Navštívte najkrajšie ostrovy sveta - Top 5 miest

Leto je v plnom prúde a vy ešte len plánujete dovolenku pri mori a snívate o slnkom zaliatych plážach? O cestovaní môžeme hovoriť aj ako o spoznávaní niečoho nového. Ako o túžbe po exotike.

 

Ľudia z chladných častí sveta radi cestujú za teplým slnkom na juh. Obyvatelia trópov si zase s rovnakou chuťou užívajú sneh a ľad. Ideál slovenskej dovolenky je už tradične pobyt pri mori. 

 

Čo môže byť lepšie, ako odcestovať ďaleko od ruchu veľkomiest, ležať na jemnom piesku v polotieni paliem obklopení nádherným exotickým prostredím? Ponúkame vám prehľad piatich najkrajších ostrovov, kde sa budete cítiť ako v novom svete. 

 

Navštívne najkrajšie ostrovy sveta - top 5 miest

1. Providenciales, Turks a Caicos

Milujete vodné športy? Tu si prídete na svoje! Ostrov Turks a Caicos je jednou z najlepších svetových plážových destinácií. Potápanie a šnorchlovanie je tu priam fantastické, vďaka kilometrom koralového útesu, ktorý je dostupný priamo z brehu. Špičkové strediská a fascinujúce pláže nájdete v zálive Grace. Pláže v zálive Grace ponúkajú dokonalý relax v nádhernom prostredí a závan dobrodružstva prinesie výlet na kajaku k útesom a jaskyniam v lagúne Chalk Sound.

 

Odporúčame prečítať: Faerské Ostrovy - Malá krajina s prekrásnou scenériou

Príspevok, ktorý zdieľa Deals For Tourists (@dealsfortourists),

Tag someone

Príspevok, ktorý zdieľa Gr8luxury (@gr8luxury),

2. Maui, Havaj

Podľa legendy daroval ľuďom Havajské ostrovy boh Maui. Niet divu, že práve jeho meno nesie ten najkrajší ostrov z nich. Na ostrove sa nachádzajú dve sopky, ktorých svahy sú čiastočne pokryté červenou farbou. Tú spôsobuje železo nachádzajúce sa vo vyvretých vulkanických horninách. Ostrovu dominujú pláže so zlatým pieskom, navštíviť však môžete i tie s bielym, čiernym, ba dokonca červeným povrchom. Najväčšia pláž s hlbokým morom je vhodná aj na potápanie či šnorchlovanie. Podmorský svet koralových útesov s krásnymi pestrofarebnými rybami a morskými korytnačkami bude iste aj pre vás zážitkom na celý život.

 

Odporúčame tiež: Ostrov Taiwan a jeho krásy, ktoré stojí za to vidieť

Relax and go slow, it's #AlohaFriday!

Príspevok, ktorý zdieľa Maui Surf Lessons (@mauisurflessons),

3. Roatan, Bay Islands

Roatán je najväčší z ostrovov v Hondurase. Nachádza sa tu medzinárodné letisko a námorný prístav. Len malá časť plochy ostrova je zastavaná, zvyšok tvoria tropické lesy. Milovníci vodných športov a ekoturistiky nedajú dopustiť na Roatan – okrem potápania pri koraloch nadchne najrôznejšími atrakciami od lanových dráh, cez rybolov na otvorenom mori až po prieskum súostrovia Cayos Cochinos, ktoré je pod ochranou armády. Pobrežie je piesčité, s nádhernými plážami. Roatán je súčasťou druhého najväčšieho komplexu koralových útesov na svete.

 

Odporúčame prečítať aj: Ostrov lásky Cyprus - skalnaté zrázy, čarovné pláže a čisté tyrkysové more

Roatan, Honduras

Príspevok, ktorý zdieľa Michael Robbins (@miketomrob),

Off the ship for a bit in Honduras #shiplife #illusionarium

Príspevok, ktorý zdieľa jennifer michelle (@jennifer_michelle84),

4. Santorini, Kyklady

Všetko, čo sa vám snívalo o raji tu môžete zažiť. Modré strechy a kupoly na žiarivo bielych domoch, ktoré sa týčia nad zafírovým morom, v kontraste s čiernym pieskom – to je jeho poznávací znak. Z celého ostrova sála pokoj a harmónia. Santorini je považovaný za jeden z najkrajších gréckych ostrovov v Egejskom mori. Pri západe slnka sa krajina ponorí do zlatistého šera a vy s vínom v ruke môžete sledovať, ako sa slnko stráca na hladine mora. Hotová romantika...

 

Odporúčame prečítať: Najkrajšie svetové záhrady, ktoré sa oplatí aspoň raz za život vidieť

Alali restaurant | Dinner Cliffside | @alali_restaurant | #santorini #beautifulhotels

Príspevok, ktorý zdieľa Astarte Suites Hotel Santorini (@santorini_greece),

5. Fernando de Noronha, Brazília

Ostrovy Fernando de Noronha nie sú masovou turistickou destináciou, je skôr šťastie dostať sa sem. Nakoľko UNESCO ich zaradilo do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva, tak je počet prichádzajúcich návštevníkov značne obmedzený. Ak sa vám sem podarí aj tak dostať, môžete si užiť plávanie s delfínmi a korytnačkami v príjemne teplej vode.

 

Odporúčame tiež: Mnohofarebná Malajzia - výkladná skriňa celej Ázie

Príspevok, ktorý zdieľa Nara Marques (@marquesnara),

5 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

04.07.2017 07:44

nádherné miesta na Zemi, len aby vydržali...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

13.07.2017 12:51

nádherné fotky

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

13.08.2017 17:44

na jednej som bola a to na Santorini... a laka ma este vidiet plaz na Islande

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.12.2017 15:05

ani tam som nebola, ani hentam som nebola...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 12:11

Že snívajte ďalej :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE