Eucerin - novinky, ktoré vás ochránia pred slnkom celý rok

Nové prípravky Eucerin® Sun neprinášajú iba vysoko účinnú, fotostabilnú ochranu proti UVA/UVB žiareniu. Vďaka biologickej ochrane buniek tiež posilňujú vlastnú bunkovú ochranu pleti a regeneračné mechanizmy DNA a poskytujú hĺbkovú ochranu proti poškodeniu pleti pod vplyvom UV žiarenia a proti príznakom fotostarnutia.

 

Slnko milujeme a tiež potrebujeme. Zlepšuje nám náladu, vyvoláva pocit šťastia a uvoľnenia. Ale i slnko má dve strany. Túžime po jeho lúčoch, ale obávame sa jeho tienistej stránky – zrýchlenia starnutia pleti, poškodenia pleti alebo dokonca rakoviny kože. Existuje len jeden spôsob, ako chrániť pleť pred jej poškodením pod vplyvom UV žiarenia: správna slnečná ochrana.

 

Odporúčame tiež: Ako ľahko zistiť stav poškodenia pleti vplyvom UV žiarenia

eucerin opalovacie pripravky

Zdroj: Shutterstock®

EMULZIE NA OPAĽOVANIE NA TVÁR PROTI VRÁSKAM SPF 30 A SPF 50

 

DVA ÚČINKY DOKONALE PREPOJENÉ V JEDINOM PRÍPRAVKU

 

Cieľom vedeckých odborníkov značky Eucerin® bolo zmiernenie krátkodobého a dlhodobého poškodenia pleti vplyvom UV žiarenia, a preto využili svoje široké znalosti v oblasti UV ochrany a starostlivosti o pleť pri vývoji nových zložení Emulzií na opaľovanie na tvár proti vráskam. Výsledkom je riešenie na mieru, ktoré pôsobí proti prejavom fotostarnutia a redukuje viditeľné vrásky.

 

Nové Eucerin® Emulzie na opaľovanie na tvár proti vráskam SPF 30 a SPF 50 obsahujú mimoriadne účinnú kombináciu laboratórne vytvorenej, nezosieťovanej kyseliny hyalurónovej s krátkym a dlhým reťazcom, ktorú Eucerin® používa tiež v svojom rade Hyaluron-Filler. Typ s dlhým reťazcom vynikajúcim spôsobom viaže hydratáciu v hornej zrohovatenej vrstve, a tak vyhladzuje povrch pleti, zatiaľ čo typ s krátkym reťazcom preniká do hlbších vrstiev pleti, kde prináša vypĺňajúci účinok. Dermatologické štúdie potvrdzujú, že obe zloženia pleť intenzívne hydratujú a viditeľne redukujú vrásky na tvári a dekolte.

EMULZIE NA OPAĽOVANIE NA TVÁR PROTI VRÁSKAM SPF 30 A SPF 50

Zdroj: Shutterstock®

Kľúčom je biologická ochrana buniek 

 

Pre prvotriednu fotoochranu obsahujú výrobky kombináciu vysoko účinného, fotostabilného systému UVA/UVB filtrov s aktívnymi zložkami pre biologickú ochranu buniek – licochalconom A a kyselinou glycyrrhetínovou. Obe účinné látky prírodného pôvodu chránia pleť do hĺbky proti slnečnému poškodeniu. Kyselina glycyrrhetínová chráni bunky pred slnečným poškodením DNA tak, že stimuluje pleti vlastné regeneračné mechanizmy, zatiaľ čo licochalcon A zaisťuje antioxidačný účinok. „To je pri ochrane proti fotostarnutiu obzvlášť dôležité,“ vysvetľuje Anette Bürger z oddelenia výskumu a vývoja značky Eucerin, odborníčka na dermokozmetickú slnečnú ochranu, „pretože UV žiarením indukované voľné radikály môžu spúšťať proces ako je úbytok kolagénu, a tým poškodzovať bunkovú štruktúru.“ Licochalcon A navyše posilňuje prirodzené obranné mechanizmy pleti. Jeho účinnosť bola preukázaná v klinických štúdiách na celkovo viac ako 4 000 testovaných osobách.

EMULZIE NA OPAĽOVANIE NA TVÁR PROTI VRÁSKAM SPF 30 A SPF 50

Zdroj: Shutterstock®

Emulzia má matnú konzistenciu a dlhodobo zmatňujúci účinok. Vďaka rýchlemu vstrebávaniu sa emulzia výborne hodí ako podklad pod mejkap. Navyše je jej nekomedogénne zloženie bez parfumácie a parabénov.

 

Jej veľmi vysoká úroveň kožnej znášalivosti bola klinicky preukázaná i na citlivej pleti – Eucerin® Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam SPF 50 i na extrémne citlivej pleti – po laserovom a peelingovom ošetrení. Bola vyvinutá na každodenné použitia a pre všetky typy pleti.

eucerin-kamera-slnecna-kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Prvé účastníčky testovania boli nadšené - 329 žien vo veku od 25 do 55 rokov testovalo Eucerin® Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam SPF 50 v horúcom a vlhkom podnebí Španielska a Thajska. Ich závery boli ohromujúce: 96 % potvrdilo príjemnú, ľahkú konzistenciu, 93 % rýchle vstrebávanie a 89 % nelepivosť, nemastný pocit na pleti po aplikácii. Túto základnú emulziu možno tiež kombinovať s inými výrobkami. Keď sa nové Eucerin® Emulzie na opaľovanie na tvár proti vráskam stanú súčasťou vašej každodennej starostlivosti, zostáva vám už jediné: užívať si slnko. Je to báječný pocit.

 

Eucerin® Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam SPF 30, 50 ml | 14,90 €*
Eucerin® Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam SPF 50, 50 ml | 16,39 €*

 

* Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena

eucerin sun

Zdroj: Shutterstock®

 

EUCERIN® CC KRÉM NA OPAĽOVANIE NA TVÁR

KOMBINUJE ÚČINNÚ SLNEČNÚ OCHRANU S ROVNOMERNE OPÁLENÝM TÓNOM PLETI

 

Dobrá správa: stále viac ľudí vie, že slnečné žiarenie predstavuje pre ich pleť riziko a môže spôsobiť jej bunkové poškodenie. Tento fakt dokazuje štúdia vykonaná v Hamburgu a Kolíne nad Rýnom (Nemecko) a Santiagu de Čile (Čile)13. S dnešnou podrobnou znalosťou o riziku UV žiarenia si ľudia stále viac uvedomujú, že sa musia chrániť. Rastie počet žien, ktoré používajú slnečnú ochranu každý deň a po celý rok. 

 

 

Informovanosť o rizikách slnečného žiarenia stále rastie

 

Hoci túžime po povzbudzujúcich a uvoľňujúcich účinkoch slnka, nadmerné opaľovanie môže predstavovať tiež riziko spojené so starnutím pleti, poškodením buniek a dokonca rakovinou kože. V posledných desaťročiach sa naša pozornosť presunula od intenzívneho opaľovania a výrazného opálenia k lepšej informovanosti o rizikách slnečného žiarenia, nutnosti ochrany a nájdeniu umierneného a rozumného prístupu k opaľovaniu. To ale neznamená, že ženy chcú dať zbohom sviežemu a zdravému vzhľadu. Najmä po zime opäť túžia po do bronzova opálenej pokožke. Na konci zimy sú však riziká spálenia slnkom a fotostarnutia najvyššie, najmä pre citlivé typy pleti.

 

13 Psychology of Sunbathing („Psychologie opaľovanie“), Rheingold Institut GmbH & Co. KG, apríl 2015

eucerin cc krémy

Zdroj: Shutterstock®

Korekcia tónu pleti pre svieži vzhľad 

 

Ak sa budú vyhýbať slnku a používať dôkladnú slnečnú ochranu pleti, znamená to, že sa ženy musia vzdať prirodzene opáleného vzhľadu pleti, ktorý tak milujú? Dnes už nie. Eucerin® teraz prináša riešenie: nový Eucerin® CC krém na opaľovanie na tvár „svetlý“ s SPF 50+ a Eucerin® CC krém na opaľovanie na tvár „stredne tmavý“ s SPF 50+. Oba výrobky sú vhodné pre citlivú pleť. Tieto dva CC krémy kombinujú slnečnú ochranu s okamžitou korekciou tónu pleti pre prirodzene a rovnomerne opálený vzhľad. Vysoký SPF bráni stmavnutiu existujúcich pigmentových škvŕn a vzniku nových. 

 

Okrem vynikajúcej fotoochrany obsahuje CC krém na opaľovanie tiež farebné pigmenty, ktoré sa do pleti okamžite vstrebajú a nehromadia sa v jemných linkách a vráskach. Obsah farebných pigmentov je nižší ako u bežných podkladových krémov, čím sa oba odtiene lepšie prispôsobia individuálnej farbe pleti a výsledkom je prirodzený, zjednotený tón pleti. Vďaka jemnej pigmentácii sa nemusíte obávať neprirodzených okrajov alebo výrazného prechodu pozdĺž línie čeľusti.

eucerin cc krem fair

Zdroj: Shutterstock®

DVE VÝHODY V JEDNOM VÝROBKU: 

VEĽMI VYSOKÝ SPF A ZJEDNOTENIE TÓNU PLETI

 

Dva nové Eucerin® CC krémy na opaľovanie na tvár SPF 50+ kombinujú odbornú dermokozmetickú starostlivosť o pleť značky Eucerin® s trendom BB a CC krémov. Tento trend odštartoval v Nemecku a rozhodne neslabne. BB krémy boli vyvinuté, aby chránili veľmi citlivú pleť pacientov po operácii. Keď sa tieto krémy dostaly na ázijský trh, ľudia ich začali používať ako kozmetické výrobky, pretože poskytovali prirodzený, ale zdokonalený tón pleti. CC krémy sa zameriavajú na rovnaký účinok – prinášajú korekciu tónu pleti („CC“) pre zjednotený a rovnomerný vzhľad.

 

Oba výrobky sú ľahké krémy na opaľovanie na tvár, ich systém vysoko účinných a fotostabilných UVA/UVB filtrov v kombinácii s jedinečnou bunkovou ochranou však pleť veľmi účinne a aktívne chráni proti slnečnému poškodeniu: licochalcon A – silný antioxidant, chráni kožné bunky pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a bráni ďalšiemu tmavnutiu pigmentových škvŕn. Výťažok zo sladkého drievka poskytuje prírodnú antioxidačnú ochranu. Kyselina glycyrrhetínová, ktorá je tiež prírodného pôvodu, podporuje ochranu DNA v bunkových jadrách, ktoré by mohli byť poškodené slnečným žiarením, a navyše pomáha stimulovať jej obnovu. Ľahká krémová konzistencia je nekomedogénna a bez parfumácie.

eucerin cc krem medium

Zdroj: Shutterstock®

Dermatologické a klinické štúdie preukázali účinnosť a vysokú kožnú znášanlivosť Eucerin® CC krémov na opaľovanie na tvár SPF 50+ na citlivej pleti. Tieto výrobky možno kombinovať so všetkými ďalšími výrobkami Eucerin®.


Eucerin® CC krém na opaľovanie na tvár SPF 50+ „svetlý“
Jemný odtieň pre svetlú pleť 50 ml | 14,90 €*
Eucerin® CC krém na opaľovanie na tvár SPF 50+ „strednetmavý“

Teplý odtieň pre stredne tmavú až olivovú pleť 50 ml | 14,90 €*

 

* Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena

5 komentárov
Monika Filípková

Monika Filípková

27.06.2016 08:35

Táto kozmetika je skvelá, určite si ju kúpim.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

27.06.2016 08:46

Eucerin je kvalitná značka

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

27.06.2016 13:05

Eucerin kozmetiku som ešte neskúšala,ale ten cc krém si kúpum.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.06.2016 21:33

Eucerin - krem na opalovanie na tvar 50+ si kupujem kazde leto, kremik s CC som este nemala, urcite skusim

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

14.07.2016 19:12

Mám od nich vzorku, no žiaľ, ešte sa mi nepodarilo ju vyskúšať :(

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE