Dostihová tradícia sa vracia: dámy pripravte sa na Veľkú klobúkovú súťaž!

Dostihové preteky ŠAMORÍNSKA ZLATÁ PODKOVA lákajú na deň plný elegancie a šarmu. Pre dámy vyhlásili Veľkú klobúkovú súťaž, ktorá sa bude konať počas pretekov v nedeľu 9. augusta v areáli HIPPO ARENA ELEMENTS RESORT.

 

 

Tradícia elegantných klobúkov, či extravagantných pokrývok hlavy má na svetových dostihoch stáročnú tradíciu.

 

 

Organizátori pretekov sa preto rozhodli potešiť oko divákov a vyzývajú všetky dámy zapojiť sa do súťaže, kde prvá cena získava až 500€! Hodnotiť kreativitu, prevedenie a celkový styling bude hviezdna porota v zložení: štylistka Zuzana Kanisová, moderátor Bruno Ciberej, návrhárka Michaela Ľuptáková, kaderník Paviel Rochnyak a generálna riaditeľka ELEMENTS RESORT Svetlana Poláková. Registrácia súťažiacich bude v čase od 13.30 do 15.00 hod. na námestí pred reštauráciou Farriers v ELEMENTS RESORT. 

dostihy

Zdroj: Shutterstock®

Podporiť dámy, súťažiacich jazdcov a užiť si skvelú dostihovú atmosféru môže každý – vstup do areálu HIPPO ARENA ELEMENTS RESORT je pre všetkých návštevníkov bezplatný. Dostihy odštartujú o 14. hodine.

klobúková súťaž

Zdroj: Shutterstock®

Aký má vzťah ku klobúkom a dostihovej móde jedna z porotkýň, návrhárka Michaela Ľuptáková?

 

„Klobúk je neodmysliteľnou súčasťou spoločenskej etikety dostihov, myslím si že je to jedna z krásnych príležitostí, keď sa žena môže vyobliekať a použiť aj doplnky, ktoré nepoužíva každý deň. Krása je veľmi rozličná a ma mnoho podôb a aj kombinácia šiat a klobúku môže byt rôznorodá, základ je vedieť svoj klobúk nosiť s gráciou a eleganciou. Nezabúdajte správne zvoliť proporciu klobúku vzhľadom k svojej postave a zladiť svojho ducha so šatami a klobúkom. Užite si pozornosť, ktorú môže vyvolať, dôležité je ale nenechať klobúk nosiť ženu, ale ženu nosiť klobúk. Sú asi dve základne kompozičné možnosti veľký klobúk s krempou alebo malý fascinátor. Oba dva typy môžu byt klasické aj veľmi extravagantné, podstatné je nájsť spojovaciu niť celku a vytvoriť svoj vlastný štýl,“ zhodnotila Michaela Ľuptáková. 

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2015 16:06

raz by som dostihy chcela navštíviť :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

04.01.2021 17:07

Takýto druh ,,zábavy,, nie je nič pre mňa.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE