Toho tínedžera musím zabiť!

Autor mimoriadne úspešného bestselleru Terapia láskou Matthew Quick prichádza s novinkou, ktorá rozhodne vybočuje z bežného priemeru a už jej námet vás zaskočí. 

 

 

Dielo mladého Leonarda sa bude volať Raňajky mladistvého vraha – nielenže on sám je mladistvý, ale stane sa aj vrahom mladistvého, keďže jeho terčom je tínedžer, ktorého musí zabiť!

 

„Cena umeleckého diela vždy stúpne, ak sa s umelcom spája čosi uletené,“ rozpráva mladík menom Leonard Peacock. „Van Gogh si odrezal ucho, Poe sa oženil s neplnoletou sesternicou, Manson prikázal svojim prisluhovačom, aby zabili celebritu, ako Manson, Hunter S. Thompson kázal svoje telo po samovražde spopolniť a popol vystreliť popol z dela, Hemingwaya matka obliekala do dievčenských šiat. Lady Gaga nosila oblečenie zo surového mäsa, či keď mu robili strašné veci, takže zabil svojho spolužiaka a potom si vpálil guľku do hlavy, ako dnes urobím ja.“

 

Odpusť mi, Leonard Peacock je novinka, ktorá vás chytí od prvých slov a strán.

 

Leonard má práve narodeniny. V ten deň si vloží do školského batoha pištoľ P-38 – zbraň istého nacistického dôstojníka, ktorú zdedil po starom otcovi – a zastrelí svojho bývalého najlepšieho priateľa a potom seba. Už sa nevie dočkať.

 

„... kľúčové je urobiť čosi, čo vás v mysliach normálnych ľudí navždy vyčlení z priemeru.
Čosi, čo zaváži.“

 

Ale najprv musí Leonard povedať zbohom štyrom priateľom, na ktorých mu záležalo:

  • svojmu susedovi Waltovi posadnutému Humphreym Bogartom
  • spolužiakovi Babackovi, husľovému virtuózovi
  • veľkej kresťanke Lauren, do ktorej bol tak trochu zaľúbený
  • a herr Silvermanovi, ktorý ho na strednej škole učí o holokauste.

 

Leonard sa s každým z nich porozpráva a postupne – ako hodiny tikajú a prichádza okamih pravdy – odhalí svoje tajomstvo.

 

Začítajte sa do novinky Odpusť mi, Leonard Peacock.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE