Vieš, ako si správne upraviť obočie? Rob to ako profík!

Úprava obočia nie je vôbec jednoduchý proces, najmä ak ste do vienka príliš bohaté chĺpky obočia nedostali. Aj keď vám však kúsok obočia chýba alebo ho máte príliš bledé či dokonca riedke, nezúfajte, pretože sa s tým vždy dá niečo urobiť.

Aké sú súčasné trendy? Nosí sa viac hrubé a husté obočie, dokonca sa v tomto smere nosí aj nedokonalosť. Moderné obočie pôsobí dokonca až mierne neupravene, takže dobrou správou je, že pinzetu príliš používať nebudeme. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako si upraviť správne obočie a zvládnuť to ako profík!

Pozri aj: Domáce triky s citrónom: Použi ho aj úplne inak!

akú pinzetu zvoliť

Zdroj: Shutterstock®

Čo je najdôležitejšie?

Správna pinzeta je, pochopiteľne, kľúčovou zložkou v náročnej a často aj boľavej ceste k dokonalému obočiu. Aké sú najlepšie? Zvoľte si šikmú pinzetu s ostrejšími hranami! Dostanete sa aj k tým najmenším chĺpkom bezbolestne. Ak hľadáte najvhodnejší čas, kedy s trhaním chĺpkov začať, je to po teplej sprche, kedy je pleť naparená a chĺpky oveľa jemnejšie. Pri zásadách správneho vytrhávania obočia myslite na to, že obočie má začínať nad vnútorným kútikom oka (slzným kanálikom) a končiť v línii, ktorá vedie od nosných dierok, cez vonkajší kútik oka. Pri tomto použite ceruzku.

správny tvar obočia

Zdroj: Shutterstock®

Keď ide do tuhého

Nastáva čas dať obočiu nielen limity, ale aj správny tvar. Zoberte si krémovú ceruzku na oči, správneho odtieňa k vašim vlasom, a začnite si kresliť líniu obočia. Ak niektoré chĺpky pretŕčajú, jednoducho ich vytrhnite! V tomto bode však dvakrát merajte a raz režte a vytrhávajte, až keď budete mať nakreslený tvar oboch obočí a uistíte sa, že sú rovnaké. Keď máme nakreslené línie, je čas použiť kefku na obočie alebo priesvitný gél na úpravu obočia. Na začiatku si obočie vyčesávajte smerom nahor a potom začesávajte smerom ku koncu obočia.

úprava obočia kefkou

Zdroj: Shutterstock®

Zásady vypĺňania

Posledným procesom k dokonalému obočiu je, samozrejme, vyplnenie miest, na ktorých nám niečo chýba. V prvom rade si zvoľte správny odtieň. Brunetky by mali mať o odtieň až dva bledšiu farbu obočia, bledšie blondínky by mali ísť do zlatistých odtieňov a tmavšie blondínky do sivých odtieňov hnedej. Zvoľte si ceruzku alebo tiene na obočie a vypĺňajte obočie na princípe bodkovania až čiarkovania! V žiadnom prípade si nezačnite obočie vyfarbovať! Čiarkovaním bude obočie vyzerať veľmi prirodzene.

Nakoniec môžete celé obočie ešte raz začesať kefkou, čím farbu pekne spojíte a rozmažete hrany. Ak chcete, zafixujte obočie ešte farebným gélom na obočie. Takto pripravené obočie bude vyzerať skvele pri jemnom, ale aj výraznom makeupe alebo, aj keď na tvári práve nič nemáte. Pamätajte, že upravené obočie je základ!

Zaujme ťa: Novinka z červeného koberca: Dlhá ofina je out, teraz sa nosí toto

6 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.04.2018 07:52

Upravené obočie je základ, dobrý článok!

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

09.04.2018 13:44

Výborný článok, zdieľam si ho :)

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

09.04.2018 18:15

ja si tiež myslím ,že obočie je základ.. Určite u mňa. Mám svetlé a nie výrazné, preto si ho skoro každé ráno upravujem. Tak ako ste to tu napísali, ale používam ceruzku ,prejdem kefkou ,no gél nedávam.. Uvažujem o tetovaní obočia - Microblading , je to drahé ,tak šetrím.. !!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

09.04.2018 21:56

Obočie musí byť tak akurát...ani tenké,ani hrubé a musí pristať k celkovej vizáži.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

10.04.2018 12:36

Dobre upravené obočie vie celkom zmeniť výraz tváre

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

02.01.2019 15:48

roky rokúce si upravujem obočko sama, ale žiadne kreslenie som zatiaľ nepraktizovala ... možno najvyšší čas začať ... rada sa odovzdám do rúk odborníkov

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE