Top 9 trikov, ako si vlasmi ubrať pár kíl

Kto by nechcel schudnúť šibnutím čarovného prútika? Zatiaľ čo šikovným oblečením môžeme vyzerať o niečo štíhlejšie, správny efekt dosiahneme aj účesom. Takto si bezbolestne uberiete pár kíl, pričom hlavnú úlohu hrá koruna krásy!

Vplyv cvičenia a zdravého stravovania na pohodu a vzhľad by ste nemali podceňovať. Ak chcete dosiahnuť zoštíhľujúci efekt v krátkom čase, pomôcť si však môžete aj vhodným účesom!

 

1. Ostrihať?

 

Ak premýšľate nad tým, či dlhé alebo krátke vlasy, odpoveď je jednoznačná! Dajte prednosť prameňom siahajúcim pod plecia, ktoré predlžujú tvár. Dlhá koruna krásy je najjednoduchším trikom, ako okamžite ubrať pár kíl.

2. Cestička nabok

 

Ste majiteľkou okrúhlej tváre s plnými lícami? Vyhýbajte sa cestičke na stred, ktorá z už aj tak okrúhlej tváre vyčarí ešte okrúhlejšiu. Šmrncovná cestička na bok, keď sa vlasy mierne prehodia a prirodzene budú padať šikmo cez tvár, ju opticky predĺži a zoštíhli. Ak si vytvoríte nápadnejšiu bočnú ofinku, máte vyhraté!

cestička nabok pre zoštíhlenie

Zdroj: Shutterstock®

3. Ukážte svoju tvár!

 

Popri trikoch, ako vlasmi zakryť kilá, paradoxne pomôže aj pravý opak. Odkryte svoju tvár a ukážte ju v celej svojej kráse! Dôležité je však vedieť, ako vyčesať vlasy do chvosta. Vyskúšajte vysoko posadený chvost, ktorý zdvihne kontúry tváre. Pleť tak pôsobí hladším a pevnejším dojmom. Môžete nechať pár pramienkov povievať okolo očí a líc, čím tak účes bude pôsobiť sviežo a uvoľnene. Pramienky by však mali byť skrátené tak, aby presne obkresľovali tvár.

4. Vrkoč naboku

 

Optické predĺženie za pár minút? Spravte si ležérne zapletaný vrkoč padajúci cez plece, ktorý vám opticky zúži tvár. Vlasy by mali byť rozdelené bočnou cestičkou a sčesané na jednu stranu, kde si ich zapletiete. Dávajte si však pozor na to, aby vlasy na temene a pri tvári nepôsobili spľasnuto.

Top 9 trikov, ako si vlasmi ubrať pár kíl

Zdroj: Shutterstock®

5. Melír

 

Zoštíhľujúci efekt sa vám podarí docieliť niekoľkými tenkými pramienkami svetlého melíru v tmavých vlasoch. Kontrast farebných tónov opticky vytvára tieňovanie, ktoré zoštíhľuje.

 

6. Postupne zostrihané vlasy

 

Zoštíhľujúci účinok dosiahnete postupne zostrihanými alebo vrstvenými účesmi s ofinou. Postupný strih, ktorý sa začína pod lícnymi kosťami, pričom spodné vlasy sú najdlhšie a končeky smerujú do stredu chrbta, opticky pridá pár centimetrov na výške a uberie zopár kíl na váhe. Oba účesy, zostrihaný i vrstvený, narušia rovné línie a bacuľaté tváre.

Top 9 trikov, ako si vlasmi ubrať pár kíl

Zdroj: Shutterstock®

7. Dlhší bob - lob!

 

Účes nazývaný "bob", alebo "mikádo", je trendy už niekoľko sezón. Aj keď majiteľky bucľatejšej tváre by sa mali vyhnúť kratším účesom smerujúcim nad plecia, dlhším bobom ešte nič nepokazia! Ak si ním chcete ubrať zopár kíl, mal by byť dlhší, príp. dlhší aspoň v prednej časti. Nezabúdajte, že pramene siahajúce pod bradu majú skvelý efekt.

8. Jemné vlny

 

Podobne ako v prípade dlhšieho bobu, aj jemné vlny predstavujú menšie zlo. Kučery a veľké vlny totiž spravia pravý opak a kvôli nim si vyčaríte pár kíl naviac. Aj keď sú vhodnejšie rovné vlasy, vlniek sa úplne vzdávať nemusíte. Ak budú v jemnej forme a nebudú vám od tváre odstávať, prirodzene vám skryjú oblé črty tváre.

Top 9 trikov, ako si vlasmi ubrať pár kíl

Zdroj: Shutterstock®

9. Toto NIE!

 

Absolútne nevhodné sú pre vás všetky ultra krátke zostrihy, zarovno zastrihnuté krátke "helmy", retro vlny, nízko položený chvost a cestička nastred. Jednoducho všetko, čo zvýrazní bucľaté líca, dvojitú bradu a zátylok.

 

Ruku na srdce. Každá z nás vie, že schudnúť z večera do rána sa jednoducho nedá. To však neznamená, že by ste sa mali nechať odradiť. Nemusíte čakať na to, kým zhodíte posledné kilá, aby ste sa cítili krajšie a sebavedomejšie. Pomocou rafinovaného účesu môžete zamaskovať to, čo vám vadí a kilá zrazu zmiznú. Je to len opticky. Ale ak vám to pomôže k lepšiemu pocitu, prečo to nevyskúšať? Každá sa chceme cítiť dobre a príťažlivo. Na tom najviac záleží!

 

Odporúčame prečítať:

7 letných tipov pre vodné znamenia: Rak, Škorpión a Ryby

7 letných tipov pre zemské znamenia: Býk, Panna a Kozorožec

7 letných tipov pre ohnivé znamenia: Lev, Strelec a Baran

7 letných tipov pre vzdušné znamenia: Vodnár, Blíženci a Váhy

 

 

 Zdroj: www.WINK.sk

2 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

21.08.2015 15:34

zaujímavý článok krásne účesy

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2015 08:33

veľmi pekné účesy a je to pravda vhodne zvoleným účesom sa dá ubrať zopár kíl :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE