Make-up podľa veku? Ako sa nalíčiť sofistikovane?

Make-up do 20 rokov

 

Pre toto obdobie sú typické prvé pokusy o skrášľovanie - mamin rúž, sestrina špirála, babkin parfém,...

 

Väčšinou tieto nájazdy do cudzích kozmetických taštičiek končia katastrofálne, ale napriek tomu je dievčatám v tomto veku čo závidieť. Sú krásne bez veľkých kozmetických zásahov.

 

 

Zjednoťte pleť BB krémom, jemne prepúdrujte, jedna vrstva čiernej špirály, lesk na pery a je hotovo. V prípade núdze majte pri sebe vždy korektor, ktorý zamaskuje nejaký ten nedostatok na tvári.

 

Odporúčané výrobky: BB krém, korektor, púder, krémové farby na  líčka, lesk na pery

 

Odporúčame: Victoria Beckham zvláda večerný mejkap za 5 minút: Tu je dôkaz!

Make-up podľa veku? Ako sa nalíčiť sofistikovane?

Zdroj: Shutterstock®

Make up do 30 rokov

Skončilo sa obdobie pokusov! Už viete, kto ste, čo ste, čo chcete a ako to chcete. Ste na vrchole svojej krásy, aj keď už v tomto veku začínate cítiť, že vaše telo a jeho údržba si pýta viac starostlivosti, ako to bolo pred pár rokmi.

 

Vyberte si vhodný krycí krém podľa typu pleti a následne zvoľte odtieň najviac zhodujúci sa s prirodzeným tónom. Ďalej zvýraznite vaše prednosti - ústa, oči, lícne kosti, bradu, obočie... Investujte peniaze do kurzu sebalíčenia, z rady od odborníka šitej presne na mieru budete ťažiť po celý život.

 

Odporúčané výrobky: krycí krém, lícenka, rúž, korektor na kruhy pod očami, rozjasňujúci púder, čierna špirála, paleta očných tieňov

 

Odporúčame prečítať: Cholesterol je zlý a dobrý. Vedeli ste o tom?

Make-up podľa veku? Ako sa nalíčiť sofistikovane?

Zdroj: Shutterstock®

Make-up do 40 rokov

A je to tu - prvé vrásky! Nebojte sa, na pomoc prichádzajú liftingové krycie krémy, ktoré pleť vypnú a rozžiaria. Pripravte sa na to, že výrobky, ktoré ste používali doteraz, vám už nebudú vyhovovať a budete si musieť priplatiť. Pokiaľ ste sa doteraz neporadili s odborníkom, ako sa starať o svoju vizáž, tak je o 5 minút 12! Váš make-up by mal pôsobiť sviežo a upravene. Správne korigovanie očí za pomoci tieňov a pekne upravené obočie vedia ubrať pár rokov. Svieži vzhľad docielite lícenkou a rúžom s decentným leskom.

 

Odporúčané výrobky: liftingový krycí krém, čierna špirála, paleta očných tieňov, lícenka, rúž, tiene na obočie (ceruzka), rozjasňovač

 

Odporúčame: Signály očí vám prezradia desivé informácie o vašom zdraví

Make-up podľa veku? Ako sa nalíčiť sofistikovane?

Zdroj: Shutterstock®

Make- up po 40-tke

V tomto období treba korigovať to, čo sa vekom na tvári pomenilo. Pleť nielenže prichádza o svoju elasticitu, ale tiež bledne obočie, mihalnice, pery. Úprava obočia dávno neznamená len vytrhávanie. Na zvýraznenie použite tiene na obočie alebo ceruzku, nebojte sa požiadať o pomoc odborníka. Vyhnite sa trblietavý očným tieňom a veľmi lesklým rúžom, v tomto veku už nepôsobia sviežo, ale naopak... Absolútne zabudnite na čiernu linku na spodné viečko, pod oko patrí korektor proti čiernym kruhom!

 

Odporúčané výrobky: krycí krém pre zrelú pleť, tiene na obočie (ceruzka), rozjasňujúci korektor, matná paleta tieňov, kliešte na mihalnice, hydratačný rúž

 

Odporúčame prečítať: Veľký prehľad olejov - na čo a ako ich správne používať v kuchyni!

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

28.04.2017 07:10

presne tak..... roky idú.. nedajú sa zastaviť..... ale správnym líčením sa dá všetko.... aj päť rokov odtajiť....

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

28.04.2017 15:15

dobré rady

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

28.04.2017 17:19

presne, roky nezastavíš, ja sa už tiež líčim veľmi decentne

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

28.04.2017 18:52

Ja mám po 40-tke.. Je to strašné ,ako to rýchlo ubehlo, ved nedávno som mala 20 ..!!! Líčila som sa šialene ,tmavé tiene, rúže .. ale to boli tie krásne roky..Teraz postačí ceruza na obočie a rúž..!!!

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

28.04.2017 19:47

líčim sa skoro každý deň, mám svoj štýl, som prístupná aj novým trendom, ale skoro vždy sa vrátim ku svojej klasike :-)

Vaše meno:

Barbora Kubelková

Barbora Kubelková

09.12.2020 20:30

Na toto je expert moja mama. Fakt z 50 ročnej ženy niekedy vyčaruje 30-tničku a ked niekam ideme pýtajú sa či sme sestry ( čo mne samozrejme nelichotí :D)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE