Cyklický horoskop – charakteristika

Aj príroda má svoje vlastné horoskopy, rozdelené podľa jej jednotlivých období. Nejedná sa však len o jar, leto, jeseň a zimu. Cyklických období prírody je počas roka o čosi viac. Zaznamenávajú doby kedy sa príroda prebúdza, ale aj zaspáva, kedy nastáva čas dlhých dní, alebo aj padajúceho lístia. Podľa tohto cyklického horoskopu verí, že dátum narodenia v súvislosti s presným okamihom začiatku nášho bytia, aj okolitou prírodou má vplyv na naše charakterové vlastnosti.

 

Ak sa nad tým hlbšie zamyslíte, niečo pravdy v tom určite bude. Ľudia narodení na jar bývajú iní, ako tí, ktorí prišli na svet v studenej zime. Ale aj zima môže byť všelijaká, jej začiatok býva skôr hmlistý s pomalým nástupom dlhých večerov, potom sa dokáže zvrtnúť na obdobie, kedy na žiadnom strome nenájdeme ani lístok a zem stvrdne a „zaspí“... každé ročné obdobie má svoje doby, počas ktorých sa vyvíja. A práve cyklický horoskop ich zhŕňa a dáva do súvisu s nami ľuďmi.

 

Odporúčame prečítať: Kabala - mystika, ktorá sa stala trendom?

Cyklický horoskop – charakteristika

Zdroj: Shutterstock®

V cyklickom horoskope tak nájdeme 12 znamení.

 

Po tri kusy ich môžeme rozdeliť medzi štyri ročné obdobia:

 

 

JAR 

Charakteristická je obdobím, kedy sa po zime začína všetko obnovovať. Príroda sa dostáva pomaly, ale isto zo zimného spánku, zobúdza sa a začína žiť nový život plný farieb aj vôní. Patria tu tieto znamenia:

 

Doba obnovy – 19.2. – 20.3.

Doba prebudenia – 21.3. – 19.4.

Doba rastu – 20.4. – 20.5.

 

Odporúčame prečítať: O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Cyklický horoskop – charakteristika

Zdroj: Shutterstock®

LETO 

Čas, kedy je už všetko definitívne prebraté k životu. Príroda rozkvitá jedna radosť, vonkajšie teploty sú príjemné, do našich životov sa vkráda letná lenivosť, dlhé dni a teplé noci. Leto v cyklickom horoskope patrí teda týmto trom znameniam:

 

Doba rozkvetu – 21.5. – 20.6.

 

Doba dlhých dní – 21.6. – 21.7.

 

Doba dozrievania – 22.8. – 21.8.

 

 

 

JESEŇ 

Kto na jar a v lete nezaháľal, ten môže na jeseň postupne žať výsledky svojho snaženia a práce. Aj preto sa jeseň spája s týmito znameniami:

 

Doba žatvy – 22.8. – 21.9.

 

Doba padajúceho lístia – 22.9. – 22.10.

 

Doba prvých mrazov – 23.10. – 22.11.

 

Odporúčame prečítať:  Spáľte tuky s kajanským korením

Cyklický horoskop – charakteristika

Zdroj: Shutterstock®

ZIMA 

Keď nastúpi zima vo svojej plnej kráse, všetci dobre vieme, čo to znamená. Niektoré zvieratá sa začnú ukladať na zimný spánok, podobne učiní aj príroda. Dni sa začnú pomaly, ale isto skracovať a nastupuje

 

Doba dlhých nocí – 23.11. – 21.12.

 

Doba hlbokého spánku – 22.12. – 19.1.

 

Doba ticha – 20.1. – 18.2.

 

Našli ste si svoje znamenie? Aké vlastnosti pripisuje ľuďom cyklický horoskop si budeme postupne prinášať v najbližších dňoch. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE