Balet ako fitness - popracujte na svojom tele

Zatúžili ste aspoň raz byť pôvabnou balerínou? Objaviť ladné pohyby a mať štíhlu postavu ako baletka? Balet je veľmi náročným na kondíciu, častokrát ale aj na psychiku, keďže si vyžaduje obrovskú dávku trpezlivosti a vytrvalosti. Baletkou sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nestanete, ale zatancovať si ho predsa len môžete. A to všetko v rámci fitness programu, ktorý vás síce nepripraví na hlavnú rolu v Labuťom jazere, ale pomôže vám vypracovať sa k vysnívaným krivkám.

Každá z nás pri ceste sa vysnenou postavou skúša a hľadá tie techniky, ktoré by jej najviac "sadli". Tancujeme na zumbe, zvíjame sa na pole dance, skáčeme na trampolíne, boxujeme, cvičíme jogu, potom pilates, hopsáme na fit lopte... Ak ste aj vy vyskúšali všetko možné, no nič vás nechytilo vyslovene za srdce a dobre viete, že ono samo kdesi v úzadí piští po role baletky, môžete vyskúšať aj fitness balet.

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie doma - ako na to?

Balet ako fitness

Zdroj: Shutterstock®

Lekcie fitness baletu sú sprevádzané príjemnou hudbou, ktorá má v nás podporiť cit pre ladnosť. Ak sa obávate nudy, obavy raz dva zahoďte. Jednotlivé pohyby síce majú byť elegantné, ale zároveň nesmie chýbať dynamika.

Odporúčame prečítať: 7 dňová wellness výzva

Balet ako fitness

Zdroj: Shutterstock®

Na úvod sa vám pred samotným cvičením musí zahriať celé telo a jeho svaly. Aby ste si pri ich napínaní žiaden nepretrhli a nepoškodili. Hodiny teda obvykle začínajú tak ako aj inde, rozcvičkou. Ďalším dôvodom prečo ju nepodceniť je fakt, že po nej budete ohybnejšie, a jednoduchšie tak zvládnete náročnejšie figúry. Po rozcvičke pokračujú zvyčajne hodiny jednotlivým posilňovaním. Zväčša sú zamerané na chrbát a brucho. Možno vás to prekvapí, ale tieto pohyby sa  zvyknú vykonávať v polohe ležmo, a to z toho dôvodu, aby ste si priveľmi nenamáhali kĺby. Pri balete sú najviac zaťažované nohy, aj preto je takéto cvičenie v ľahu zdravšie.

Balet ako fitness

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Pracujeme na sebe s činkami

Výhody fitness baletu spočívajú v tom, že absolútne nemusíte mať s baletom žiadne skúsenosti. a to dokonca ani s tancom, aerobikom, či zumbou. Stačí byť správne naladená. Jednotlivé kroky aj variácie sa zvyknú učiť v ich pomalšej verzii, miestami vám dokonca môžu pripomenúť jogu. Telo si precvičíte vo všetkých smeroch a na každom mieste. Ako sme spomínali síce najviac zaťažené sú nohy, zabrať dáte aj svojim rukám. Tie nielenže pomáhajú udržať balans, ale sú aj dôležitým sprievodcom ladných baletných pohybov.

Balet ako fitness

Zdroj: Shutterstock®

A čo okrem odhodlania a chuti do tanca na fitness balet potrebujete? Klasické oblečenie na cvičenie, teda niečo v čom sa cítite pohodlne a v čom sa vám dobre pohybuje. Zabudnite na baletné tylové sukne, aj profesionálne topánky pre baletky. Pri fitness balete na špičkách stáť nebudete, cvičiť preto môžete pokojne aj bosé, alebo v teniskách, či predsa pre pocit baletky v balerínkach :)

 

A keďže vieme, že jedenkrát videné, je viac ako tisíckrát hovorené, pozrite sa ako sa fitness balet vlastne cvičí:

Odporúčame prečítať: Ako sa zdravo stravovať v zime?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

05.12.2014 21:19

Tanec je najkrajší pohyb :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE