Zumba Toning: Čo to je? Pre koho je určená a aké má výhody?

Už ťa nebaví cvičiť klasickú zumbu, alebo chceš vyskúšať šport, ktorý necvičí len tak každý? Zumba Toning ti prinesie viac než len spálené kalórie. 

 

Klasická hodina tohto cvičenia spája dynamickú latinsko americkú hudbu (ako salsu, merengue, flamenco, hip-hop, čaču, sambu) či rôzne exotické tanečné a zaujímavé aeróbne pohyby a tanečné kroky a prvky. Zumba je určená pre všetkých, ktorí majú záujem o niečo zaujímavé a výnimočné, bez ohľadu na vek a kondíciu. Každý si môže kroky prispôsobiť podľa svojich potrieb. Avšak klasická zumba už nie je taká zaujímavá ako kedysi. Preto, ak sa chcete viac zapotiť, vyskúšajte Zumbu Toning. 

 

Zumba vs. Zumba Toning

Zumba spája a kombinuje vysoko energickú a motivujúcu hudbu s úchvatnými tanečnými pohybmi - netancuje sa v pároch. Ide o cvičenie, kde tancuje každý sám podľa svojich schopností a telesnej zdatnosti. Odporúča sa všetkým, ktorí chcú schudnúť, spevniť a vyformovať si postavu. Zumba Toning predstavuje vyššiu úroveň tohto fitness cvičenia. Už pri pohľade na úvodnú fotku je hneď každému jasné, v čom bude rozdiel oproti klasickej hodine zumby. Áno, sú to jednoručky, ktoré sa pri týchto hodinách používajú. 

 

Vyskúšaj aj: Efektívne cvičenie s fit loptou na formovanie svalstva

 

cvičenie Zumba Toning

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je cvičenie určené?

Pre všetkých milovníkov zumby, ale aj tých, ktorí zumbu pred tým nikdy neskúšali. Je ideálna pre tých, ktorí chcú spáliť ešte viac kalórií ako pri klasickej hodine zumby, posilniť celé telo a pretancovať sa ku krásnej postave. 

 

Pri tomto cvičení sú pesničky, počas ktorých máte činky neustále v rukách, ale aj pesničky, kde ich máte položené na zemi. Každý inštruktor si zostaví hodinu podľa svojho gusta. Tieto hodiny sa neodporúčajú tehotným ženám, deťom do 15 rokov a ľuďom liečiacim sa zo zranení.

Aké má výhody?

  • Často si hlavne ženy myslia, že ak majú kilá navyše, posilňovanie a činky musia obchádzať na kilometre. Je pravda, že v prípade, ak potrebujete zhodiť, je najlepšie začať s aeróbnou aktivitou, ale tou Zumba Toning je! Jednoducho povedané, tanečné cvičenie s činkami je vhodné pre chudé ženy, ale aj tie s kilami navyše.

 

  • Vďaka striedaniu rýchlych a pomalších rytmov si posilníte srdce a pľúca. Počas rýchlejšieho tempa srdcová frekvencia dosiahne až 200 úderov za minútu. Naše pľúca v závislosti od veku a kondície urobia od 12 až do 20 vdychov, čo je takmer dvojnásobok ako za normálneho stavu, čím zvyšujeme ich odolnosť a výdrž.

 

  • Tanečný pohyb je šetrný dokonca aj k našim kostiam. Znie to neuveriteľne, ale rozhýbaním celej našej kostry sú naše kosti pevnejšie, a tak zabraňujeme vzniku osteoporózy.

 

  • Zumba Toning má aj neuveriteľný vplyv na našu psychiku a na zvyšovanie nášho sebavedomia. Vďaka impulzom, ktoré mozog prijíma, vydáva hormón šťastia - endorfín. Endorfín nám zaručuje, že po cvičení sme plní energie a šťastia, na čo následne mozog potláča nervové napätie, zmierňuje depresie a my sa cítime pokojne.

 

Zaujme ťa: Ružová voda: Spoznaj blahodárne účinky ruží v kozmetike

Zumba Toning výhody

Zdroj: Shutterstock®

Bojíte sa, že vám po tomto cvičení narastú obrie svaly? Žiadny strach! To pri tancovaní s polkilovými činkami naozaj nehrozí. Museli by ste cvičiť s vyššou záťažou a rapídne zmeniť stravovanie, aby vám narástli svaly fitnesiek.

 

Pozri aj: Recept na domáci kečup lepší ako z obchodu

 

6 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

27.08.2017 01:37

Tanec pokladám za jeden z najpríjemnejších spôsobov formovania postavy....zumbu sa určite oplatí vyskúšať

Vaše meno:

benynka

benynka

27.08.2017 10:21

ja len klasika cvičenie doma pri tv, drepy a plank, občas stepper a ak sa dá tak von na bike

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

27.08.2017 12:33

zumba je super.. škoda že už na ňu tak veľa času nemám ako ked som bola ešte vysokoškolák...

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

27.08.2017 12:57

Jednou vetou...milujem hodiny zumby

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

27.08.2017 15:22

Vyzerá to fajn,na zumbu som chodila,toto by ma bavilo.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

20.12.2017 19:22

Nikdy som ju necvičila

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE