Letné postavenie Luny – čo nám prinesie júl?

Oblečte si plavky, zapnite ventilátor a pripravte si mätovú vodu s kockami ľadu. Leto máme tu a jeho prvý hlavný mesiac – júl, nám už svieti v kalendári. Prvý júl štartuje už tento piatok a tohto roku to poňal vskutku prakticky – nachádza sa v znamení zemského Býka.

 

Ten je ideálnou voľbou na rozhodovanie sa (napríklad o letných dovolenkách), obrnení sa trpezlivosťou (napríklad pri čakaní na letnú dovolenku), či rozvahou (napríklad pri riešení prípadných dovolenkových konfliktov). Áno, dovolenkou, minimálne myšlienkou na ňu, žije väčšina z nás a tak sme nakukli do lunárneho kalendára, čo na to júlový nov, spln aj jednotlivé štvrte. 

 

Odporúčame prečítať: Luna a jej vplyv na našu dovolenku

Letné postavenie Luny – čo nám prinesie júl?

Zdroj: Shutterstock®

JÚLOVÝ NOV – 4.7.2016

 

Júlový nov sa nesie v znamení vodného Raka, ktorý prináša najmä citlivejším povahám emocionálny kolotoč. Ako sa vám ho podarí ustáť už záleží len na vás. Nenechajte sa v týchto dňoch dotiahnuť do hádky, vyhnite sa tiež melancholickému spomínaniu a už rozhodne neupadnite do sebaľútosti. Naopak snažte sa rozveseliť sa niečím príjemným. Ak cítite, že s vami emócie kývu, vyhľadajte spoločnosť milovaných osôb. Čas praje rodinným stretnutiam, dokonca aj dovolenkám, či romantickým pobytom vo dvojici.

 

Keďže Rakovou slabšou stránkou je trávenie, viac ako inokedy počúvnite rady Mesiaca a odľahčite svoj organizmus od toxínov. Doprajte si jednodňový pôst, počas ktorého budete piť čistú vodu, či zeleninové a ovocné šťavy. Prípadne si pripravte ľahký šalát  veľa čerstvého ovocia a zeleninky. Vďaka tomu sa nielen očistíte, ale tiež nachystáte telo do plaviek.

 

V oblasti krásy sa odporúča aj starostlivosť o pleť, peeling, masky na tvár a šetrné opaľovanie. Čas v znamení Raka a dupľom v nove je vhodný aj na depiláciu – vďaka nej spomalíte rast vašich neželaných chĺpkov. 

 

Odporúčame prečítať: Ezoterická spomienka z dovolenky 

Letné postavenie Luny – čo nám prinesie júl?

Zdroj: Shutterstock®

JÚLOVÝ SPLN – 20.7.2016

 

Nov sa niesol v duchu vody, spln je už v zemskom nastavení. Mesiac prechádza Kozorožcom, ktorý vás postaví do role praktika. Luna je počas splnu už tretí deň v znamení Kozorožca a odporúča detailne si rozplánovať najbližšie dni. Rozdeľte si čas na prácu (no nepreháňajte to s ňou), naplánujte si dovolenku, aj domáce práce, dupľom ak chcete leto využiť aj na rekonštrukciu.

 

Spln je podobne ako nov vhodným časom na upravenie jedálnička. Ak nechcete nabrať neželané kilá, na zmrzlinu, nanuky rovno zabudnite. Naopak zakúpte si melón, ktorý vás zasýti aj prečistí. Pite tiež veľa vody a to počas celého dňa, aby vás letné horúčavy, kdekoľvek ste, nemohli zmohnúť. Nezabúdajte ani na letné športy, ideálne plávanie, ale aj turistiku v lese. Sila prírody mnohým z vás pomôže prekonať aj ťažšie životné obdobie, nepodceňuje ju.

 

Z Kozorožca prechádza Mesiac do Vodnára, ktorý bude chvíľu ešte taktiež pod vplyvom splnu. Aj keď vás toto veselé a spoločenské znamenie bude nabádať k bujarému nočnému životu, vyhnite sa alkoholu. Spln totiž toxíny do tela priam priťahuje práve preto je vhodné ich detoxikáciou vylúčiť.

 

Odporúčame prečítať: 4 tipy na smoothies pre štíhlu líniu 

Letné postavenie Luny – čo nám prinesie júl?

Zdroj: Shutterstock®

JÚLOVÉ ŠTVRTE MESIACA – 12.7.2016 a 27.7.2016

 

Pravá štvrť Luny nastupuje 12.júla po nove, keď Mesiac výrazne narastá. Nesie sa v znamení Váh a do našich životov vnáša romantickú náladu, estetické aj umelecké cítenie, ale tiež akúsi nerozhodnosť. Pokiaľ ste si rozhodovanie trebárs o letnej dovolenke nechali na tento čas, môžete mať trochu problém. Na druhej strane Váhy vás zavedú na miesta, ktoré by ste inokedy asi neobjavili.

 

Posledná štvrť uzatvára mesiac júl. Po splne Lun ubúda a 27.júla prechádza z ohnivého Barana do praktického Býka. Ten je okrem iného aj silne rodinne založený, a tak si naplánujte na tieto dni chvíle s vašimi najbližšími. Čas je vhodný aj na nákupy, pri ktorých ušetríte, pokojne aj taký last minute. Nezabudnite sa ísť ale dať premasírovať, keďže v tomto čase môže utrpieť najmä vaša krčná chrbtica. 

 

Odporúčame prečítať: Zabojujte s lymfodrenážou proti celulitíde 

2 komentárov
Monika Filípková

Monika Filípková

27.06.2016 08:23

Budem sa snažiť dodržiavať Vaše odporúčania.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.06.2016 20:35

vdaka za rady

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE