STOP nepríjemnému problému: Ako sa zbaviť nadúvania brucha?

Už ste si skúšali minuloročné obtiahnuté minišaty a zistili ste, že v nich vaše brucho vyzerá naozaj veľké a nafúknuté? Odborníci sa zhodujú v tom, že nadúvanie môže mať viacero dôvodov, ako napríklad zadržiavanie tekutín v tele, zápcha alebo plynatosť. Okrem zdravotného, podlieha nadúvanie aj estetickému problému. Pýtate sa či existuje nejaký spôsob, ako toto nepríjemné nadúvanie zastaviť? Čítajte nižšie, možno vám pomôže jeden z našich tipov.

Pozri aj: Alternatívne vianočné stromčeky: Necháš sa inšpirovať niečím iným?

nadúvanie

Zdroj: Shutterstock®

Prebytočný vzduch

Prebytočný vzduch je jednou z hlavných príčin nadúvania. Pýtate sa, ako je to možné? Pitie nápojov cez slamky, rozprávanie pri jedle, žuvanie žuvačky. Spoznali ste sa v niečom? V tom prípade skúste piť bez slamky a hovoriť po tom, ako dojete.

ploché brucho

Zdroj: Shutterstock®

Zvýšte príjem draslíka

Draslík patrí k minerálnym látkam, ktoré účinne bojujú proti nadúvaniu. A to tým, že riadi rovnováhu tekutín v tele. V ovocí nájdete veľké množstvo draslíka. Zdrojom sú banány, mango, melón, orechy. Zo zeleniny zas špargľa, paradajky alebo špenát.

Raz do mesiaca u každej ženy

Rovnako aj menštruácia môže byť príčinou nadúvania. My ženy si proste nenavyberáme a z času na čas musí prísť, lepšie povedané, raz do mesiaca. Je fakt, že to nijak neovplyvníme. Dokážeme si však pomôcť konzumáciou potravín bohatých na vápnik a horčík. Syr, mlieko, tmavá listová zelenina, orechy, šošovica. Vápnik a horčík sú dve živiny, ktoré nám pomáhajú znížiť PMS. V tomto prípade aj nadúvanie.

Odporúčame: Čo vylieči Aloe vera? Hojením rán a akné to nekončí!

pravidelný pohyb

Zdroj: Shutterstock®

Dôležitý je pohyb

Zápcha je ďalšou z príčin zápchy. Na to, aby ste proti nej účinne bojovali, budete potrebovať nielen diétu a príjem vody, ale aj pohyb. Približne 10- až 20-minútovú svižnú chôdzu zvládne asi každý. Prospeje to vášmu žalúdku.

obmedzenie sladkostí

Zdroj: Shutterstock®

Obmedzenie sladkostí

Samozrejme, jeden z najhlavnejších faktorov pri nadúvaní nájdeme práve v našej strave. Pokiaľ patríte medzi milovníkov džúsov, coly a iných sladkých nápojov, mali by ste staviť radšej na vodu. Voda je veľmi prospešná pre telo, pomáha tráveniu a prispieva k lepšiemu stavu pleti. Naopak sladké nápoje spôsobujú plynatosť a hnačky u niektorých ľudí.

Menej soli 

Ak nadmerne solíte, potom aj zadržiavanie tekutín bude nadmerné. Budete sa cítiť ešte viac nafúknuto. V dnešnej uponáhlanej dobe je ťažké zdravo žiť a pravidelne si variť zdravé jedlá. Vždy si však preštudujte nutričnú tabuľku, aby ste kupovali potraviny s čo najnižším obsahom sodíka.

Pozri aj: Najlepší vianočný recept: Hrnčekové medovníky, ktoré nemajú konkurenciu!

8 komentárov
Michaela Hudáková

Michaela Hudáková

14.09.2013 08:16

moj večný problém. Zistila som,že pricinou nafuknuteho bruška je u mna pečivo. Takže ho jem tak raz za deň a problém je vyriešený

Vaše meno:

natália

natália

10.10.2013 18:13

na nafúknuté brucho mi veľmi pomáha fenikový čaj

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

05.03.2014 20:22

aj ja pijem detský čaj s feniklom a pomáha mám problém zo žlčníkom a k tomu patrí aj nadúvaniu striehnem si stravu

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

03.07.2021 05:35

Výborné rady!

Vaše meno:

Anna Podmanická

Anna Podmanická

19.07.2021 14:57

Môžem obmedzovať čokoľvek, ale bez pohybu to nikdy nepôjde.

Vaše meno:

Renáta Mularčíková

Renáta Mularčíková

13.08.2021 16:06

Aj mne na nafúknuté brucho mi veľmi pomáha fenikový čaj.♥

Vaše meno:

Margaret Zimova

Margaret Zimova

23.08.2021 11:56

Hýbať sa, hýbať sa, hýbať sa ... výborný článok.

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

18.01.2022 11:18

No ja skoro vsetkom robimk tak ako sa ma, hybem sa aj viac, nepijem cez slamku, nezujem zuvacky,.... dokonca, ked zjem melon, tak prave ten ma zduje :(

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE