Znamenia zverokruhu: Čo milujeme a neznášame podľa astrológie?

Veríte na horoskopy? Každý z nás je narodený v znamení, ktorého charakteristiky ho vystihujú viac či menej. Ktoré z dvanástich znamení zvieratníka je to vaše?

Na základe pohybu telies Slnečnej sústavy na pozadí znamení sa vypracúvajú práve horoskopy. Pri zostavovaní horoskopu je najdôležitejšie slnečné znamenie – obdĺžnik, v ktorom bolo Slnko v dátume narodenia človeka.

Tradičná astrológia nám v mnohých prípadoch môže poodhaliť, prezradiť a pomôcť pochopiť, akí sú ľudia narodení v rôznych znameniach zverokruhu. A navyše, častokrát nám vie astrológia poradiť, ako s ľuďmi rôznych znamení vychádzať. Veríte aj vy týmto cenným radám? Pozrite sa s nami na to, čo hovoria hviezdy!

BARAN

Baran je vodca! A preto nenávidí kritiku vlastnej osoby, no zároveň miluje pochvalu. Táto nebezpečná kombinácia Baranov ochudobňuje o trpezlivosť, preto ak vás Baran o niečo požiada, nenechávajte si to na neskôr.

Veľmi pozitívnou vlastnosťou barana je ale nadšenie a nekonečná energia, s ktorou sa púšťajú do novej práce. Barani sú ušľachtilí a za svoju iniciatívu okrem pochvaly nežiadajú žiadnu inú odmenu.

 • Rada pre Baranov: (Niekedy) mlčať je zlato.
 • Rada pre ostatných o Baranoch: Baranov treba chváliť, chváliť a ešte raz chváliť!

Odporúčame: Makovo-slivkový koláč rýchlo a jednoducho: Táto šťavnatá pochúťka vás dostane!

astrológia

Zdroj: Depositphotos

BÝK

Býci sú vytrvalí, dôslední, ale v myslení tak trošku ťažkopádni! Neodporúčame, aby ste im vyvracali ich názory, pretože by ich to mohlo nielen nahnevať, ale aj rozľútostiť.

Býci chcú byť materiálne zabezpečení. Vlastné bývanie, dobré a stabilné zamestnanie a dostatočný finančný obnos na svojom osobnom účte – tak to je ideálna predstava Býkov o svojom živote. Zároveň sú to ale pôžitkári, ktorí si radi doprajú dobré veci, avšak tak, aby neminuli až príliš veľa peňazí.

 • Rada pre Býkov: Priznajte si svoje chyby.
 • Rada pre ostatných o Býkoch: Akákoľvek novinka, zmena alebo risk je pre býkov neprijateľná!

BLÍŽENCI

Blíženci sú sangvinici – a to je vraj pravda! Ľahko sa rozčúlia aj vtedy, keď to na nich nie je vidno. Dokážu si ale veľmi ľahko robiť žarty i zo samých seba. Ich najväčšou prednosťou je adaptabilita na každú životnú situáciu.

Blíženci milujú flirtovanie a niektorých dokáže priviesť až do šialenstva pre nich typická neposednosť. Blíženci neznášajú nudu, starnutie, ale aj nadváhu.

 • Rada pre Blížencov: Skúste viac počúvať ľudí okolo vás.
 • Rada pre ostatných o Blížencoch: Blížencov nikdy nekritizujte, nepoučujte a ani nevychovávajte – je to úplne zbytočné.

RAK

Raci sú veľmi náladoví! Keď majú dobrú náladu, prijímajú svet s otvorenou náručou, sú srdeční, zábavní, pohostinní a radi počúvajú ostatných. Pre priateľov v núdzi sú Raci zosobnením súcitu a porozumenia.

ALE! Pokiaľ majú Raci zlú náladu, sú vzťahovační a nepríjemní, takže im doprajte chvíle osamote, až kým „nevychladnú".

 • Rada pre Rakov: Hovorte k veci!
 • Rada pre ostatných o Rakoch: Nesúďte raka ihneď, ale dajte im čas sa prejaviť naplno.

Neprehliadnite: TIPY NA DOKONALÝ STYLING: Zahviezdite v platformách či siluete oversize!

horoskop

Zdroj: Depositphotos

LEV

Levy sú vraj veľkodušní a majú pochopenie pre ostatných! Ich povestná záľuba – užívať si život, pramení z toho, že lev je znamením plodného leta.

Levy sa rodia v období, kedy je v prírode hojnosť a dostatok všetkého, čo majú ľudia radi. Aj preto levy nemajú radi šetrenie, ako aj to, aby nebodaj mysleli na horšie časy alebo zadné dvierka!

 • Rada pre Leva: Nikdy nepoľavujte na svojich požiadavkách smerom k sebe i k ostatným okolo vás.
 • Rada pre ostatných o Levoch: Levy si myslia, že sú najlepší zo všetkých. A milujú, keď im to ostatní aj hovoria.

PANNA

Panny sú perfekcionalisti. Potrebujú sa realizovať oveľa viac, ako iné znamenia zverokruhu, dokonca pre nich s typickou skromnosťou a zdržanlivosťou.

Ich taktika je opatrná – vedia si určiť svoj cieľ a pracovať na tom, aby ho skôr či neskôr dosiahli. Panny sú praktické, múdre, vnímavé a opatrné.

 • Rada pre Panny: K ostatným buďte zhovievaví – nie všetci sú tak dokonalí ako vy.
 • Rada pre ostatných o Pannách: Neberte Panny až príliš vážne! Aj oni sa totiž vedia mýliť.

VÁHY

Váhy patria spolu s Baranmi, Rakmi a Kozorožcami k znameniam, ktoré nikdy neustupujú zo svojich pozícií a presvedčení bez boja. Na druhej strane – povestná je ich zdvorilosť, mierumilovnosť, takt a diplomacia.

Váhy si potrpia na súlad a spravodlivosť v akejkoľvek oblasti ich pôsobenia. Milujú erotiku, rafinovanosť a všetky formy umenia.

 • Rada pre Váhy: Neprejedajte sa!
 • Rada pre ostatných o Váhach: Nechajte si od nich poradiť! Určite sa tak rozhodnete správne.

ŠKORPIÓN

Ľudia narodení v tomto znamení sú tajomní. Škorpióni sú aj vášniví a milujú sex. Na nič sa nehrajú, sú intuitívni, ctižiadostiví a skutoční. Bývajú veľmi hrdí a len tak ich niečo nerozhodí.

Škorpióni sú však aj veľmi citliví a zraniteľní. Ak im raz ublížite, pravdepodobne vám už nikdy neodpustia. Neradi hovoria o svojich citoch, a preto sú pre mnohých ľudí uzatvorení a neprístupní. Zapamätajte si – škorpión sa nikdy nevracia späť.

 • Rada pre Škorpióna: Neorganizujte život všetkým okolo vás.
 • Rada pre ostatných o Škorpiónoch: Škorpióna nikdy v ničom nepodceňujte.

Odporúčame aj: Dokonalý kompostér do každej domácnosti: Ide to jednoduchšie, ako by ste si mysleli!

znamenia zverokruhu

Zdroj: Depositphotos

STRELEC

Strelec je milovník života! Pozerá vždy vpred a nenávidí, aby ho niekto alebo niečo obmedzovalo. Vyhľadáva dobrodružstvo, cestovanie a objavovanie nových vecí vo svojom živote i vo svete. Je pre nich stvorená literatúra, filozofia i politika.

Strelci zbožňujú slobodu, vodu, šport a nové zážitky. Sú spravodliví a za každých okolností hovoria ľuďom naokolo iba pravdu. Strelci majú ale aj zlé vlastnosti – sú náladoví, častokrát príliš veľa rozprávajú a majú pocit, že iba oni môžu spasiť svet.

 • Rada pre Strelca: Učte sa umeniu diplomacie a nehovorte ľudom  vždy to, čo si naozaj myslíte.
 • Rada pre ostatných o Strelcoch: Neberte ich príliš vážne.

KOZOROŽEC

Zo všetkých znamení zverokruhu je práve Kozorožec najpraktickejší a najpohotovejší. Ak sa ocitnete v núdzi, práve Kozorožec vám pomôže vždy a všade.

Jeho prirodzenou vlastnosťou je to, že má disciplínu a veľmi dobre pozná cenu svojho úspechu. Vie, že cesta k úspechu je vydláždená potom a krvou, a preto iba Kozorožec ju dokáže absolvovať bez akýchkoľvek strát.

Kozorožci častokrát pôsobia, že sú nudní. Ale nedajte sa oklamať! Sú totiž priateľskí, milí, pozorní, vtipní a veľmi spoločenskí. Dajte im čas a radi vás o tom sami presvedčia.

 • Rada pre Kozorožca: Život je krásny!
 • Rada pre ostatných o Kozorožcoch: Verte, že vás s nimi čakajú chvíle, pre ktoré sa oplatí žiť!

VODNÁR

Vodnár je bohém so všetkým, čo k tomu patrí! Je plný skvelých nápadov, no ľudí okolo seba privádza do šialenstva svojim puntičkárstvom.

Aj napriek svojej bohémskej charakteristike sú Vodnári chladní a odmeraní. Sami so sebou niekedy bojujú, sú žiarliví a milujú slobodu.

 • Rada pre Vodnára: Nehovorte veľmi často, že je vám niečo jedno. Pretože nie je.
 • Rada pre ostatných o Vodnároch: Nebuďte k Vodnárom majetnícki. Dajte im slobodu a oni sa vrátia.

RYBY

Ryby sú ľahko ovplyvniteľné, nestále, uzavreté, ale zároveň sú trpezlivé a chápavé. Ich negatívnymi vlastnosťami sú sklony k pohodlnosti a lenivosti aj napriek tomu, že ľudia narodení v znamení Rýb pracujú na vedúcich pozíciách.

Sú kreatívni, citliví a mnohí z nich majú neprekonateľnú intuíciu. Ryby radi snívajú a nenávidia, ak je na nich vyvíjaný nátlak.

 • Rada pre Ryby: Odviažte sa a ukážte ľuďom okolo seba svoje pozitívne vlastnosti.
 • Rada pre ostatných o Rybách: Ryby potrebujú aspoň jednu dobrú správu denne.

Zaujme vás: Dámska maxi sukňa – ako a s čím ju kombinovať? Inšpiruj sa!

4 komentárov
Alžbeta Neuschlová

Alžbeta Neuschlová

27.08.2022 12:49

Trefné

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

28.08.2022 12:39

pri levovi nie všetko sedí

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 19:18

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 19:18

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE