Nebojte sa výrazných rúžov - ako ich nosiť?

S nastávajúcim pekným počasím vyťahujeme zo svojich šatníkov veselšie kúsky, ktorými vítame nastávajúcu jar.

 

Kým v zimnom období sme si obliekali na seba, ale i na svoju pleť, striedmejšie farby v tmavších či zemitých odtieňoch, v jarnom a letnom období sa nebojme nosiť výraznejšie farby, ktoré oživia nielen náš outfit, ale i náš deň. A to nielen prostredníctvom oblečenia, ale i výrazným rúžom.

 

Ako teda nosiť výrazné rúže?

 

V prvom rade treba pripomenúť, že pri výraznejších rúžoch je vhodné obkresliť pery kontúrovacou ceruzkou, ktorá zabezpečí, že rúž zostane tam, kde má. Výdrž rúžu predĺžime, ak kontúrovacou ceruzkou jemne vyplníme celé pery a až potom nanesieme samotný rúž. 

 

Rovnako účinné je naniesť na pery rúž, otlačiť ho do vreckovky a opäť ho naniesť na pery. Niektorí odporúčajú pred aplikáciou rúžu naniesť na pery ešte tenkú vrstvu púdru. 

 

 

Odporúčame prečítať: Svieže líčenie do jarných dní

ruz

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším dôležitým pravidlom, ktoré by ste mali dodržiavať je fakt, že ak túžime po výrazných perách, líčenie našich očí by malo byť v úzadí. Naopak, ak túžime po výrazných očiach, pery pretrieme iba nevýrazným rúžom v nude odtieni.

 

Výrazné rúže a ich kombinácie

 

Ružový rúž – táto lichotivá farba svedčí takmer všetkým ženám, a to najmä pre jej širokú paletu jednotlivých odtieňov (od jemne ružovej až po cyklaménovú farbu). Ružovým odtieňom na perách nič nepokazíte v kombinácii s jemnými sivými tieňmi na očiach. Rovnako dobre bude rúž vyzerať aj s klasickými čiernymi linkami a špirálou.

 

 

Odporúčame prečítať:Krok za krokom: Jarné prebudenie

ruzovy ruz

Zdroj: Shutterstock®

Oranžový rúž – oranžový rúž je ideálny do letných dní, kedy je v ,,kurze“ najmä opálená pokožka. Nič nepokazíte hnedými odtieňmi na očiach či odtieňmi ladenými do oranžova.

 

 

Odporúčame prečítať: Jarné nechtové inšpirácie - vytvorte si jar na nechtoch

oranzovy ruz

Zdroj: Shutterstock®

Červený rúž – klasika, ktorá nikdy nesklame. Červená dodáva ženám punc pravej dámy, ktorej silnou stránkou je najmä elegancia. Pri červenej sa držme pri zemi a nechajme rozprávať iba pery. Oči budú v úzadí a doprajte im iba dávku špirály, poprípade jemnejšiu linku na oči. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako dodať vašim vlasom objem? Jednoducho!

cerveny ruz

Zdroj: Shutterstock®

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Nosíte na perách výrazné odtiene rúžov?

 

Ktoré sú vaše najobľúbenejšie? 

 

Zdroj foto:

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

26.03.2015 00:39

každej žene by som dala prečítať tento článok vážne nieje dôvod báť sa farieb a využívať obrovskú škálu ktorá sa nám ponúka

Vaše meno:

Andrea Vidová

Andrea Vidová

26.03.2015 12:01

nenosím ,ale páči sa mi to.Zvyknem si dať iba lesk je to pre mňa pohodlnejšie,ale na nejakú akciu alebo do práce sa mi to páči ak má niekto aj napr.jednoduchý ležérny outfit a zvýrazní iba pery tak to vyzerá super

Vaše meno:

Dominika Kozová

Dominika Kozová

29.03.2015 15:05

pacia sa mi cervene ruze aj ked ich nepouzivam casto oblubujem skor slivku alebo jemne fialovu korota je pekna na opalenej pleti :)

Vaše meno:

Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

30.03.2015 18:47

tiez nie som moc ruzovy typ, aj ked musim priznat, ze sa mi pacia. No zakazdym ked sa namalujem ja, mam pocit, ze je toho uz privela....

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

31.03.2015 09:32

nemám rada výrazné farby na ružoch radšej take jemnejšie

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

17.05.2015 17:39

preferujem jemnejšie farby ale občas si dám červený či pekný výrazný ružový rúž

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE