Trápi vás nadváha? Je tu pre vás FAT YOGA

Asi najväčším strašiakom pre ľudí, ktorí premýšľajú nad návštevou štúdia jogy je pomyslenie, že tam stretnú ľudí, ktorí budú oveľa ohybnejší a šikovnejší ako oni.

 

Čo ak budeme stáť uprostred miestnosti naplnenej krásnymi, ohybnými a vypracovanými ženami? Túto otázku si kladieme o to viac, ak patríme medzi ženy kyprejších tvarov.

 

Práve tieto myšlienky so sebou priniesli nápad, ktorý v zahraničí nesie názov "Fat yoga", čiže takzvaná joga pre ženy s nadváhou. Hnutie sa vyvinulo v USA a jednou z prvých zástankýň je inštruktorka zo Severnej Karolíny Jessamyn Stanley. Vykročte z ulity a presvedčte sa spolu s nami, že sme schopné naozaj všetkého. Chce to len trpezlivosť a odvahu!

 

Joga pre všetkých!

Joga je naozaj pre každého. Tvrdíme to my, odborníci a každý, kto jogu vyskúšal. Nezáleží na veku, výške či váhe. Vo svete, v ktorom sme neustále zahlcovaní predstavami a ideálmi o dokonalých postavách sa našla skupinka žien, ktoré sa rozhodli postaviť proti tradičným postojom. Ich myšlienkou je oslava práve plnoštíhlych žien, ktoré dokazujú, že joga patrí všetkým!

 

Odporúčame: Najlepšie cviky, ktorými odstránite tuk na brušku

nadváha

Zdroj: Shutterstock®

Hrdinky s bruškom

Jessamyn je jednou z najinšpirujúcejších jogíniek. Miluje jogu, má zmysel pre módu a jej pozitívny pohľad na svet je cítiť vo všetkom, čo robí. Okrem toho je však nesmierne skromná a sama ešte stále neverí, že je naozaj taká slávna. Jej zábavné videá vás inšpirujú k tomu, aby ste prekročili svoje vlastné limity.

 

Okrem nej však nesmieme zabudnúť aj na ďalšie hrdinky s oblejšími tvarmi, ktoré priťahujú pozornosť najmä na Instagrame svojimi fotografiami a videami. 

 

Odporúčame: Tajomstvo krásy Halle Berry: Má 50 rokov, no vyzerá na 20!

"How was your book tour, Jessamyn?" Well, it wasn't just one thing and there's no way for me to actually describe it. I wrote about a few things that stuck out on my tumblr- link is in the header above. Here are a few selections: 2. In Athens, GA, I taught a yoga class at @centercityballet and seeing the ballet students before my class reminded me of when I was the fattest kid in my dance class and our costumes almost always involved midriff baring and I was so self-conscious of my chubby belly that I would pull my hip huggin spandex pants up to my belly button and I had a perpetual spandex camel toe. 5. During my tour stop in Boulder, CO, I stayed at this insanely cool Denver hotel called @theartahotel. I was busy as shit so I barely got to spend any time there, but it was a very cool hotel and y’all should stay there if you’re in Denver. 6. In Chicago, I did back to back presentations at a high school in the ‘burbs. Literally every kid in those presentations reminded me of high school Jessamyn. Many of y’all seemed afraid to ask questions during the Q&A which made perfect sense because adults do the same goddamn thing. Most human beings are afraid of each other and nowhere is that made more vivid than the American high school system. 9. Darien, CT. has one of the bougiest and most beautiful libraries I’ve ever seen. Where I was reminded that library science is actually social justice and librarians are out in these streets for real. I have more to say but it’ll come out when it’s time. Every city had POC who verbalized a feeling of complete isolation. I see you. As a POC who operates in a very white world, I have to admit- our shared sense of isolation reads like a victory flag. It’s a sign that assimilation isn’t working and we are resisting. I am happy to be in the struggle with you. The rest is on my tumblr, link above- see you tomorrow at @rva_library MAIN BRANCH at 2pm, Richmond by @bynadiaaboulhosn

Príspevok, ktorý zdieľa Jessamyn (@mynameisjessamyn),

4 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

24.06.2017 19:41

S tou nadváhou by som sa určite bála robiť stojku na hlave :)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

25.06.2017 13:49

má môj rešpekt...

Vaše meno:

Oliv Medk

Oliv Medk

04.03.2024 19:38

S akou dietou máte dobrú skúsenosť? Už dlhšie rozmýšľam, že sa na nejakú dám ale ja neviem či na tom vydržím.

Vaše meno:

Zuzana Bergova

Zuzana Bergova

06.03.2024 09:36

ahoj, ja som minuly rok drzala dietu od KetoDiet a teda velmi mi ich dieta sadla, schudla som s nou takmer 15 kil

Sofia Lokosova

Sofia Lokosova

08.03.2024 20:40

ja sa neviem zbavit nadvahy po pôrode, ostalo na mne dost kil a nie a nie ich dat dole

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE