INTENSA MED od Dr. Belter: Spoznaj účinky ovocných kyselín v kozmetike!

Možno si poviete, že ide o prevratnú novinku, na ktorú sa v dnešnej dobe upriamuje pozornosť. Avšak nie je to celkom tak. Ovocné kyseliny sa na trh dostali už v 80. rokoch, kedy boli v kozmetických salónoch sprístupnené možnosti používania chemických peelingov. Ako už možno správne tipujete, tak ovocné kyseliny predstavujú formu chemických peelingov, ktoré majú za úlohu najmä omladiť pokožku.

Ovocné kyseliny, inak povedané AHA kyseliny (alfa hydroxy kyseliny), predstavujú skupinu prírodných kyselín, ktoré sa bežne nachádzajú v potravinách. Medzi najznámejšie, respektíve najvyužívanejšie AHA kyseliny patrí:

  • kyselina citrónová – nájdete ju, ako inak, v citrusových plodoch
  • kyselina glykolová – ide o kyselinu, nachádzajúcu sa v cukrovej trstine
  • kyselina mliečna – hľadajte ju, napríklad v paradajkovej šťave alebo kyslom mlieku
  • kyselina jablčná – obsahujú ju jablká, ktoré majú vďaka nej kyslejšiu chuť a arómu
  • kyselina vínna – nachádza sa v hrozne, ktorému dodáva prenikavú chuť

Ako teda vidíte, ovocné kyseliny, nachádzajúce sa v potravinách (ktoré bežne konzumujeme), nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo pre náš organizmus. Rovnako, ak sú využívané v dostatočnej koncentrácii, dokážu pleť nielen omladiť, ale tiež prispieť k zmierneniu vrások, pomáhajú minimalizovať akné, vyhladzovať a rozjasňovať pleť.

Pozri aj: Huby shiitake: Vedela si, že sa používajú aj v kozmetike?

línia INTENSA MED

Zdroj: Shutterstock®

Účinky ovocných kyselín a línie INTENSA MED

AHA kyseliny dokážu svojimi účinkami odstraňovať hornú vrstvu odumretých buniek, nachádzajúcich sa na povrchu pleti. Vďaka tomu pomáhajú prenikať (následne používaným) pleťovým séram a krémom do hlbších vrstiev pokožky, čím zabezpečujú ich viditeľnejšie účinky.

Línia INTENSA MED predstavuje prírodnú metódu, vhodnú na ošetrenie nielen problematickej pleti, ale aj pleti, poškodenej slnečným žiarením či pleti, na ktorej sa objavujú príznaky predčasného starnutia. Jej pravidelným používaním, doplneným o profesionálne ošetrenie v kozmetickom salóne, môžete vašu pleť zbaviť rozšírených pórov, jazvičiek po akné alebo pigmentových škvŕn.

SKIN RENEWAL FLUID 10 %

Zdroj: Shutterstock®

Dr. Belter SKIN RENEWAL FLUID 10 %

Účinky ovocných kyselín môžete preveriť prostredníctvom prírodného pleťového fluidu, ktoré prispieva k regenerácii pokožky a tým aj k zjemneniu pórov, pigmentových škvŕn a vrások. Ide o ľahkú nemastnú emulziu s krémovo-gélovým základom, ľahko sa vstrebávajúcou do pleti. 

Účinky pleťového fluidu:

  • zlepšuje regeneráciu pokožky, omladzuje štruktúru pleti
  • zlepšuje a rozjasňuje pleť
  • vyhladzuje pokožku

Pleťový fluid s ovocnými kyselinami SKIN RENEWAL FLUID 10 %, ako aj celú líniu produktov INTENSA MED, nájdete v ponuke na www.belter.sk.

2 komentárov
Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

02.12.2018 19:02

o tom, ze trstinovy cukor obsahuje kyselinu glykolovu viem, preto si nim aj casto robim piling

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

04.12.2018 09:07

účinnosť ovocných kyselín je výborná, potom treba dôkladne chrániť pleť po celý rok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE