Hudobný svet opustila ďalšia hviezda: Dcéra kráľa rokenrolu zomrela vo veku 54 rokov

Pred pár dňami obletela svet smutná správa – americká speváčka, skladateľka a jediná dcéra legendárneho kráľa rokenrolu Elvisa Preslyeho, Lisa Marie Presleyová, zomrela vo veku 54 rokov. Zanechala po sebe tri deti – herečku Riley Keoughovú, Finley Aarona Love Lockwooda a Harper Vivienne Ann Lockwoodovú.

Mnoho fanúšikov dúfalo, že sa stane zázrak po tom, ako bola Lisa Marie hospitalizovaná z jej domu v meste Calabasas v okrese Los Angeles. Privolaní záchranári ju po kardiopulmonálnej resuscitácii a podaní adrenalínu previezli do nemocnice. Smrť umelkyne potvrdila jej matka Priscilla.

Lisa Marie sa narodila v roku 1968, deväť mesiacov po svadbe svojich rodičov, speváka Elvisa Presleyho a krásnej herečky Priscilli Presley.

Lisa Maria pokračovala v šľapajach svojho otca a vybudovala si úspešnú hudobnú kariéru. Vydala tri albumy. Z jej debutového štúdiového albumu To Whom It May Concern z roku 2003 sa predali milióny kópií.

Neprehliadni: Lily Collins ako Emily v Paríži: Koľko si zarobí za jednu epizódu?

Lisa

Zdroj: PINTEREST/jill lopez, PINTEREST/eonline.com

Lisa Marie a muži

Vzťah Lisy Marie a márnotratného kráľa rokenrolu bol skôr založený na materiálnych daroch ako na jednoduchých prejavoch lásky. Elvis Presley po svojej dcére pomenoval súkromné lietadlo a chcel jej podarovať diamantový prsteň, keď mala osem rokov. Keď mala Lisa Marie tri roky, kúpil jej pravý kožuch. Elvis a Lisa Marie mali veľmi blízky vzťah a Elvis, napriek okázalostiam, bol dobrým a milujúcim otcom. 

Lisa Marie nemala na mužov šťastie. Po prvom rozvode s hudobníkom Dannym Keoughom si o pár týždňov zobrala za manžela speváka Michaela Jacksona. Neúspešné boli aj ďalšie dve manželstvá. S hercom Nicolasom Cageom boli svoji tri a pol mesiaca. Neskôr sa vydala za gitaristu Michaela Lockwooda.

Najväčšiu ranu však zažila, keď jej 27-ročný syn Benjamin Keough spáchal samovraždu v roku 2020.

Poslednýkrát na verejnosti

Lisa Marie sa naposledy objavila na verejnosti v utorok večer, keď sa spolu s matkou Priscillou v Beverley Hills zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. Už tam umelkyňa pôsobila nezdravo a jej bledá tvár podčiarknutá tmavým oblečením prezrádzala, že niečo nie je v poriadku. Pod jej podlomené zdravie sa pravdepodobne podpísal aj divoký životný štýl. Jej srdce už asi nestíhalo všetkým jej plánom.

Pozrite si krátky zostrih z posledného rozhovoru Lisy Marie a herca Austina Butlera, ktorý preberal cenu pre najlepšieho herca za stvárnenie Elvisa Presleyho v životopisnom hudobnom filme s názvom Elvis.

Lisa

Zdroj: INSTAGRAM/lisampresley

Lisa a Ben

Zdroj: INSTAGRAM/lisampresley

Lisa

Zdroj: INSTAGRAM/lisampresley

Lisa a Elvis

Zdroj: INSTAGRAM/ returntopresley3577

Zdroj foto:

úvodná koláž - INSTAGRAM/lisampresley, PINTEREST/Tom Allmon

1 komentár
Elena Švachová

Elena Švachová

15.01.2023 23:02

Škoda mladého života :-(

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE