Luna na astro prechádzke – časť I.

Pozrite sa spolu s nami na prvú šesticu astro znamení, ktoré na nás spolu s lunárnymi fázami vplývajú najvýraznejšie

Minule sme vás v článku Buďte krásne s Lunou previedli lunárnymi fázami, ktoré výrazne prispievajú k stavu nášho zdravia, či krásy. Splnom, alebo novom sa však vplyv Mesiaca nekončí. Približne každé tri dni sa Luna nachádza v inom astrologickom znamení. Tie tak v súvislosti so spomínanými mesačnými fázami na nás vplývajú svojimi najvýraznejšími črtami.

 

  Pozrite sa spolu s nami na prvú šesticu astro znamení:

 

Luna na astro prechádzke – časť I.

Luna v Baranovi – ohnivý Baran vnáša do dní, ktorým vládne prostredníctvom Mesiaca dynamiku spojenú s napätím. To môže najmä u citlivejších osôb vyústiť do bolestí hlavy, až migrény. V dňoch Barana si dávajte pozor aby ste neskĺzli do netrpezlivých, až unáhlených rozhodnutí. Psychický nepokoj môžete odstrániť vhodnou relaxáciou, odporúča sa najmä levanduľový kúpeľ, ktorý pomôže rozutekanú myseľ upokojiť. Efektívne sú tiež kardiocvičenia, ako aerobik, beh, či plávanie.

 

Luna v Býkovi – Býk je zemské znamenie, ktorého hlavnou planétou je Venuša – planéta lásky. Keď sa Mesiac prehupne zo znamenia Býka, lákavými sa tak stávajú zmyselné nápady a pôžitkárstvo. Mesiac v Býkovi podporuje chuť k jedlu, preto sa nedivte ak sa pristihnete o polnoci pred chladničkou. V týchto dňoch vás môžu potrápiť bolesti chrbtice, najmä tej krčnej, je to preto ideálny čas na masáž. Praktickosť tohto znamenia dáva zelenú výhodným nákupom, pri ktorých je vysoká pravdepodobnosť, že ušetríte.

 

Luna na astro prechádzke – časť I.

 

Luna v Blížencoch – ideálne dni na komunikáciu prináša práve Luna v Blížencoch. Toto spoločenské znamenia v nás za pomoci Mesiaca oživuje komunikačného ducha a podporuje nás tak pri riešení akýchkoľvek vážnych debát. Blíženci sú vzdušné znamenia, to znamená, že dni pod ich vplyvom výraznejšie než zvyčajne pôsobia na pľúca a priedušky. Vhodné je vzdať sa nikotínu a precvičovať dychové cvičenia, ako je napríklad joga. Mesiac vplýva tiež na partie rúk a nôh, obzvlášť na ramená, stehná a lýtka, ktorým je dobré v tomto období dať poriadne zabrať.

 

Luna v Rakovi – keď Mesiac prechádza niektorým z vodných znamení, mali by sme sa vyhnúť umývaniu vlasov, ich farbeniu aj strihaniu. Aj Luna v Rakovi negatívne pôsobí na kvalitu našich vlasov, pozitívne však dokáže oceniť našu starostlivosť o pleť. V tieto dni zájdite pokojne ku kozmetičke, alebo si doprajte domácu starostlivosť plnú luxusu – pleťové masky, zábaly, hydratačné aj regeneračné krémy, budú teraz pôsobiť sťaby balzam. Rakovi vládne Luna, takže jej prechod do tohto znamenia býva ešte intenzívnejší a obvykle v nás zvýrazní aktuálne pocity a stavy. Pozor preto hlavne na melanchóliu a partnerské hádky.

Luna na astro prechádzke – časť I.

Luna v Levovi – ohnivý Lev podobne ako Baran vnáša do svojich dní dynamiku, našťastie však so sebou neprináša aj Baranove napätie a bolesti hlavy. V dňoch Leva na seba aj na svoje okolie kladieme väčšie nároky. Zvyšuje sa nám tiež sebavedomie a sme plné energie a odhodlania uskutočniť všetko, po čom túžime. Dni v Levovi sú ideálne na celotelovú masáž, dobrú službu vášmu organizmu poskytne najmä bankovanie. Lev ako kráľ zveri je charakteristický svojou bujnou hrivou, preto sa nemožno čudovať, že práve pod jeho vplyvom môžeme z dôkladnej starostlivosti o vlasy vyťažiť čo najviac. Pre hustejší rast si nechajte vlasy podstrihnúť, lesk im dodá vlasový zábal, maska, alebo splachovanie octom. Farbenie vlasov pod vplyvom Luny v Levovi jednak vydrží dlhšie a jednak bude intenzívnejšie.

 

Luna v Panne – praktická Panna môže svojim prílišným analyzovaním a kritikou občas vyvolať poriadny rozruch a zmätky. Vyhnite sa v týchto dňoch vnútorným monológom a výčitkám a radšej svoju pozornosť sústreďte na zbavenie sa zlozvykov, či dodržiavanie predsavzatí. Keďže sa Panna drží pri zemi, neočakávajte od týchto dní veľavýznamné romantické dobrodružstvá, skôr sa bude dariť v obchode, než v láske a vášni. Dni pod vplyvom tohto znamenia môžete využiť aj na masáž chrbtice, hlavy a chodidiel. Blahodarne budú pôsobiť tiež pleťové masky, ale úplne najviac vám pomôže aktívne cvičenie a zmena životosprávy s dôrazom hlavne na čerstvú zeleninu a ovocie.

 

Zdroj foto: www.free-hdwallpapers.com, www.lifestyle.ca.msn.com, www.my121yoga.com, www.topnews.in
1 komentár
Miriama Dž

Miriama Dž

26.03.2013 12:26

no neviem ja mám v tých lunárnych veciach aj tak trošku chaos, nejak nechápem kedy je kde luna, ako fázy ovládam ale tie znamenia nie :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE