Rizikové centimetre: Ktoré kúsky kože zabúdame natrieť?

Korytnačí krk“ je pojem, o ktorom obzvlášť dámy počúvajú s nevôľou. Je to nemilosrdný detektor pravdy o skutočnom veku, ktorý neoklamete ani nánosom dekoratívnej kozmetiky na tvári, naopak, ešte naň ostrým kontrastom viac upozorníte.

 

Podľa štatistík je krk miestom, ktoré najčastejšie opomíname pri odličovaní, a inak to nie je ani pri nanášaní opaľovacích produktov.

 

 

Nejde pritom len o estetický problém. Odborníci upozorňujú, že každý nechránený kúsok kože, hoci aj rozmerovo zanedbateľný, predstavuje zvýšené riziko výskytu melanómu či kožnej rakoviny.   

DAYLONG OCHRANA PRED SLNKOM

Zdroj: Shutterstock®

Klipkajte zdravo

 

Nepríjemným prekvapením po dni strávenom na slnku môžu byť poničené mihalnice a štípajúca koža okolo očí. Boli by ste povedali, že aj táto nenápadná časť tela je náchylná na spálenie? Podľa MUDr. Kataríny Polákovej, CSc. je to jedno z kritických miest, kam sa s krémom nedostaneme – a doplácame na to. „Ak idem plávať, zvyčajne nemám slnečné okuliare, možno ani plavecké. A odrazom slnečných lúčov od vody sa dávka žiarenia znásobí a môžem si výrazne poškodiť kožu nielen na tele, ale aj v oblasti mihalníc,“ hovorí lekárka.

daylong ako sa správne chrániť pred slnkom

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť o najmenších

 

Samostatnou kapitolou je ochrana rizikových partií kože u najmenších. Tá si prirodzene vyžaduje zvýšenú pozornosť rodičov. „Dobrou pomôckou je napríklad mäkká čiapočka,“ odporúča popredná slovenská dermatovenerologička. „Tá má akoby plachtičku, ktorá chráni citlivé partie – uši, spodné a bočné strany krku. Trochu pripomína tropické helmy.“

 

Odev ale poskytuje len doplnkovú ochrannú funkciu. Základom je mať po ruke kvalitný fotoprotektívny prípravok, ideálne z lekárne. Aby ste mali istotu, že váš drobec je chránený celoplošne, môžete klasický opaľovací krém doplniť o špeciálnu tuhú tyčinku, napríklad Daylong Extreme 50+ Stick. „Má špecifickú konzistenciu, príbuznú až paste, a vynikajúco sa hodí na pery, uši, oči a malé plochy. Nesteká a veľmi dobre drží,“ radí produktový manažér Daylongu Mgr. Matej Majba.  

ako deti správne chrániť pred slnkom

Zdroj: Shutterstock®

Aby hlava nepálila, ani sa nemastila

 

Rednú vám vlasy? Pozor, aj pokožka hlavy si to zvykne „odskákať“ za našu nedbanlivosť a zabudnutý či pritenký klobúk. „Muži, ale i ženy môžu mať problém s vypadávaním vlasov, majú preriedenú vrchnú vlasovú časť a ľahko u nich dochádza k spáleniu kože, lebo tá nie je prirodzene chránená dostatočným množstvom vlasov. Pohodlným a efektívnym riešením sú pre nich gély alebo spreje,“ vyzdvihuje odborník z Daylongu typy prípravkov, ktoré vďaka svojej jemnej konzistencii a rýchlemu vstrebávaniu zbytočne nemastia pokožku hlavy.  

ako sa správne chrániť pred slnkom

Zdroj: Shutterstock®

Typickým príkladom ľahkého gélu je Daylong sensitive SPF 30 Gel-Spray. Neobsahuje tuk, kožu preto nemastí a je vhodný pre telo i tvár a sprejová forma je ideálna aj pre ťažko dosiahnuteľné alebo vlasmi pokryté miesta. Spoľahlivo chráni kožu pred slnkom vďaka širokospektrálnej UVA a UVB ochrane, ľahko sa rozotiera, rýchlo vstrebe, nelepí a výsledkom je príjemný pocit na koži. Rada Daylong sensitive je vhodná aj pre veľmi citlivú kožu so sklonom k alergii na slnko. Kožu navyše ošetruje pomocou vitamínu E. Viac informácií o tom, ako chrániť svoju kožu, nájdete na www.daylong.sk.

1 komentár
Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

04.05.2015 18:49

určite treba sa chrániť :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE