Cukor sa nevyužíva iba v kuchyni, ale aj v kozmetike

Cukor nám robí život sladší už od nepamäti. Nachádza sa v mnohých sladkostiach či iných pochúťkach, ktoré si doprajeme k poobedňajšej káve.

 

Cukor však nie je iba kuchynským pomocníkom. Využiť ho môžeme aj v inej sfére, a to kozmetickej. 

 

Cukor – prírodný peeling

 

Kryštálový cukor je šikovnou náhradou za peelingy, ktoré sú dostupné v drogériách. V prípade, že sa nevyhýbate prírodným alternatívam kozmetiky a radi svoju pokožku zbavujete odumretých čiastočiek, smelo do toho. Okrem toho si svoju pokožku prekrvíte a zjemníte. 

 

 

Odporúčame prečítať: Pomaranče si s mastnou pleťou rozumejú

cukor

Zdroj: Shutterstock®

Ako na to?

 

Peeling z cukru je možné aplikovať na všetky časti tela. Hravo zvládne nahradiť pleťový či telový peeling i v problémových partiách (zadok, stehná...). Poradí si aj s ošetrením pier, na ktoré je potrebné raz za čas peeling taktiež aplikovať. Predídete tým suchým a popraskaným perám.

 

Kryštálový cukor je najvhodnejšie kombinovať s tým, čo máme doma. Dobre poslúži olivový olej, krok vedľa neurobíte ani s kokosovým olejom. V prípade, že zvolíte iný voňavý olej (napríklad mandľový), takýmto peelingom potešíte nielen telo, ale aj myseľ.

 

Potom už len naniesť zmes na pokožku a jemne peelingovať dovtedy, pokým sa vám cukor na pokožke nerozpustí. Peeling by sme mali svojej pokožke dopriať aspoň raz za týždeň.

 

 

Odporúčame prečítať: 

Krok za krokom: Elegantné líčenie v oceľovo - hnedých farbách

cukor

Zdroj: Shutterstock®

Cukor a jeho čistiace účinky

 

Cukor nielen šikovne odstraňuje odumreté čiastočky. V prípade, že nemáte po ruke čistiaci gél či pleťovú vodu, cukor si ľahko poradí aj s čistením pleti. Pleť vyčistí, vyhladí a zjemní. Stačí, ak cukor necháte rozpustiť v troche olivového či kokosového oleja.

 

 

Odporúčame prečítať: Kozmetické chyby v líčení - vyvarujte sa im

 

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Využívate cukor pri domácich skrášľovacích procedúrach? 

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 16:22

Cukrový peeling je super :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE