Vyskúšali sme: Omladzujúce intenzívne ošetrenie tváre s βP3 SOTHYS

Intenzívne ošetrenia pre mladší vzhľad pleti a omladzujúce krémy. To všetko nájdete v SOTHYS. Omladnite až o 6 rokov po 3 ošetreniach! Vieme, znie to priam nereálne, no prečo by sme si raz za čas nemohli dopriať relax a zároveň aj výnimočné ošetrenie tváre?

 

Ako každá žena, aj ja sa „trápim" s určitými problémami mojej pleti. Kruhy pod očami, občasné vyrážky, suchá dehydratovaná pleť a fliačky. Samozrejme, treba chápať, že práve naša životospráva a štýl života sa v prvom rade odrážajú na našej pleti. Príčinu treba v prvom rade hľadať aj u seba a vo svojom vnútri. Niektoré zmeny však nedokážeme ovplyvniť.

 

Geneticky dané nedokonalosti či vekom pribúdajúce vrásky potrebujú iné riešenie. Pokiaľ hľadáte dostupné možnosti ako zredukovať vrásky a spomaliť prejavy starnutia, ste na správnom mieste.

 

Hlavným cieľom však je získať žiarivú pleť, ktorá obnoví jas jej mladosti a umožní vám cítiť sa a vyzerať mladšie ako v skutočnosti ste. Terapeutky Sothys sú profesionálne odborníčky na krásu, ktoré vám rady poradia a sú oprávnené odporučiť vám individuálny omladzujúci protokol Fil de vie™, ktorý kombinuje intenzívne profesionálne ošetrenie v salóne v kombinácii s omladzujúcimi sérami a krémami.

 

Odporúčame: Trendy makeup tutoriál s jesennými novinkami SOTHYS Paris

ošetrenie tváre Sothys

Zdroj: Shutterstock®

Vedeli ste? Približne 80% starnutia je údajne spôsobené životným prostredím, zatiaľ čo 20% je čisto biologických. Pokročilý výskum Sothys navrhol βP3 Tri Complex™, ktorý kombinuje dve aktívne zložky s novou generáciou peptidov na ochranu mladistvého vzhľadu a spomalenie prejavov starnutia v každom veku dvojitým zásahom.

 

Vedľajšie produkty z výroby šafranu, polyfenoly sa extrahujú počas procesu šetrného k životnému prostrediu zo sušených kvetov. Vynikajúco pôsobia proti voľným radikálom. Navyše pochádzajú z Francúzska, takže budete mať počas ošetrenia pocit, akoby ste sa preniesli niekam na dovolenku.

 

Ošetrenie trvá 1 hodinu a 15 minút. Je to cielená starostlivosť na zmiernenie prejavov starnutia, vrások a ochabnutej pleti. Toto vysoko sofistikované ošetrenie, ktoré spĺňa rovnaké princípy ako ostatné intenzívne ošetrenia Sothys, spája ultra-cielené produkty s odbornými aplikačnými metódami Sothys. Účinnosť tohto profesionálneho ošetrenia je zaručená na základe piatich kľúčových krokov a viac ako ôsmich špecifických textúr a navyše zažijete skutočný pocit 75-minútovej relaxácie pre viditeľne mladšiu pleť.

 

Pozri aj: TEST: SOTHYS gurmánsky balzam na pery

intenzívne ošetrenie tváre

Zdroj: Shutterstock®

Oáza pokoja

V inštitúte krásy Sothys som bola prvýkrát a priznám sa, bola to láska na prvý „vstup". Na ošetrenie som prišla trošku skôr, no milé odborníčky mi venovali priestor na to, aby som si stihla vypiť rannú kávu a vybaviť prvé pracovné e-maily. Ľubka, ktorá sa mi počas mojej návštevy venovala, by si zaslúžila 11 hviezdičiek z 10. Milá, ochotná, nonstop usmiata, a práve to bolo predzvesťou, že si dané ošetrenie naozaj užijem.

 

Moja domnienka sa čoskoro stala realitou. V miestnosti ma čakal masérsky stôl, omamná vôňa, príjemná atmosféra a dekorácie, ktoré všetko krásne doplnili. Ľubka nám zapla relaxačnú hudbu a v momente, ako som počula hlas mojej obľúbenej speváčky Norah Jones som vedela, že sa mi odtiaľ nebude chcieť odísť. :)

 

Pozri aj: Celotelové ošetrenie v Inštitúte Sothys: Relax pre telo i myseľ

tvárové ošetrenie

Zdroj: Shutterstock®

Ošetrenie spojené s relaxačnou masážou

Samotné ošetrenie prebiehalo nad moje očakávania. Pleť mi najskôr Ľubka, samozrejme, vyčistila a odlíčila. Nasledovala prvá exfoliácia špeciálnym roztokom, ktorý obsahuje 3,5% kyseliny glykolovej a 0,5% kyseliny fytickej. Nemusíte sa báť pri slove kyselina. Táto exfoliácia je vhodná aj pre citlivú pleť. Druhá exfoliácia bola s obnovujúcou exfoliačnou pastou (0,2% kyselina salicylová, extrakt z púpavy, ryžový a vulkanický púder ). Práve tieto exfoliácie sú vhodné na obnovu buniek. Zaujímavé bolo, keď mi počas ošetrenia Ľubka dala masku dole z tváre takzvaným gumovaním. Naozaj sa mi na tvári vytvárali zo zvyšku masky malinké čiastočky, ako keď niečo mažete s gumou na gumovanie.

 

Ďalej nasledoval jeden z mojich obľúbených krokov. Masáž. Kto by predsa nemal rád masáže? Relaxácia na trapézoch a digitopresúra ma dokonalo uvoľnili. 

Druhou zaujímavou časťou bola multizónová aplikácia dvoch omladzujúcich sér. Prvé protivráskové sérum posilňuje tvorbu kyseliny hyalurónovej s cieľom vyplniť vrásky zvnútra a druhé liftingové sérum reaktivuje proteíny pre zahustenie pleti a pomáha stimulovať rozklad tukov. Práve ich aplikácia bola pre mňa výnimočná. Séra sa totiž do pokožky zapracovávajú dynamickými masážnymi ťahmi. Chvíľami som mala pocit, že som Ľubku nahnevala, pretože ma tak trošku „prefackala".  Samozrejme, majú tieto ťahy svoj význam a bolo to úplne znesiteľné. 

 

Bude sa ti páčiť: TEST: Sothys Kaligrafická očná linka a Tekutý rúž na pery

masáž chrbta

Zdroj: Shutterstock®

Masáží nie je nikdy dosť, a tak opäť nasledovalo ďalšie pohladenie mojej duše. Patentovaná masáž Digi-Esthétique s tonizujúcim masážnym balzamom s obsahom kyseliny hyalurónovej, s komplexom vitamínov a omega 3, 6, 9, peptidov a polysacharidov obnoví hydrolipidický film na povrchu pleti, naplní pleť zvnútra, zlepší metabolickú aktivitu buniek, aktivizuje mechanizmy, ktoré spôsobujú vrásky a ochabnutie pleti.

 

Multi-masking je môj obľúbený, a tak som sa potešila, keď nasledovala aplikácia troch rôznych masiek. Prvou maskou bola  vypĺňacia maska s maniokovými cukrami a mikrosférami kyseliny hyalurónovej a polysacharidmi pre vyplnenie pleti zvnútra a vypnutie pleti na povrchu. Druhá maska je liftingová s ovseným extraktom a maniokovými cukrami na okamžité vypnutie ochabnutých častí tváre. Tretia maska bola liftingová zlupovacia maska so zmesou alginátu a hliny pre posilnenie „napínacieho" efektu a zlepšenie vstrebávania krémových masiek pod ňou. Aplikovala sa cez gázu. Pokiaľ trpíte fóbiami, treba si absolvovanie tohto ošetrenia premyslieť, nakoľko sa maska aplikuje aj cez oči a cez ústa.

 

Finalizácia ošetrenia je aplikovaná trojitou starostlivosťou. Na tvár mi Ľubka naniesla zjednocujúce omladzujúce sérum „Unifiant" a nové omladzujúce sérum a krém podľa individuálnych potrieb mojej pleti. 

 

Ľubka mi následne aj zhodnotila pleť a odporúčila starostlivosť. Tak, ako som tušila, bola moja pleť veľmi vysušená, dehydratovaná, akoby bez života. A práve tu sa potvrdzuje to, čo som spomenula na začiatku. Starostlivosť o pleť nespočíva len v ošetreniach a krémoch. V prvom rade sa musíme starať o seba a svoje zdravie. Nenahánať sa, nestresovať svoju myseľ kvôli „hlúpostiam" a nezanedbávať svoju životosprávu. Zdravie máme len jedno, rovnako tak aj kožu. Venujme im preto poriadnu dávku pozornosti!

 

Ďakujem inštitútu krásy Sothys za možnosť výnimočného ranného relaxu pred začiatkom pracovného týždňa.

 

*Referenčný inštitút krásy Sothys nájdete na Papraďovej ulici 5 v Bratislave. 

zlupovacia maska na tvár

Zdroj: Shutterstock®

FOTOGALÉRIA:

7 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2017 08:50

tak toto by sa mi teraz naozaj zišlo...

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

11.12.2017 19:03

neviem čo stoji to ošetrenie, ale zaujalo ma taže by som toto naskovanie aj podstupila... len budem musiať asi šetriť , každopádne dobrý tip dakujem

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

12.12.2017 10:19

no niekedy v budúcnosti hádam niečo podobné vyskúšam

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

12.12.2017 13:28

Vyzerá to zaujímavo, skúsila by som to :)

Vaše meno:

Vlasta Tóthová

Vlasta Tóthová

12.12.2017 20:17

Keby ma niekto pozve, idem :D

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

12.12.2017 22:42

Hmmm, vyzerá to zaujímavo...:)

Vaše meno:

Petra Becková

Petra Becková

15.12.2017 22:45

Mladosť je kvas, ale kvas ešte nie je chlebom... Je pozoruhodné, ak dámy zrelej vekovej kategórie venujú dostatočnú pozornosť svojmu zovňajšku, ale aj svojmu vnútru. Na miestach, kde bola príroda skúpa, pomôže kvalitné kozmetické ošetrenie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE