8 kozmetických tipov pre dobrú selfie

Robiť selfie fotky je dnes IN. Fotografujeme sa na párty s kamarátmi, na dovolenke, v skúšobných kabínkach, v kúpeľni, vo výťahu – možnosti sú naozaj neobmedzené a tomuto trendu podľahli mladí ľudia bez rozdielu veku a sociálneho postavenia.

 

Jedna vec je však urobiť selfie a druhá vec vyzerať na nich „použiteľne“ bez využitia akýchkoľvek filtrov. Čo k tomu stačí? Občas len správne zvolený mejkap. Alebo aj niečo iné?

 

 

1. Pripravte pleť

 

Musíte uznať, že sivastá pleť so šupinkami nevyzerá dobre nikdy, nieto ešte na fotografii. Nezanedbajte preto dôslednú prípravu vo forme peelingu, ktorý ale urobte minimálne pár hodín pred fotením – nikto predsa nechce vyzerať na „selfine“ ako rak tesne pred upečením sa na slniečku.

 

Samozrejmým ďalším krokom je hydratácia pleti a nanesenie podkladovej bázy, ktorá vyzmizíkuje póry a ostatné veci, ktoré by na fotke mohli pôsobiť rušivo.

 

Odporúčame tiež: Nezanedbajte hydratáciu pokožky - a nielen v zime!

ako sa správne nalíčiť na selfie

Zdroj: Shutterstock®

2. Kontúrovanie

 

Ak chcete, aby tvár na fotke pôsobila plasticky, stavte na dôsledné kontúrovanie. Tvár bude pôsobiť krajšie a výraznejšie. Ak si nie ste isté svojimi schopnosťami, návodov, ako správne vykontúrovať váš typ tváre, nájdete na internete tisíce. Stačí si len nájsť chvíľočku času.

 

 

3. Stavte na matnú

 

Ak bežne uprednostňujete líčidlá, ktorými vďaka ligotu spôsobujete náhle slepnutie okoloidúcich, v tomto prípade sa im radšej vyhnite. Matné očné tiene a rúže vyzerajú na fotke lepšie, preto ich pre tentokrát uprednostnite. Rovnako sa odporúča vyhnúť aj vrstve rozžiarujúceho púdru na celej tvári.

Je samozrejmé, že neprípustná je aj akákoľvek mastnota alebo pot na tvári – majte preto vždy po ruke zmatňujúce obrúsky alebo aspoň papierové utierky.

 

Odporúčame tiež: Vykontúrujte si novú tvár

selfie tipy

Zdroj: Shutterstock®

4. Čerstvo umyté vlasy

 

To je to, čo vám pomôže, aby na fotke vyzerali krásne. Ak máte vlasy totiž čo i len trošku mastné, na fotografii budú pôsobiť, akoby ste si ich neumývali dva týždne. Ak ich nie je možné umyť, použite aspoň suchý šampón.

 

 

5. Pozor na výrazný mejkap

 

Ako aj pri bežnom, dennom líčení, aj v prípade fotenia sa odporúča zamerať pozornosť len na jednu časť tváre. Ak si teda výrazne nalíčite pery, oči by mali byť skôr v tlmenejších tónoch. Platí to, samozrejme, aj naopak – menej je v tomto prípade skutočne viac.

 

 

6. Vyhnite sa UV ochrane

 

Toto je asi jediný prípad, keď to dostanete príkazom. Princíp UV ochrany v krémoch totiž spočíva v odrážaní slnečného žiarenia a toto isté urobí takýto krém s bleskom fotoaparátu. Výsledok? Vaša pleť pôsobí príliš „vyblednuto“.

 

Odporúčame tiež: Tipy pre líčenie veľkých očí

úprava obočia

Zdroj: Shutterstock®

7. Upravené obočie je základ

 

Správne upravené obočie dodá tvári novú šťavu, preto si na jeho úprave dajte záležať. Pamätajte však na to, že prirodzené obočie je vždy krajšie, a tak pôsobí aj na fotke, preto buďte pri vytrhávaní chĺpkov naozaj opatrné.

Ak je ale farba vášho obočia príliš bledá, pokojne mu jej trošku dodajte.

 

 

8. Preč s nedokonalosťami

 

Korektor a mejkap sú pri selfie fotkách samozrejmosťou. Ak chcete ale začervenaným miestam pomôcť ešte o trošku viac, navlhčite vatový tampónik očnými kvapkami a priložte na kritické miesta. Kvapky začervenanie stiahnu a vaša pleť bude na fotke vyzerať dokonale.

 

Odporúčame tiež: Dokonale čistá pleť - ako ju dosiahnuť?

5 komentárov
Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

07.02.2017 13:01

Selfie fotky si nerobím, to je pre mladšiu generáciu.

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

07.02.2017 14:48

Budem sa riadiť Vašimi radami, dúfam, že moje selfie fotky budú ako z časopisu. :)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

07.02.2017 16:24

vždy som sa nerada fotila, takže ani selfie nemusím

Vaše meno:

simona v.

simona v.

07.02.2017 23:01

raz som citala - dnesna generacia si foti vsetko, to ja ja ja ja ja - malo skoncit v 3 rokoch :)) celkom s tym suhlasim

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.02.2017 18:21

rady sú dobré, ja si však takéto fotky nerobím, príde mi to smiešne ale to je len môj názor

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE