Prípravy pred dovolenkou: Čo všetko treba skontrolovať?

Aj vy sa tešíte na príchod teplých slnečných dní, ktoré uľahčujú cestovanie všetkým dobrodruhom? Možno vás toho roku čaká najlepšia dovolenka vášho života, preto buďte pripravené a začnite plánovať ešte pred príchodom leta. Ak sa výberom destinácie necháte rady inšpirovať až na ultra posledný minute, majte nachystané aspoň základne dovolenkové vybavenie. Na čo pri prípravách na dovolenku nezabudnúť?

Pas

V prípade, že obľubujete krajiny, ktoré nie sú súčasťou EÚ, pas je viac než potrebný. Myslite na tie dlhočizné rady na úradoch tesne pred letnými prázdninami a radšej si skontrolujte platnosť svojho pasu ešte dnes. Ak zistíte, že pas máte neplatný už nejaký ten rôčik, neváhajte a vybavte si nový, a to aj v prípade, že exotiku nemáte v pláne. Jeden predsa nikdy nevie, kam vás vietor môže zaviať.

Pozri aj: 7 fascinujúcich miest, ktoré by tento rok nemal vynechať žiadny cestovateľ

balenie kufrov

Zdroj: Shutterstock®

Batožina

Ruku na srdce, ktorá z nás robí pravidelnú inventúru svojej batožiny? Skúste si pospomínať, či ste minulé leto hneď po príchode z dovolenky nevysypali svoje letné outfity do koša na špinavé prádlo a cudzokrajnými cestami skúšaný kufor nehodili do tmavého kúta na zimný odpočinok. Chýbajúce kolieska, pokazený zips, natrhnuté dno – to všetko vás môže prekvapiť. Pozrite sa prísnym okom na svoju batožinu ešte pred spustením cestovnej horúčky.

Kozmetika

Inventúru nezaškodí urobiť ani medzi vašou kozmetikou. Z prázdnych fľaštičiek a túb už naozaj nič nevyžmýkate a s krémami po dátume spotreby radšej neriskujte. Ak sa vám zdá, že na nákup letnej kozmetiky je ešte priskoro, urobte si aspoň zoznam, ktorý na vás do toho správneho času rád počká. Uľahčite si tak prácu počas horúčkovitých nákupov na poslednú chvíľu.

fotoaparát

Zdroj: Shutterstock®

Fotoaparát

Ak ste tak ešte nespravili, staré fotky nahrajte do PC alebo notebooku a uvoľnite miesto novým. V prípade, že fotoaparát nemáte, nazrite do prasiatka a ak vám to dovolí, môžno si budete môcť dovoliť poobzerať sa po nejakom vhodnom. Fotky od kamarátok či manžela sú síce fajn, ale zachytiť dovolenkové okamihy vlastným okom, to dá vašej dovolenke nový rozmer. Len si to predstavte. Svet pod morom, opálený plavčík nápadne pripomínajúci Georga Clooneyho, západ slnka na milión spôsobov, ohňová show, kolotoče, stopy chodidiel v piesku, najslávnejšie módne značky, ale aj vlastné zrkadlové momentky. Veru, niet nad vlastnoručne zaznamenané spomienky.

oblečenie na dovolenku

Zdroj: Shutterstock®

Letný outfit

A konečne na záver to, na čo sa teší hádam väčšina z nás. Letné šaty, tričká, sukne, šortky, bikiny, tuniky, kabelky a topánky všemožných štýlov. Skorá revízia šatníka s letným oblečením má hneď niekoľko výhod – to, čo už nechcete, môžete postupne rozpredať a získané peniaze investovať do tohtoročných letných kolekcií. Ak zistíte, že minuloročné plavky sa vám akosi scvrkli či zväčšili, máte dostatok času to napraviť (či už kúpou nových alebo úpravou životosprávy). Prehľad vašich letných vecí vám tiež pripomenie, čo si tentokrát na dovolenku brať a čo rozhodne nebudete potrebovať!

Internet

Ak ste už dovolenkovo naladené, vytvorte si vo svojom počítači záložku, do ktorej si môžete uložiť všetky zaujímavé odkazy a web stránky, na ktoré počas hľadania super dovolenky narazíte. Zaznamenať si tak môžete napríklad stránky, kde kúpite výhodné letenky, zarezervujete hotel v super cene, požičiate si auto či sa dozviete viac o poistení alebo tej ktorej krajine.

Odporúčame: Najnebezpečnejšie letiská na svete: Tam by si pristávať nechcela!

3 komentárov
Danka

Danka

12.06.2013 19:19

Tak takato priprava je aj keď idem niekde len na nejake dva dni comu sa dovolenka ani nepodoba :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.09.2014 15:28

stresss pred balením sa na dovolenku to je niečo hrozné... už vopred si spisujeme papier kde si píšeme čo všetko je potrebné zabaliť... tak na 25 % sa vyhneme stresu

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 08:07

Hlavne si nezabudnúť pribaliť dobrú spoločnosť a náladu :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE