Ako na detox mysle? Dopraj si psychickú očistu aj ty!

Dnešný život je uponáhľaný a bláznivý. Preto sa aspoň na chvíľu zastavte! Nielen vaše telo, ale aj vaša myseľ potrebuje z času na čas detoxikovať. Uvoľnite vašu preplnenú hlavu. Zamyslite sa nad životom a nad tým, čo by ste v ňom mohli zlepšiť po stránke fyzickej, mentálnej, finančnej, kariérnej, rodinnej či sociálnej. Tu je pár tipov, ako nato. Doprajte si aj vy detox mysle!

Pozri aj: Veľká chyba pri spracovaní kuraciny: Môže ťa dostať až do nemocnice!

ako očistiť myseľ

Zdroj: Shutterstock®

Počítajte do 10

Nemusíte hneď vymýšľať dlhodobý akčný plán. Stačí aj málo. Napríklad sa naučte kontrolovať vaše reakcie. Niekedy, keď sa niečo povie alebo udeje, reagujete okamžite bez premyslenia a nerozvážne. Pokúste sa to dostať pod kontrolu. V takejto situácii začnite počítať do desať. To vám umožní získať čas a reagovať uvážene. Nič nie je také horúce ako sa zdá, preto neriešte všetko hneď za horúca. Ak budete konať racionálne bez zbytočných emócií, zvládnete situácie omnoho lepšie.

Afirmácie

Mnohí autori a psychológovia poukazujú na silu pozitívnych afirmácií. Očistite svoju myseľ od negatívneho a pustite dnu len to pozitívne. Zvoľte si nejaké pozitívne mantry, ktoré si budete pravidelne opakovať počas dňa. Napíšte si ich, aby vám boli stále na očiach. Vyberte si také, ktoré vám najviac vyhovujú. napríklad: „Som dobrý človek/matka.“, „Verím v seba aj v svoje rozhodnutia.“, „Všetko je v poriadku.“ alebo „Za každých okolností zostávam pokojná.“ Pravidelné opakovanie takýchto alebo podobných mantier urobí s vašim sebavedomím a životom zázraky.

očista mysle

Zdroj: Shutterstock®

Nepripúšťajte si negatívne

Myslite pozitívne, aj keď je to niekedy ťažké. Je to rozhodne lepšie, ako sa trápiť negatívnymi emóciami. Zostávajte stále pozitívne. Častou chybou, ktorú my ženy robíme je, že sme k sebe zlé až kruté. Hovoríme si, aké sme nemožné, neschopné, zlé matky, že to nezvládneme a podobne. Sme k sebe veľmi tvrdé. Ruku na srdce, dovolili by ste si toto povedať niekomu z vašej rodiny alebo kamarátkam? Určite nie, tak prečo tak hovoríte sebe? Zaobchádzajte so sebou lepšie, detoxikujte svoju myseľ od negatívnych myšlienok, ktoré o sebe máte.

Nebrzdite sa

Každému z nás sa stali a stávajú zlé veci v živote, máme okolo seba ľudí, čo robia zle nám i iným ľuďom. Toto všetko nám pomáha sa vyprofilovať, akými ľuďmi sa staneme. Podstatné je nedovoliť, aby nás tieto negatíva života pohltili. Aj kvôli takýmto skúsenostiam, je dôležité urobiť detox vašej mysle. Aj keď je to ťažké, akceptujte všetko zlé, čo sa vám stalo, prijmite to a nedovoľte tomu, aby vás to v živote brzdilo. Analyzujte všetky rany života a poučte sa z nich. Potom sa ďalej mentálne posuňte. Rovnako tak, ak ste spôsobili vy druhým či už úmyselne alebo neúmyselne zle, neobviňujte sa dookola. Pokúste sa to vyriešiť či už ospravedlnením, alebo nápravou. Aj toto vám dovolí posunúť sa ďalej a koncentrovať sa na seba a svoju budúcnosť.

Nenechajte sa rozhádzať pre maličkosti

Stále sa snažte pozerať na celkový obraz. Netrápte sa maličkosťami, tým, čo si ľudia o vás hovoria, alebo všetkým, čo sa vám počas dňa prihodí. Nepreberajte všetko negatívne do detailu, nerozmýšľajte o všetkom, čo sa okolo vás udeje či povie. Vyčerpáva vás to a vy míňate vašu energiu zbytočne. Je kopec iných vecí, ktorými by ste sa mali zamestnávať a tráviť váš čas. Takto si odopierate nové príležitosti, ktoré na vás čakajú. Nepozerajte sa dole, ale na horizont. Toto je podstatou detoxikácie vašej hlavy, nenechať sa rozhádzať a netrápiť sa pre každú vec, vetu či situáciu.

Odporúčame: Nešťastné dizajnérske nápady do bytu: Pobavia, ale aj pobúria

hlboké dýchanie

Zdroj: Shutterstock®

Dýchajte

Určite ste počuli, že dýchanie je veľmi účinné hlavne pri strese. Nájdite si každý deň chvíľu a dýchajte. Tak ako v joge, aj vy upokojte váš dych a začnite dýchať riadne zhlboka. Vydychovaním vypúšťame zo seba stres a všetko negatívne a vdychovaním púšťame pozitívnu energiu, ktorá nahradí všetko zlé a negatívne. Aspoň 10-krát sa takto nadýchnite a vydýchnete a hneď ste dobre pripravená zvládnuť váš deň.

Spánok

Všetci podceňujeme prínosy dobrého spánku. A pritom vieme, ako je dôležitý. Aj pre náš detox je potrebný a účinný. Vypnite televízor, nechajte všetky starosti pri dverách spálne, pomyslite na všetko dobré a krásne vo vašom živote a zaspite s úsmevom na tvári.

Pozri aj: Psychológovia radia: Tu sú tipy, ako skoncovať s prejedaním sa

8 komentárov
Ondakova Iveta

Ondakova Iveta

20.01.2013 12:24

Netrápte sa maličkosťami zbytočne vás to vyčerpáva, aká pravdivá veta , asi su ju musím vziat k srdcu...

Vaše meno:

Valeria

Valeria

29.01.2013 19:03

Mne sa páči táto veta :  vypnite televízor, nechajte všetky starosti pri dverách spálne,
pomyslite na všetko dobré a krásne vo vašom živote a zaspite s úsmevom
na tvári.
.... budem hadam dnes aplikovať :)

Vaše meno:

Marieta Žulevičová

Marieta Žulevičová

04.02.2013 11:38

Počítajte do 10, tak to je niečo pre mňa, to si budem pamätať :) a k poslednému bodu-spánok, je to síce pekné, ale to by som musela nechať pred dverami aj svoju dcérku, aby som sa konečne vyspala :)

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

04.06.2013 16:01

Niekedy je to ťažké, ale za pokus to stojí...

Vaše meno:

Anka Saganová

Anka Saganová

21.02.2014 22:12

teráz som začala viac čítať knihy pozitívne myslenie ale zaujali má veľmi :-)nakupujem knihy a čítam :-)

Vaše meno:

anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

03.05.2014 21:32

presne tak :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 02:41

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 02:41

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE