Ako si vyrobiť domáci face mist?

Milujete face misty a nedokážete bez ich osviežujúceho účinku prežiť ani jediné leto? Tzv. hmly na tvár a telo však dokážu osviežiť, upokojiť a hydratovať pokožku nielen počas letných horúčav, svoju službu poctivo plnia aj v zime.

 

Ak sa vám však nechce vyhadzovať peniaze za produkty, ktoré stoja občas naozaj nekresťanské peniaze, môžete skúsiť vyrobiť si vlastný.

 

A stačí vám na to len troška úsilia a zbierka vecí, ktoré doma už s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak máte.

 

 

1. Čo potrebujeme?

 

Nič extra. Postačí jedna väčšia uhorka, polievková lyžica šťavy z aloe vera, dve polievkové lyžice ružovej vody, fľaša minerálky a prázdna nádobka s rozprašovačom.

 

Odporúčame tiež: Ako správne pestovať aloe vera?

body mist

Zdroj: Shutterstock®

 

2. Ako na to?

 

Uhorku ošúpte a odšťavte. Následne zmiešajte všetky ingrediencie a spolu s minerálkou vlejte do nádobky. Originálna, podomácky vyrobená hmla z tých najkvalitnejších surovín je na svete.

 

Odporúčame tiež: 5 účinných červených antioxidantov

hydratačná uhorka

Zdroj: Shutterstock®

 

3. Benefity

 

Šťava z uhorky vašu pleť zhydratuje a upokojí. Ružová voda ju zjemní a rozjasní, aloe vera omladí a pomôže uchovať jej elasticitu. A čo je rovnako nezanedbateľné, to je osviežujúci účinok, vďaka ktorému sa vody nebudete vedieť nabažiť!

 

Odporúčame tiež: Ružová pleťová voda – v čom spočíva jej výnimočnosť?

osvieženie z aloe vera

Zdroj: Shutterstock®

 

4. Skladovanie

 

Takto pripravený face mist vydrží vo vašej chladničke zhruba týždeň. Že by sa pokazil, toho sa však obávať nemusíte. Jeho používanie je totiž tak prudko návykové, že ho stihnete spotrebovať doslova za pár dní.

 

Odporúčame tiež: Ako si vyrobiť voňavý domáci pleťový olej?

 

1 komentár
Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.12.2016 22:11

celkom zaujímavé

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE