Varenie podľa znamenia: Objav pre seba tie najlepšie chute!

Charakteristika jednotlivých znamení sa dotýka aj chuťových pohárikov. Ak by ste svojím priateľom, najbližším či milovanej láske rady pripravili dobrôtky, ktoré im zaručene zachutia, vyskúšajte jedlá podľa ich astrologického znamenia. Stačí ich zaradiť podľa živlov, ktoré im prislúchajú, ostatné vám už prezradíme my.

Odporúčame: Citrónová voda s kurkumou: Čo spraví s telom, keď ju budeš piť každý deň?

varenie pre blízkeho

Zdroj: Shutterstock®

Zemské znamenia: Kozorožec, Býk, Panna

Všetky tri znamenia dávajú prednosť teplým jedlám s lákavou výraznou vôňou. Patria k veľkým gurmánom, najmä Býci, ktorých nalákate iba na kvalitne a dôsledne pripravené jedlo. Panny obľubujú vyváženú stravu, v ktorej nesmie chýbať zelenina. Kozorožci netúžia po exotike v kuchyni, za to na vôňu a chuť všakovakých korení nedajú dopustiť. Odvážnejší Býci sa nechajú nahovoriť aj na cudzokrajné špeciality, obzvlášť, ak o nich započuli, že sú neuveriteľnou pochúťkou.

ako variť podľa znamenia

Zdroj: Shutterstock®

Vzdušné znamenia: Vodnár, Blíženci, Váhy

Všetky tri vzdušné znamenia patria k mimoriadne spoločenským povahám. Radi sa smejú, zabávajú a stretávajú vo väčších skupinách. Ak sa vyskytnú v kuchyni, vďaka bohatej fantázii sa s jedlom dokážu nádherne vyhrať. Rovnako tak ich príjemne prekvapia odvážne kombinácie či experimenty priamo na tanieri. Blíženci sú väčšinou neustále v jednom zhone, aj preto uprednostňujú rýchle jedlá a recepty nenáročné na čas a prípravu. Vodnári dokážu podľahnúť fastfoodovým ponukám, ak im však pripravíte korenisté menu, v ktorom nájdu zo všetkého niečo, určite neodolajú.

Pozri aj: Letný brunch s priateľmi: Tipy na jedlá, ktoré im budú určite chutiť!

príprava jedla

Zdroj: Shutterstock®

Vodné znamenia: Rak, Škorpión, Ryby

Tieto romantické znamenia majú hlavne radi jedlo uvarené s láskou. Raci patria medzi skvelých kuchárov, podobne sú na tom aj Škorpióni. Uprednostňujú jedlá, ku ktorým ich viažu spomienky. Recepty ako z kuchyne starej mamy či vôňa jedla z romantickej nezabudnuteľnej dovolenky. Keďže sú spájaní s vodou, pokojne im môžete servírovať aj ryby na všakovaké spôsoby. Okrem tých domácich, si pochutia aj na mušliach, krevetách a celkovo na daroch mora.

príprava pokrmu

Zdroj: Shutterstock®

Ohnivé znamenia: Baran, Lev, Strelec

V jedle aj v živote majú radi rozmanitosť. Stereotyp na tanieri ich môže ubíjať, preto sa snažte mu vyhnúť. Patria tiež k milovníkom pikantných a výrazných jedál. Základ preto tvoria chilli papričky, zázvor alebo karí korenie. Lev si potrpí na kvalitných surovinách aj luxusnom servírovaní. Baran má rád pestré farby a prenikavé vône, Strelci radi experimentujú, obzvlášť, ak sú na dovolenke, neváhajú vyskúšať miestne pokrmy.

Pozri aj: Žalúdočné kŕče či bolestivá menštruácia – ktorá bylinka ti pomôže?

2 komentárov
Jana Komadova

Jana Komadova

09.08.2013 18:09

no teda som lev a presne to na mňa sedí ohnivé znamenie

Vaše meno:

Januléna Janula Hviezdička

Januléna Janula Hviezdička

06.10.2013 17:39

ja som býk a sedí to na mňa.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE