Cvikla s jablkom alebo jablko s ríbezľou?

 

Obľúbené 100% šťavy FRUXI FRESH od slovenského výrobcu spod Tatier opäť posilnili svoje portfólio. Najnovšími prírastkami sú dve nové, atraktívne kombinácie 

cvikla a jablko, jablko a ríbezľa.

 

 

 

 

Spolu s dvomi novinkami tvorí aktuálny rad výrobkov už 11 príchutí. Základ tvorí klasická štvorica jablko, pomaranč, grapefruit a jablko s mrkvou. Zaujímavým doplnením na jeseň 2013 bolo posilnenie vo forme kombinácií jablka a 5-tich príchutí: malina, mäta, čierna baza, klinčeky a zmes bylín.

 

Odporúčame prečítať: Obnovte svoje zdravie a vitalitu

 

Najnovšie prírastky sú vyvážené chute zo skutočne tradičných slovenských plodín, akými čierna ríbezľa a cvikla nepochybne sú. Veď už naše staré mamy pestovali vo veľkom vo svojich záhradkách a na políčkach toto ovocie a zeleninu.

čierne ríbezle

Zdroj: Shutterstock®

Cvikla je antioxidant, pretože zbavuje organizmus toxických látok. Je tiež cenným zdrojom mnohých, pre organizmus významných látok. Práve vďaka značnému množstvu vitamínov skupiny B, C, E a mnohých minerálov je červená repa ako stvorená na podporu zdravia nášho organizmu. Už v stredovekom lekárstve sa jej liečivé účinky využívali najmä pri nadváhe, prevencii proti rakovine, liečbe chrípky a nachladnutí, pri črevných a žalúdočných problémoch. Jablká sú zase mimoriadne bohaté na vitamíny a stopové prvky. Majú vysoký obsah draslíka a obsahujú až 30% vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne trávenie. Vláknina (pektín) taktiež očisťuje, napína a vyhladzuje pleť. Zhruba 70% obsahu tejto 100% šťavy tvorí cvikla, menšiu 30% časť tvorí jablko.

 

Odporúčame prečítať:  Pre milovníčky kávy niečo nové

cvikla

Zdroj: Shutterstock®

A spojenie jablka a čiernej ríbezle? Predstavuje pre náš organizmus vynikajúci prírodný antioxidant. Čierne ríbezle sú bohatým zdrojom vitamínu C, ale tiež vitamínov skupiny B a železa. Čierne ríbezle sú tiež bohaté na betakarotén, biotín a vitamín E, čím pomáhajú liečiť šeroslepotu a chrániť zrak. Jablká zase regenerujú a očisťujú organizmus, znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Preto práve túto kombináciu plodín nazval výrobca výstižne „ ostrý zrak“.

 

Odporúčame prečítať:  Ako si vybrať pravý olivový olej?

jablká

Zdroj: Shutterstock®

100% slovenské a 100% fresh sú produkty značky FRUXI FRESH.  Sú bez konzervačných látok. Neobsahujú umelé farbivá, sú lisované za studena bez pridania vody a cukru. Týmito vlastnosťami a procesom spracovania patria medzi špičku vo svojom segmente. Sú vhodné na každodenné pitie pre deti aj dospelých.

 

Odporúčame prečítať:  Základy, ktoré možno neviete o zdravej výžive

 

Tajomstvo výroby  100% šťavy FRUXI FRESH sa ukrýva v niekoľkých krokoch. Vysoko kvalitný proces výroby pozostáva z technologicky dôkladných postupov, od starostlivého výberu plodov ovocia a zeleniny, umývania a mletia, lisovania za studena až po pasterizáciu a plnenie za prísnych hygienických podmienok. Kvalitu 100% štiav FRUXI FRESH určujú v prvom rade suroviny použité k ich výrobe. 

fruxi fresh jablko a ríbezle

Zdroj: Shutterstock®

Všetky nápoje sú dostupné v praktickej 250 ml fľaške a päť príchutí jablko, pomaranč, grapefruit, jablko s mrkvou a jablko a malina sú k dispozícii aj v unikátnom 3l a 5l balení Bag in Box so špeciálnym výpustným ventilom, ktorý zaručuje 30-dňovú záruku čerstvosti po otvorení.

 

100% šťava FRUXI FRESH je určená pre všetkých ľudí, ktorí podliehajú aktuálnym trendom, pre ľudí so zdravým životným štýlom, pre tých, ktorí si zakladajú na kvalite produktu a očakávajú od nápoja viac, ako len produkt z koncentrátu i pre tých, ktorí kladú dôraz na plnosť chute. 100% šťavy FRUXI FRESH sú určené aj pre mladé moderné ženy, ktoré si potrpia na zdravý životný štýl, dbajú o svoje zdravie a líniu, pre zodpovedné mamičky a ich malé ratolesti, pre tých ktorí si potrpia na kvalitu produktu.“ uviedol Ľubomír Mrug, brand manager značky FRUXI FRESH.

 

Odporúčame prečítať:  Chudnite podľa feng shui

jablko a cvikla

Zdroj: Shutterstock®

Nájdite si aj vy svoju obľúbenú príchuť FRUXI FRESH. Tieto  100% šťavy  nájdete v uvedených predajných sieťach:  TESCO, Carrefour, BILLA, TERNO,  Metro, CBA, Hypernova,  FRESH, 1.DAY,  a na čerpacích staniciach OMV.

Zdroj foto:

www.fruxi.com

14 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

19.08.2014 07:36

Pre mňa je lákadlom jablko s ríbezľou :) Čisté jabĺčko som už mala možnosť ochutnať a bolo naozaj výrobné. Pripomenulo mi chuť muštu z čerstvých jabĺk, ktoré sme robili doma, keď som bola ešte malá. Vrelo odporúčam :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.08.2014 08:38

až sa mi slinky zbiehajú keď to čítam, mám takéto šťavy veľmi rada najviac mi futia malinové a grapefruitové šťavy

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

19.08.2014 08:38

až sa mi slinky zbiehajú keď to čítam, mám takéto šťavy veľmi rada najviac mi futia malinové a grapefruitové šťavy

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

19.08.2014 09:14

hneď by som si dala, ani neviem ktorú skôr,zdravé,osviežujúce a chutné

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

19.08.2014 09:18

Zaujímavé kombinácie :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.08.2014 11:58

Milujem čierne ríbezle,jablká cviklu, sú zdravé aprosepšné telu :)

Vaše meno:

Dorotka Fuchsová

Dorotka Fuchsová

19.08.2014 21:32

cviklu a čierne ríbezle proste zbožňujem a jablká hlavne červené mňamka.

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

20.08.2014 08:41

Musím vyskúšať :)

Vaše meno:

Zdenko Gergel

Zdenko Gergel

21.08.2014 18:33

Zo všetkých by som asi ochutnal najviac kombináciu jablka a ríbezle.

Vaše meno:

Andrejka Smutňáková

Andrejka Smutňáková

21.08.2014 19:49

to všetko môžem :)

Vaše meno:

Lenka

Lenka

21.08.2014 21:42

Fruxi sú skvelé, keď nám to peňaženka dovolí, vždy si kúpime, deti to milujú.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

29.08.2014 13:54

nevedela by som si vybrať, určite by som vyskúšala čierne ríbezle na viacero spôsobov.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

04.09.2014 22:27

zasa som sa dozvedela niečo nové skvelý članok mám rada 100 percentné šťavy no tieto nepoznám musím sa po nich poobzerať

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.05.2020 10:26

100% cviklovo-jablková šťava je skvelá. Pijem ju hlavne kvôli vysokému obsahu železa, ktoré cvikla obsahuje :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE