudnite s ananásom

Aký make-up najradšej volíte na bežné dni?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.06.2015 15:16

v bežné dni mám rada presne takýto "naturálny" make up

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE