FOND MAGNESIA GO A ONDŘEJ VETCHÝ poskytli 37-tisíc eur šiestim nádejným športovcom

Šesť mladých slovenských a českých športovcov prevzalo dňa 24.11.2016 šeky v celkovej hodnote 1 000 000 Kč (približne 37-tisíc eur), ktoré v rámci tretieho ročníka projektu Fond Magnesia GO poskytli Karlovarské minerální vody.

 

Z 376 prihlásených talentov vybral Ondřej Vetchý, iniciátor a ambasádor projektu, šesť finalistov. Tí si spomínanú čiastku rozdelili na základe verejného hlasovania, ktoré prebiehalo od 18. 10. do 20. 11. 2016 na stránke www.magnesiago.sk.

 

Prvé miesto, teda 350 000 Kč (takmer 13-tisíc eur), získal päťbojár Marek Grycz s 

3 515 hlasmi. Druhá skončila triatlonistka Simona Šimůnková s 2 619 hlasmi a získala tak 250 000 Kč (9 250 eur). 150 000 Kč (5 550 eur) si za bronzové umiestnenie odniesol vodný slalomár Matyáš Lhota vďaka 2 222 hlasom. Štvrtý dráhový cyklista Jiří Janošek vyhral 100 000 Kč (3 700 eur), piata bežkyňa cez prekážky Michaela Pešková si odniesla 80 000 Kč (takmer tritisíc eur) a šiesta futbalistka Ľudmila Maťavková 70 000 Kč (2 590 eur). O výslednom poradí rozhodlo celkovo 12 044 hlasov.

 

Odporúčame prečítať: Joga cviky pre krajšiu pleť bez akné

FOND MAGNESIA GO A ONDŘEJ VETCHÝ POSKYTLI 37-TISÍC EUR ŠIESTIM NÁDEJNÝM ŠPORTOVCOM

Zdroj: Shutterstock®

Fond Magnesia GO odštartoval tento rok v júli, kedy bolo zároveň spustené prihlasovanie. Celkovo sa prihlásilo 376 mladých športovcov, z ktorých Ondřej Vetchý vybral šesť finalistov:

 

Tento ročník bol jedinečný veľkým počtom prihlásených a tým, koľko z nich bolo na skutočne vysokej športovej úrovni. O to ťažšie bolo vybrať iba šesť finalistov. Najmä z rovnakých alebo veľmi podobných športových odvetví, kde sa objavilo hneď niekoľko naozaj silných adeptov.

 

Od 18. októbra do 20. novembra rozhodovala o poradí šiestich vybraných finalistov verejnosť cez online hlasovanie na webovej stránke www.magnesiago.sk. O finálnom poradí rozhodlo až 12 044 hlasujúcich. Videá so športovcami zaznamenali viac ako 2 milióny pozretí, čo je v porovnaní s minulým ročníkom viac ako dvojnásobok.

 

Odporúčame prečítať: Recepty na zdravé varianty vianočného pečiva, z ktorého nehrozia tukové faldíky

FOND MAGNESIA GO A ONDŘEJ VETCHÝ POSKYTLI 37-TISÍC EUR ŠIESTIM NÁDEJNÝM ŠPORTOVCOM

Zdroj: Shutterstock®

Fond Magnesia GO pomáha mladým športovcom plniť ich sny

 

Poslaním Fondu Magnesia GO je podporiť nádejných športovcov na ceste za ich športovými snami. Finančné prostriedky, ktoré vďaka Fondu získajú, im pomôžu nielen v príprave a športovom rozvoji, ale prinášajú im aj výrazný náskok v náročnej svetovej konkurencii. Dôkazom, že svoje poslanie Fond naozaj plní, je aj účasť hneď dvoch predchádzajúcich finalistov Jana Micku a Jiřího Prskavca na tohtoročných Letných olympijských hrách v Rio de Janeiru. Medzi svetovú elitu sa prebojovali práve aj vďaka finančnej podpore Fondu Magnesia GO.

 

Vďaka Fondu Magnesia Go som mohol absolvovať prípravu na naozaj vrcholovej úrovni a moja kariéra sa stala oveľa profesionálnejšou. S výhrou som si zaplatil zimnú prípravu v Spojených Arabských Emirátoch a v Austrálii. Bolo to prvé sústredenie, na ktorom som sa naozaj mohol pozerať skôr na to, čo potrebujem, a nie koľko to stojí. Takže som si mohol dovoliť fyzioterapeutku, kvalitnejšiu stravu a lepšie ubytovanie. Myslím, že to bol taký prvý impulz, ktorý mi dal možnosť ísť za úspechom. Aj vďaka tomu som mohol štartovať na Letných olympijských hrách 2016 v Riu a nakoniec si z nich odviezť aj bronzovú medailu,“ rozpráva o svojej účasti vo Fonde bronzový olympionik Prskavec.

 

Za tri roky od vzniku Fondu je to naozaj skvelý výsledok a môžeme sa iba tešiť, koho ďalšieho z finalistov uvidíme na budúcich olympijských hrách a ďalších svetových športových podujatiach.

 

Odporúčame prečítať: Aké otázky vám aktuálne môžu klásť na pohovore?

FOND MAGNESIA GO A ONDŘEJ VETCHÝ POSKYTLI 37-TISÍC EUR ŠIESTIM NÁDEJNÝM ŠPORTOVCOM

Zdroj: Shutterstock®

Fond sa stále vyvíja, rovnako ako mladí športovci

 

Fond Magnesia GO vznikol v roku 2014. Vtedy bolo medzi piatich mladých športovcov z Českej republiky rozdelených 600 000 Kč (viac ako 22-tisíc eur). Pre veľký úspech sa organizátori rozhodli vo Fonde nielen pokračovať, ale ho tiež rozšíriť. Od minulého roka sa preto usilujú o podporu verejnosti nielen mladé športové talenty z Českej republiky, ale tiež zo Slovenska. Šesť finalistov sa teraz delí až o milión českých korún (približne 37-tisíc eur). „Zmeny v organizácii však nie sú jedinými zmenami. S pribúdajúcimi rokmi sa o Fonde dozvedá čím ďalej tým viac ľudí. Ten vďaka tomu neprináša finalistom len finančnú podporu, ale tiež ich predstavuje širokej verejnosti, čo je pre nás všetkých z dlhodobého hľadiska veľkým povzbudením,“ hovorí ambasádor projektu Ondřej Vetchý.

 

Odporúčame prečítať: Kryoterapia - účinná liečba chladom

FOND MAGNESIA GO A ONDŘEJ VETCHÝ POSKYTLI 37-TISÍC EUR ŠIESTIM NÁDEJNÝM ŠPORTOVCOM

Zdroj: Shutterstock®

Na čo chcú svoju výhru použiť tohtoroční finalisti?

 

Marek Grycz svoju výhru použije na nákup športových potrieb a pokrytie nákladov na tréning – najmä jazdecký výcvik, ktorý je veľmi nákladný, prenájom plaveckej dráhy v bazéne, fyzioterapiu a náklady spojené s šermom. Simona Šimůnková svoju finančnú podporu investuje do nákupu wattmetra, ktorý by jej mal pomôcť k zlepšeniu v cyklistike, a na ďalšiu športovú prípravu, čím to výrazne uľahčí rodičom. Matyáš Lhota investuje svoju výhru na zimnú prípravu. Jiří Janošek zo svojej výhry zaplatí výcvikový tábor a tréningy na certifikovanej drevenej dráhe vo Viedni. V Českej republike totiž neexistuje žiadna, ktorá by spĺňala oficiálne parametre. Michaela Pešková by svoju výhru chcela využiť na regeneráciu, dopravu, športové oblečenie a obuv a na nákup výživových doplnkov. Ľudmila Maťavková svoju finančnú podporu investuje do nákupu kopačiek a potrieb nevyhnutných na tréning.

 

Odporúčame prečítať: Pár rád, ako byť lepšou kamarátkou

FOND MAGNESIA GO A ONDŘEJ VETCHÝ POSKYTLI 37-TISÍC EUR ŠIESTIM NÁDEJNÝM ŠPORTOVCOM

Zdroj: Shutterstock®

Karlovarské minerální vody podporujú nielen mladých športovcov

 

Podpora mladých športovcov v rámci Fondu Magnesia Go je pre našu firmu prirodzená a vychádza z dlhoročného názoru, že sú to práve mladí a talentovaní ľudia v rôznych odboroch, ktorí potrebujú v začiatkoch najväčšiu pomoc, či už morálnu alebo finančnú. Osobnosť Ondřeja Vetchého a prostriedky od Karlovarských minerálních vod sa takto v podpore športovcov dopĺňajú. Vďaka prostriedkom z Fondu Magnesia GO sa môžu športovci s ľahšou mysľou zamerať predovšetkým na samotný športový výkon.

 

Okrem mladých športovcov spoločnosť Karlovarské minerální vody podporuje tiež napríklad mladých filmárov a hudobných interpretov. Už tradične venujú výhercovi Ceny Magnesia za najlepší študentský film v rámci Českého lva 100 000 Kč na ďalšiu tvorbu. Rovnakú sumu dostáva tiež víťaz kategórie Mattoni Hvězda internetu, ktorá je súčasťou ankety Český Slavík Mattoni. Všetkým týmto mladým talentom pritom nepomáhajú iba poskytnuté financie ale aj zviditeľnenie, ktoré vďaka spomínaným projektom získavajú“, dodáva o podpore Alessandro Pasquale, generálny riaditeľ spoločnosti Karlovarské minerální vody, a.s..

 

Viac o športovcoch sa dozviete na www.magnesiago.sk

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.12.2016 09:42

...pekné

Vaše meno:

Ján

Ján

03.01.2017 00:41

vieme

Vaše meno:

Ján

Ján

03.01.2017 00:41

dobrá pomoc

Vaše meno:

Ján

Ján

03.01.2017 00:42

treba pomáhať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE