Čo ponúka dovolenka v Thajsku? Môže to byť lacná exotika!

Čoraz viac našincov letí za exotikou do Thajska. A čoraz viac z nich sa nespolieha na cestovné kancelárie, ale na svoju vlastnú logistiku. Dôvod je jednoduchý – peniaze. Ak sa rozhodnete stráviť v Thajsku dovolenku, nemusíte vôbec minúť veľa. Najdrahšie budú letenky, ktoré zároveň pri troche šťastia a správnom plánovaní nemusia byť vôbec až také drahé. Ubytovanie či strava v Thajsku sú lacnejšie než u nás. Príroda je očarujúca, niektoré pláže priam nedotknuté a more vhodné nielen na kúpanie, ale aj potápanie. V Thajsku môžete stráviť pokojne dva týždne „za babku“ a je dosť pravdepodobné, že ani po dvoch týždňoch sa vám táto krajina neunudí.

Ako sa tam dostať?

Priamy let bude zložitejší, ale pokojne môžete poletieť z Prahy, Viedne či Budapešti, smer Istanbul. V Istanbule už prestúpite na let do hlavného mesta Thajska, čiže Bangkoku.

Odporúčame prečítať: Sicília a Sardínia. Perly západného Stredomoria.

Thajsko

Zdroj: Shutterstock®

Kedy sa do Thajska vybrať?

Ideálne v období od novembra do konca marca. Apríl, máj a september i október sú v Thajsku obdobím najväčších dažďov. Slnečné dni vystihnete aj v júli a auguste, pripravte sa ale na prípadný väčší prísun turistov.

Pokiaľ sa rozhodnete ísť cez cestovku, na webe nájdete množstvo ponúk. Oddychové zájazdy vás vyjdú okolo 1000 eur na hlavu, tie poznávacie sú už o čosi drahšie. Samozrejme, závisí aj od toho, kedy cestujete, či naďabíte na zľavy a aké máte nároky.

Odporúčame prečítať: Dovolenka na ostrove Capri

 

Bangkok

Zdroj: Shutterstock®

Čo sa v Thajsku oplatí vidieť?

Bangkok – 15 miliónové mesto, kde sa pripravte na obrovský veľkomestský ruch. Mesto je rozdelené na staré a moderné centrum. Okrem ochutnávky miestnych špecialít na trhoch, ktoré nájdete takmer na každom kroku, môžete v Bangkoku obdivovať aj tamojšie pamiatky. Nachádza sa tu množstvo svätýň, chrámov, minimálne za fotografiu bude stáť socha Budhu vysoká vyše 47 metrov a vyrobená z pravého zlata. Nájdete tu aj netradičné turistické atrakcie, ako plávajúci trh, inštitút, kde sa vyrába hadie sérum či dokonca krokodíliu farmu. Bangkok je známy aj ako mesto anjelov. Je plný kontrastov, ktoré si všimnete aj počas bujarého nočného života.

Odporúčame prečítať: Gurmánsky výlet po Francúzsku

Phuket

Zdroj: Shutterstock®

Phuket patrí k najobľúbenejším thajským letoviskám. Phuket ležiaci cca 700 km od hlavného mesta je zároveň najväčším thajským ostrovom. Vyznačuje sa nádhernou prírodou, koralovými útesmi, krištáľovo modrými zátokami aj snehobielymi plážami. S pevninou ho spája tzv. Most milencov.

thajský ostrov

Zdroj: Shutterstock®

Thajské ostrovy – je ich hneď viacero a za návštevu stojí naozaj každý z nich. Idylku nájdete na ostrove Ko Samui plnom kokosových paliem a dokonca aj osamelých pláží. Svoju pôvodnú tvár si ešte stále zachováva aj hornatý ostrov Ko Chang. Malý raj nájdete aj na menej známom Krabi, ktorý vás uchváti netradičnými prírodnými úkazmi. A o pravom raji na zemi sa presvedčíte na ostrovoch Ko Phi Phi.

Odporúčame prečítať: Exotická dovolenka - ostrov Ko Phi Phi

6 komentárov
Alena Cabakova

Alena Cabakova

08.03.2015 18:10

Baby balíme kufre čo poviete :)))

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

08.03.2015 19:30

krása, no tam sa asi nedostanem nikdy :-(

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

15.03.2015 10:19

Thajsko je podľa mňa úžasná krajina a určite by som sa tam chcela raz pozrieť

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

14.05.2015 22:08

toto by stálo za to :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

26.09.2015 14:09

vyzerá to tam nádherne ani človek nevie o tom :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:51

Thajsko ma veľmi neláka, možno je to aj kvôli veľmi prísnym drogovým zákonom, ktorým strašia ľudí snáď v každom filme kde sa Thajsko objaví :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE