Zlaté pravidlá líčenia rias

Bojujete s krátkymi, nevýraznými a rovnými riasami aj po nalíčení? Problém nemusí byť len v riasach samotných. Prekvapivo veľa žien stále očakáva, že stačí kúpiť predlžujúcu, zhusťujúcu riasenku alebo riasenku na natočenie rias, urobiť ňou pár ťahov smerom nahor a riasy ako vejár sú na svete. Bohužiaľ, také jednoduché to nie je.

 

Ako riasenku správne naniesť, aby sa neodtláčala o viečko, neopadávala pod oči a aby ste robili pri žmurkaní prievan?

 

 

1. Správny výber

 

Je len logické, že ak potrebujete riasy natočiť, poobzeráte sa v drogérii po riasenke, ktorá vám tento efekt sľubuje. Vždy preto vyberajte riasenky podľa toho, na čo sú určené a čo nimi chcete dosiahnuť.

 

Odporúčame tiež: Začínate sa líčiť? Tieto základy treba poznať!

vodeodolná riasenka

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Vodeodolná vs. klasická

 

Ak nejdete práve na mesačnú dovolenku k moru, voľte radšej riasenky, ktoré nie sú vodeodolné. Vodeodolné riasenky odlíčite podstatne ťažšie než obyčajné a nešetrné odličovanie môže zapríčiniť vypadávanie alebo lámanie rias.

 

 

3. Správna technika

 

Zopár ťahov smerom dohora skutočne nestačí. Ideálne je nanášať riasenku "cikcakovými" pohybmi smerom nahor a riasy v ich vonkajšej polovici zároveň ťahať do strany. Len tak dosiahnete efekt toľko žiadaných mačacích očí.

 

 

4. Vrstvenie

 

V tomto prípade záleží na farbe v riasenke. Ak má príliš tekutú konzistenciu, odporúča sa pri nanesení druhej vrstvy chvíľu počkať, aby ste riasy mohli vytvarovať a vytočiť nahor. Naopak, ak je farba v riasenke hustejšia, s nanášaním druhej vrstvy radšej príliš nečakajte. Mohli by ste si totiž na riasach vytvoriť nepekné hrudky.

 

Odporúčame tiež: Helix (špirálovitá) očná linka

riasenky

Zdroj: Shutterstock®

 

5. Čo s odtláčaním?

 

Ak sa vám farba na riasach odtláča o viečko, väčšinou riešenie existuje. Odhliadnuc od faktu, že nie každá z nás je schopná naniesť riasenku bez toho, aby si kefkou vypichla oko a porobila v očnom okolí líčenie v štýle „warpaint“, občas za tento problém môže aj tvar očného viečka.

 

Skúste pri líčení rias natočiť hlavu čo najviac dozadu, kefka bude mať tak len malú možnosť dotknúť sa vášho viečka.

Naopak, ak sa vám farba zvykne rozmazávať pod okom, skúste buď vymeniť riasenku alebo spodné riasy jednoducho nenalíčiť. Oko bude v tom prípade pôsobiť mäkšie, prirodzenejšie a väčšie.

 

Odporúčame tiež: Malé beauty hacky, ktoré prinesú veľké rozdiely

ženské oči

Zdroj: Shutterstock®

 

6. Začínajte spodnými

 

V prípade, že si nedokážete odpustiť líčenie spodných rias, začínajte vždy práve nimi. V opačnom prípade totiž hrozí, že si nezaschnutú farbu z horných rias poodtláčate o viečko predtým, než vám stihne poriadne zaschnúť.

 

 

7. Oči rozhodujú

 

Ak máte oči posadené blízko seba, líčenie vnútorných rias radšej vynechajte. Nalíčením len vonkajšej polovice rias dosiahnete práve to, že oči budú opticky pôsobiť, že sú od seba ďalej než v skutočnosti.

 

Odporúčame tiež: Ako vytvoriť súmerné linky na oboch očiach?

riasenka vo vrecku nohavíc

Zdroj: Shutterstock®

 

8. Odličujte s rozumom

 

A najmä šetrne. Rozhodne sa snažte farbu z rias čo najmenej rozmazať do očného okolia a nechajte riasam dostatok času, aby sa odličovača „napili“. Ich odlíčenie tak bude oveľa jednoduchšie a šetrnejšie.

 

 

9. So starou riasenkou preč!

 

Najdôležitejšie pravidlo na záver. Ak začne riasenka robiť hrudky, zmení konzistenciu alebo nebodaj začne páchnuť, bez milosti ju vyhoďte. Nastal čas vymeniť ju za novú.

 

Odporúčame tiež: Ako na aplikáciu umelých rias?

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.10.2016 08:05

...niet nad dobré rady

Vaše meno:

ivana pistovičová

ivana pistovičová

13.10.2016 15:01

rady, pre mna ako stvorene

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

17.10.2016 22:29

Tieto rady ohľadom líčenia rias mi prišli naozaj vhod.

Vaše meno:

Katarína Janošcová

Katarína Janošcová

24.10.2016 18:15

zas som sa niečo nové naučila

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

16.11.2016 19:00

dobré rady a ja používam iba klasickú riasenku, vodeodolné nemám rada lebo dostať ich poriadne dole z rias je niekedy takmer nemožné

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE