Svadobné topánky – trendy pre rok 2014

Trendy v rámci svadby prichádzajú vo všetkom. Nie je tomu inak ani pre rok 2014. S príchodom nového roku sa nastolili nové svadobné trendy, napríklad svadobných šiat, ktoré vám naposledy vo svojom článku ponúkla moja kolegyňa. My sa ale zameriame na podstatnú a dôležitú súčasť nevestinej garderóby, a to na svadobné topánky. Priznajme si, že topánky zohrávajú v svadobný deň dôležitú úlohu. V prvom rade by mali ladiť s farbou šiat, mali by byť pohodlné a uspôsobené vášmu štýlu a vkusu. I v rámci svadby je priam žiaduce kráčať s módou, a preto vám predstavíme zopár horúcich svadobných trendov v oblasti topánok pre nevestu. Tento rok sa nesie v znamení farieb, v ktorých rozhodne nebudú zaostávať ani svadobné topánky. Poďme si ich postupne popredstavovať.

Pozri aj: Dúhové svadobné šaty – nový trend, ktorý pobláznil už tisícky neviest. Vydávala by si sa v tom?

čipkované lodičky

Zdroj: Shutterstock®

Čipková klasika

Čipka je na svadobný deň ako stvorená. Je prítomná na šatách, závojoch, bolerkách a dokonca i na topánkach. Tento čipkový trend je pretrvávajúci, no stále aktuálny. Maslové či snehobiele, čipkovými svadobnými topánkami jednoducho nikdy nič nepokazíte.

nude lodičky

Zdroj: Shutterstock®

Trendy nude odtieň

Nude odtiene, takzvané odtiene telovej farby, sa stali veľmi aktuálne a trendy. Inak tomu nemôže byť ani pri svadobných topánkach. Sú obzvlášť vhodné v prípade voľby maslovejších tónov šiat. Aj v nude odtieňoch sa môžu vyskytovať kombinácie jemnej čipky s látkou, ktoré šaty ozvláštnia.

Pozri aj: Famózne svadobné líčenie: Neuveriteľné, aká je sila make-upu!

lodičky so sponou

Zdroj: Shutterstock®

Svadobná elegancia so sponou

Rok 2014 so sebou priniesol jemné sponové aplikácie, ktoré topánku vhodne dopĺňajú a ktoré z nej vytvárajú nadčasový a elegantný kúsok. Spony môžu byť rôznych tvarov, najčastejšie sa však stretávame s kvetinovými vzormi, perlovými aplikáciami či drobnými kamienkami.

modré lodičky

Zdroj: Shutterstock®

Kráľovsky modré a svadobné

Kráľovská modrá zavítala snáď do všetkých súčastí módy a inak tomu nemôže byť ani v rámci topánok. Samozrejme, na nosenie takejto žiarivej farby je potrebná istá dávka odvahy, najmä v prípade svadby, no výsledný efekt je naozaj pútavý a štýlový. Topánky v tejto farbe môžu šaty oživiť a dodať im šmrnc. Navyše, môžete ich po svadbe naďalej využívať vo svojom šatníku.

Pozri aj: GALA by Galia Lahav: Svadobné šaty s nepopierateľným moderným vzhľadom

zelené lodičky

Zdroj: Shutterstock®

Zelená je pre odvážne

V zahraničných krajinách je zelená farba svadobných topánok momentálne veľkým módnym trendom, ktorý si nenechá ujsť žiadna nevesta. Zelená so sebou prináša závan sviežosti a života. V prípade, že svadbu túžite poňať nekonvenčne, zelené svadobné topánky budú tie pravé. Ich výhodou, podobne ako pri modrých je fakt, že sa dajú využiť i na bežné nosenie.

Otázka pre vás: Aké boli vaše svadobné topánky? Sú ešte i dnes použiteľné alebo oddychujú v krabici ako milá spomienka?

5 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

27.01.2014 20:32

Ja už svadobné topánky nemám, ani by sa mi dnes už nepáčili. Z tejto ponuky ma oslovili nude odtiene, sú naozaj krásne, určite by som si vybrala...

Vaše meno:

Anka Saganová

Anka Saganová

27.01.2014 21:28

Svadobná elegancia so sponou, krááásne

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

28.01.2014 10:14

tie modré ma najviac oslovili, som rada, že nedávate len typické biele a smotanovo-krémové ;)

Vaše meno:

Dominika Sedliaková

Dominika Sedliaková

11.03.2014 18:13

Tie svadobné elegancie so sponou sú nadherné :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

18.04.2021 06:31

Modré svadobné topánky by som si vedela predstaviť, ale skôr vo svetlejšom odtieni. Veď na svadbe sa predsa patrí mať niečo modré :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE