Prvá pätica najobľúbenejších ženských mien a ich význam

Každý rok prináša nové trendy, ktorými sa mamičky húfne inšpirujú. Každý rok tak vychádzajú nové štatistiky najobľúbenejších mien pre bábätká. Poslednú dobu v nich prím hrajú menej tradičné, či zahraničné mená. Slovenské však rozhodne nie sú na ústupe. Svedčia o tom aj rebríčky mien v roku 2015. Do prvej päťky najčastejších ženských mien patrili tieto: Sofia, Nina, Ema, Natália, Viktória. Čo tieto mená podľa charakteristiky znamenajú?

 

Odporúčame prečítať: 10 vecí, na ktoré by Váhy nemali dopustiť

Prvá pätica najobľúbenejších ženských mien a ich význam

Zdroj: Shutterstock®

SOFIA

 

Možno ste o tom ani netušili, ale ekvivalentom Sofie, je naša slovenská Žofka. Sofia má grécky pôvod a v preklade znamená múdrosť, vedomosti, či vzdelanie. Týmito vlastnosťami oplývajú aj samotné Sofie, ktoré mimochodom slávia meniny 15.mája. Okrem toho, že sú inteligentné sa Sofie rady zabávajú, sú príjemné, ženské a spoločenské. Už od útleho detstva sú priebojné, rady zaujímajú vodcovskú pozíciu, v škole a neskôr v práci u nich badať vysoké ambície a všestranné záľuby. 

 

Odporúčame prečítať: Akú energiu nám dodáva naše oblečenie?

Prvá pätica najobľúbenejších ženských mien a ich význam

Zdroj: Shutterstock®

NINA

 

Nina je ruské meno, ktoré má však pôvod v Grécku. V slovenskom kalendári oslavuje meniny 12.7. Vo voľnom preklade znamená Nina „pochádzajúca z mesta Ninive“. V rámci charakteristiky mien je jej hlavnou črtou tajomnosť. Nina je éterická bytosť, nežná, láskyplná, s obrovskou charizmou. Jej tajuplnosť spočíva v tom, že Nina je síce na jednej strane spoločenská, na strane druhej aj uzavretá. Má svoj vlastný vnútorný svet, do ktorého vás len tak ľahko nevpustí. Nie vždy sa tak v nej vyznáte a sem tam vám ukáže len tú tvár, ktorú sama chce. Nina je tiež zvedavá a tak sa pripravte na veselé, ale sem tam aj nebezpečné situácie, do ktorých sa sama chtiac nechtiac namočí.

 

Odporúčame prečítať: Farby, ktoré vám prezradia, čo vás trápi

 

EMA

 

Ema, ktorá slávi svoje meniny 30.1. je silná a vodcovská. Jej meno je nemeckého pôvodu, v preklade znamená „veľká / silná“. Sú zároveň ochranárske a rady pomôžu tým, ktorí to potrebujú. Vedia uprednostniť záujmy svojich blízkych pred svojimi, málokedy sa sťažujú a to, čo im život prinesie berú s pokorou. Na strane druhej sú ale tiež ambiciózne, majú veľa plánov a pevne si kráčajú za splnením svojich snov. Sú zodpovedné, vždy presné a čestné. V dospelom veku najprv zvyknú uprednostniť kariéru pred založením rodiny. Vydaj aj deti plánujú neskoršie než ich rovesníčky. 

Prvá pätica najobľúbenejších ženských mien a ich význam

Zdroj: Shutterstock®

NATÁLIA

 

Natálie oslavujú meniny 6.10., no pokojne môžeme povedať, že oslavujú vtedy aj Vianoce. Pôvod ich mena je latinský a Natália vo voľnom preklade znamená „dieťa Vianoc.“ Sú to usmiate a šťastné bytosti, ktoré ovplyvňuje planéta lásky Venuša. Jej city sú vždy úprimné, pravé aj vášnivé. Natálkam síce život dokáže pripraviť mnoho sklamaní, čí prekážok, našťastie majú v povahe prekonávať ich bez toho, aby sa zrútili. Každý pád ich dokáže posilniť. Sú tiež mimoriadne empatické a súcitné, čo je však rizikom vo vzťahoch, kedy ich dobrotu budú skúšať využívať viacerí.  

 

Odporúčame prečítať: Éterické oleje majú všestranné využitie pre zdravie

Prvá pätica najobľúbenejších ženských mien a ich význam

Zdroj: Shutterstock®

VIKTÓRIA

 

Meno Viktória nájdete v kalendári v mesiaci máj – 10.5. Je to meno latinského pôvodu a znamená „víťaz/víťazstvo. Ide o praktické a šikovné ženy, ktoré sa vyznačujú pragmatizmom, ale tiež bohatou fantáziou. Viktórie majú rady kreatívnu prácu. Rady sú najlepšie vo všetkom, sú súťaživé, ambiciózne a tak prehry znášajú ťažšie. Našťastie sa väčšinou zatnú a idú si po výhru vždy zas a odznova. Až nakoniec osud pred toľkou tvrdohlavosťou ustúpi a Viktória dosiahne vytúžený úspech. Horšie to bude mať v láske, kde zväčša hľadá niekoho, kto bude viesť namiesto nej. Pozor by si ale mala dať na panovačnosť a nezaškodí ani naučiť sa kompromisom. 

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

25.09.2016 10:49

naša vnučka Ninka má 6 rôčkov a je to veselé, žive a veľmi spoločenské dieťa,miluje tanec a spev, chodi aj do súboru, dcérka Natália má síce 24 rokov ale tie VIANOCE naozaj miluje a dom máme vyzdobený už asi od začiatku decembra...

Vaše meno:

Dana Kobíková

Dana Kobíková

25.09.2016 13:52

Super, to som nevedela

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

07.10.2016 08:51

Nefandím najobľúbenejšm menám, mám radšej tie menej často používané, ale zas každé je svojim spôsobom pekné a komu sa páči, nech si vyberie aj z týchto :) Keby som mala dievčatko, bola by to Radka :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

22.10.2016 20:44

a ešte je veľa krajších mien

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

24.10.2016 23:24

Super článok! :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE