Indiánsky horoskop – Jeleň (21.5. – 20.6.)

Statný, plachý, no v prípade potreby odvážny aj útočný. Jeleň patrí k dôležitým posvätným zvieratám. Neraz sa mu dokonca pripisuje aj rola „Pána lesov“. Toto zviera predstavuje kolobeh života – dôvodom sú parohy, ktoré zhadzuje a následne opäť narastú. Jeleň je tiež symbolom sily, hrdosti, múdrosti aj životnej energie. Zároveň je spájaný aj s podsvetím. U Indiánov sa objavoval ako posol smrti. Ľudia narodení v jeho znamení sa však nemusia báť, že ich znamenie je spájané s umieraním. Naopak, týmto osobám nechýba radosť zo života. Všetko, čo im osud nadelí dokážu pevne uchopiť do svojich rúk a spracovať to vo svoj prospech.

 

Jeleň vyvoláva v druhých rešpekt, je mocný, ale nestály. Kreatívny a milujúci, avšak dokáže byť tiež majetnícky a žiarlivý.

 

Odporúčame prečítať: 

Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - VLK (19.2. – 20.3.)

Indiánsky horoskop - SOKOl (21.3. – 19.4.)

Indiánsky horoskop - BOBOR (20.4. - 20.5.)

Indiánsky horoskop - JELEŇ (21.5. – 20.6.)

Indiánsky horoskop - ĎATEĽ (21.6. – 21.7.)

Indiánsky horoskop - LOSOS (22.7. – 21.8.)

Indiánsky horoskop - MEDVEĎ (22.8. – 21.9.)

Indiánsky horoskop - HAVRAN (22.9. – 22.10.)

Indiánsky horoskop - HAR (23.10. - 23.11.)

 

Indiánsky horoskop – Jeleň

Zdroj: Shutterstock®

Indiánske znamenie JELEŇ

 

Dátum narodenia: 21.5. – 20.6.

 

Rýchla charakteristika: Raz dva si pozornosť druhých získajú vďaka svojmu šarmu. Patria ku komunikatívnym ľuďom, ktorí sa občas vyznačujú až excentrickým správaním.

 

Živel: Jeleň patrí k ohnivým znameniam, ide o zviera, ktoré je zasvätené Slnku. Indiáni využívali ich kožu ku šamanským obradom. Jeleňa považovali aj za sprievodcu pre zosnulých svetom neživých.

Indiánsky horoskop – Jeleň

Zdroj: Shutterstock®

Aký je Jeleň?

 

Vznešený a múdry. Presne tak sa objavuje aj v nejednej rozprávke, či príbehu. Ženy aj muži narodení v tomto indiánskom znamení sa vyznačujú eleganciou a pôvabom. Majú viacero tvári, pretože vedia pôsobiť placho, ale aj odvážne. Vždy podľa toho, ako si to situácia vyžaduje. Jeleň je veľmi inteligentný a tak dokáže odhadnúť, čo sa od neho očakáva. Občas skĺzne aj k skrytej manipulácii, je to však len kvôli tomu, že potrebuje mať situáciu pevne v rukách, byť jej pánom. Obe pohlavia z tohto znamenia sú pomerne dominantné, napriek tomu ich okolie obľubuje. Svoje požiadavky dokážu totiž sformulovať do nežného tónu, napriek tomu sú rázne a definitívne.

 

Odporúčame prečítať: Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop – Jeleň

Zdroj: Shutterstock®

Jeleň v láske

 

Osoby v tomto znamení milujú spoločnosť druhých. Radi sa zabávajú, smejú, v mladšom veku skĺznu k búrlivému životu. Kým sa ustália prejdú si cestou nevery, vášnivých „talianskych“ vzťahov, aj zlomených sŕdc. Jeleň býva v láske nestály, na druhej strane od svojej polovičky nestrpí ani len náznak flirtovania s niekým iným. Dokáže vyrobiť hysterické žiarlivostné scény, čím viac sa cíti byť ohrození, tým ďalej je odhodlaní zájsť. Ak sa mu ale podarí nájsť si po svojom boku tolerantnú a mierumilovnú bytosť, sám sa vo svojich majetníckych sklonoch zmierni.

 

 

Jeleň v práci

 

Jeho kreativita, vysoká inteligencia aj komunikatívnosť ho predurčujú na vyššie postavené pozície. Jeleň patrí k ľuďom, ktorí majú sklony stať sa workoholikom a to dokonca tak, že si to ani neuvedomia. Práca ich musí napĺňať, no pokiaľ ich situácia donúti, neváhajú sa chopiť trebárs ani lopaty, len aby si zabezpečili aspoň aký taký štandard. V každej práci, ktorú robia sa snažia napredovať a siahať po vedúcich rolách. Jeleň tiež oplýva veľkou dávkou kreativity, má taktiež skvelé biznis cítenie. Aby ho však nedohnala pracovná vyčerpanosť, mal by sa z času na čas zastaviť. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE