Ako vyzerať dobre aj bez make-upu?

Ak pri pohľade do zrkadla zisťujete, že vaša pleť kričí SOS zbystrite pozornosť.

 

Možno budete musieť zájsť za odborníkom, no možno si vaša pokožka potrebuje len oddýchnuť. A to od množstva kozmetiky, ktorou ju denne zahŕňame. Obzvlášť od hrubých vrstiev make-upu, ktoré či chceme, alebo nie, ju predsa len do istej miery zaťažujú.

Avšak ak sa bojíte dať si d svojich kozmetických pomocníkov pauzičku, pretože nechcete riskovať svoj prirodzený vzhľad...nemusíte. Aj bez make-upu totiž môžete vyzerať upravene, aj príťažlivo. Stačí pár trikov a vašej pleti môžete pokojne dopriať dovolenku, počas ktorej si dokonale oddýchne.

Ako vyzerať dobre aj bez make-upu?

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Zažiarte na vianočnom večierku účesom

Make-up používame na to, aby sme zjednotili tón našej pleti, prekryli nejaké tie chybičky krásy, nedokonalosti... Ktorá z nás ho už vyskúšala, väčšinou si naň privykla tak, že make-up sa pre ňu stal každodennou rutinou. Pamätáte si ešte na časy pred ním? Jednak nám úprava trvala podstatne rýchlejšie, jednak sme viac dbali na samotnú starostlivosť...

 

Ako teda na to?

Ako vyzerať dobre aj bez make-upu?

Zdroj: Shutterstock®

Základom zdravej pleti je klasicky hydratácia. Doprajte svojej pokožke kvalitné hydratačné krémy, a to tak cez deň, ako aj v noci. Zároveň dodržiavajte pitný režim, bez ohľadu na to, aké ročné obdobie máme. Hydratácia z dlhodobého hľadiska zabraňuje vzniku vrások, jej účinky však objavíte už po kratšom čase – pleť bude viac žiarivá a jasnejšia.

 

Dodržiavajte pravidelný peeling. Zbavíte svoju pokožku odumretých buniek, pomôžete tiež vyliečiť akné a pleť dostane mladistvejší vzhľad. Pozor ale, aby ste to s peelingom nepreháňali, nevoľte tiež produkty určené na pokožku tela. Tvár je predsa len citlivejším miestom, pri drsnejšom peelingu by ste si mohli privolať hoc aj červené fľaky od podráždenia. 

Ako vyzerať dobre aj bez make-upu?

Zdroj: Shutterstock®

Ak nepoužijete make-up dajte obzvlášť dôraz na okolie očí. S použitím trochu korektora a riasenky dokážete hotové zázraky. S korektorom šikovne zamaskujete tmavé kruhy pod očami, ukryjete tiež drobnejšie vrásky, už po 25-ke by ste mali začať aj s užívaním očného krému. V prípade unavených očí, použite kvapky. Nie nadarmo sa hovorí, že ľudia, s ktorými prichádzame do kontaktu si najviac všímajú práve naše oči. Oči pokojne zvýraznite aj linkou, maskarou, prípadne očnými tieňmi.

 

Pri úprave obočia sa nenechajte zlákať aktuálnymi trendmi, ale si radšej nechajte poradiť od odborníčky. Na vašom celkovom vzhľade sa totiž tvar obočia dokáže intenzívne podpísať.  

Ako vyzerať dobre aj bez make-upu?

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite sa usmievať. A popri tom odhaliť dokonalý chrup. Pokiaľ sa 100% stavom svojich zubov pýšiť nemôžete, je na čase to napraviť. Pekné, zdravé, biele a hlavne čisté zuby by mali byť vašou výsadou. Prekonajte svoj strach a zájdite konečne za zubárom. K bieleniu sa uchýľte najmä v prípade ak patríte k milovníčkam kávy, či tuhým fajčiarkam. Starajte sa tiež o svoje pery, popraskané a suché vyliečte medom, alebo vhodným balzamom. Pri úprave svojho vzhľadu bez hrubých vrstiev make-upu si doprajte lesk, prípadne rúž, hoc aj v príťažlivom červenom odtieni.

Odporúčame prečítať: Cvičenie doma - ako na to?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

4 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

15.12.2014 15:26

Niekedy stačí naozaj málo :) a predsa to pomôže :)

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

15.12.2014 19:52

určite nie je na škodu byť občas úplne nenalíčená a kto má peknú pleť nemusí o tom veľmi premýšľať no kto potrebuje zakryť nejaké nedostatky asi bez makeupu nevyjde ani smeti vysypať :-)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

10.02.2015 15:07

nepoužívam make up ale starám sa o svoju pleť denne

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 15:37

Ja makeup nepoužívam už skoro 5 rokov, iba na špeciálne príležitosti. A to mám mastnú a problematickú pleť, ale odkedy ho nepoužívam, tak stav mojej pleti sa výrazne zlepšil. Keď niekam idem dám si špirálu a hotovo :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE