Vychutnajte si dobré víno a hudbu v Bardejovských kúpeľoch

V Bardejovských kúpeľoch sa bude v sobotu 15. augusta 2015 v priestoroch Kúpeľnej kolonády po prvý raz konať Hornošarišský vínny festival. Pre návštevníkov je pripravená prezentácia viacerých slovenských vinárstiev a bohatý sprievodný program, ktorý sa začína o 13.00 a predpokladaný záver akcie je o 20.30 hod.

 

Vstupenku na festival si môžu záujemcovia kúpiť za 8 eur a v cene je aj 10 degustačných kupónov, kalich na víno a náramok na degustáciu miestnych špecialít. Na úvod sa o zábavu postará folklórna skupina Sami sebe. Ďalej si návštevníci budú môcť pozrieť SABRAGE - exhibíciu v sekaní sektov, po ktorej nasleduje dražba vín, promenádny koncert, vystúpenie vranovských heligonkárov a program ukončí tombola. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE

Zdroj: Shutterstock®

,,Akcia sa koná za každého počasia a počet vstupeniek je limitovaný kapacitou výstavnej plochy a množstvom vína. Dúfame, že premiéra Hornošarišského vínneho festivalu bude mať dobrú odozvu medzi návštevníkmi, tak ako sa to stalo v prípade pivného festivalu, ktorý bude mať na jeseň už svoj tretí ročník. Bardejovské kúpele sú nielen miestom liečenia a relaxu pri kúpeľných pobytoch, ale stali sa aj cieľom obľúbených jednodenných a víkendových výletov za zábavou, kultúrou a oddychom v krásnom prírodnom prostredí. Najúspešnejším masovým podujatím sú Bardejovské kúpeľné dni, ktoré navštevuje počas dvoch dní niekoľko tisíc návštevníkov. Neopakovateľná atmosféra kultúrno-spoločenských podujatí sa stala jedným z magnetov priťahujúcich návštevníkov do našich kúpeľov,“ povedala T. Šatanková.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE

Zdroj: Shutterstock®

Ďalej poukázala na to, že v Bardejovských kúpeľoch aktuálne prebieha 61. ročník Medzinárodného hudobného leta, počas ktorého zaznie v spoločenskej sále hotela Astória spolu 10 koncertov. Okrem toho sa s výnimkou pondelka konajú v lete na kolonáde denne, od 11:00 do 12:00 a od 16:30 do 18:00 hod., mimoriadne obľúbené pravidelné promenádne koncerty klasickej hudby.

 

„Letnú sezónu zakončíme 30. augusta 2015 Alžbetínskym dňom na počesť cisárovnej Sissi. Tým však naše kultúrne a spoločenské podujatia v tomto roku nekončia. Na 6.septembra chystáme už 3. Pivný festival s prehliadkou dychových nástrojov. Bardejovské kúpele majú za sebou v tomto roku už 12. Bardejovské kúpeľné dni, okrem toho sme návštevníkov potešili výstavami kvetov, obrazov, plastík a ďalšími aktivitami. Tohtoročná kúpeľná sezóna slávnostne začala v Bardejovských kúpeľoch 5. júna 2015. Súčasťou otvorenia bolo po tretí raz aj požehnanie minerálnych prameňov, za účasti zástupcov cirkví v okrese Bardejov - rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej,“ konštatovala T. Šatanková.

BARDEJOVSKÉ KÚPELE

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií na : www.kupele-bj.sk

3 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2015 16:02

skvelý zážitok to mohol byť :)

Vaše meno:

Frederik Gergeľ

Frederik Gergeľ

05.01.2020 17:32

Bardejovské kúpele sú moje jedny z najobľúbenejších kupeľov. Chodím tam už 10 rokov po sebe. Avšak tento rok by som chcela vyskúšať termálne kupele v Pieštanoch - . Máte niekto skúsenosti? Vedeli by ste mi poradiť?

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 17:13

Návšteva Bardejovských kúpeľov spojená aj s degustáciou vína, to musí stáť za to :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE