Buďte krásna vďaka uhorke

Uhorka nie je len malá, zelená a navyše chutná zelenina, ktorá je ideálna na prípravu osviežujúceho šalátu či iba tak pre chuť. Uhorka je užitočná aj v kozmetickej skrášlovacej oblasti. Na našu pleť má mnohé pozitívne účinky, a preto by bola škoda, keby sme ju využívali iba v kuchyni.

 

Zázrak zvaný uhorka

 

Uhorka nie je len chutnou zeleninou, ale navyše aj zdrojom mnohých vitamínov, ako napríklad A, C, B či K. Okrem toho obsahuje horčík, draslík, sodík, fosfor a iné. V čom nám však uhorka dokáže pomôcť v oblasti krásy a vie nám vôbec pomôcť? Áno, vie. Uhorka je schopná sťahovať póry na našej pleti, krásne ju vypnúť, vyčistiť a taktiež hydratovať. Aj kvôli schopnosti hydratácie sa používa v mnohých pleťových krémoch. 

 

 

Odporúčame prečítať: Vyberáme si parfém pre jarné obdobie

uhorka

Zdroj: Shutterstock®

Uhorku teda ľahko môžeme využiť najmä na naše domáce skrášlovacie procedúry, ktoré si môžete spojiť s príjemným relaxom, pokým účinky uhorky na vašej pleti pôsobia.

 

  • Uhorka je známa tým, že je schopná potláčať opuchy na pleti. Nie nadarmo si totiž my, ženy, kladieme na pleť plátky uhoriek. :-) Je ideálna na kruhy a vačky pod očami. Malá rada: pred použitím nechajte plátky vychladiť v chladničke, aby boli účinky ešte efektívnejšie.
     
  • Okrem toho má uhorka aj bieliace účinky, vďaka ktorým sa môžete čiastočne zbaviť alebo aspoň zmierniť nechcené pehy. Uhorku si nastrúhate a prikladáte na potrebné miesta či pokožku potierate iba šťavou.  

 

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Farby nočnej oblohy

opuchy

Zdroj: Shutterstock®

  • Uhorka sa dá využiť aj na prípravu pleťovej vody. Stačí si ju odšťaviť a vatovým tampónom potierať po tvári.
     
  • Je ideálna na prípravu pleťových masiek. Zaujímavou kombináciou môže byť tvaroh zmiešaný s trochou postrúhanej uhorky. Masku si naneste na pleť a nechajte pôsobiť zhruba 15 minút, potom ju zmyte vlažnou vodou. Pleti dodáte hydratáciu aj čistou uhorkou, ktorej kolieska si rozložíte po tvári a necháte pôsobiť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Permanentný make-up - pre a proti

priprava masky

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Používate uhorku iba v kuchyni alebo aj na skrášlovacie

procedúry?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Helena Kravcová

Helena Kravcová

05.03.2015 16:07

musím to vyskúšať s tou uhorkou...

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

07.05.2015 21:27

uhorka ako maska uhorka ako jedlo a dokonca si ju dávam aj do vody miesto citrona super využitie

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 16:16

Keď máme bohatú úrodu uhoriek, tak ju používam väčšinou iba v kuchyni. Okrem zavárania a prípravy šalátu, si z nej spravím aj osviežujúci nápoj, ktorý získam zmiešaním uhorky, citróna a mäty vo vode a keď je veľmi horúco, tak pridám aj ľad, super letné osvieženie :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE