Zázrak pre zdravie a krásu, ktorý musíš spoznať!

Zázrak menom rakytníkový olej má priaznivé účinky nielen na naše zdravie, ale aj na krásu. Je stále populárnejší a vyhľadávanejší už aj na Slovensku.

 

Používa sa na pleť a na vlasy, nehovoriac o jeho zdravotných účinkoch pre organizumus. Je výbornou pomôckou v boji proti starnutiu a určite si ho obľúbite aj vďaka špecifickej jemne kyslastej chuti.

 

Plody rakytníka sú jedným z najzdravších elixírov pre človeka, obsahujú veľa vitamínov a antioxidantov, preto je vhodný aj pri boji proti starnutiu. Pomáha s detoxikáciou organizmu a má pozitívne účinky na tráviaci systém, ako aj na srdce.

 

Na čo všetko rakytníkový olej pomáha?

Rakytníkový olej pomáha organizmu chrániť  sa pred zápalmi, dokonca ich z dýchacích ciest dokáže pri chorobe odstrániť, zlepšuje trávenie, činnosť srdca, pomáha pri čistení močových ciest, podporuje imunitu a detoxikáciu organizmu. Má antiseptické a antibiotické účinky,  blahodárne pre zdravie. Dokáže liečiť kožné choroby ako je akné, psoriáza, ekzémy a lupienka. Pomáha pri chudnutí a upokojuje napätie v tele. 

 

Pozri tiež: Poznáš koloidné striebro? Pomôže ti s týmito ťažkosťami!

rakytník

Zdroj: Shutterstock®

Rakytník a krása

Rakytníkový olej fantasticky pomáha pri pleti náchylnej na akné a občasne výsypy. Dokáže pokožku dokonale hydratovať, a preto sa často dáva aj do kozmetických prípravkov.  Stáva sa, že ľudia trpiaci akné majú pleť veľmi premastnenú, alebo naopak, extrémne dehydrovanú. Rakytníkový olej dokáže na pleti vybalansovať mastnotu a dehydratáciu. Okrem pleti pomáha s hydratáciou aj vlasom. Okrem toho, že im dodáva lesk a zdravý vzhľad, zanecháva na vlasoch krásnu vôňu.

recept na rekytníkový olej

Zdroj: Shutterstock®

Všetkého veľa škodí

Olej z rakytníka môžete užívať preventívne, ale aj v procese liečenia. V preventívnej fáze postačí 1 ČL oleja každé ráno na prázdny žalúdok. Ak sa liečite, môžete užívať aj 3 ČL počas dňa vždy pred jedlom. Ak máte kožné problémy, olej je vhodný aj na topické (povrchové) použitie.

 

Natrite si olej na ranu pomocou kozmetického tampónu alebo gázy. Nechajte

ho vsiaknuť a čakajte na výsledky. Rakytníkový olej nie je dobré užívať dlhšie ako 2 mesiace a vo veľkých dávkach. Deťom sa tento olej neodporúča dávať. Môže im spôsobovať tráviace ťažkosti. 

9 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

06.10.2017 12:55

Rakytník poznám a užívame...

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

06.10.2017 16:06

zvyknem piť čaj

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.10.2017 19:14

vidím, že si musím rakytník zaobstarať a zasadiť do záhrady

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

07.10.2017 00:48

Rakytník som zatiaľ mala len vo forme čaju, mám v pláne kúpiť aj tobolky...Malá poznámočka na okraj- lupienka a psoriáza je jedna a tá istá choroba..

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

07.10.2017 06:56

zatiaľ som skúšala len v podobe čaju

Vaše meno:

Mia Lock

Mia Lock

07.10.2017 18:44

Už dlhšie o ňom rozmýšľam :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

17.11.2017 18:01

rakytník je vhodný na oslabenú imunitu

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.12.2017 21:17

poznám hlavne olej

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

20.12.2017 21:08

rakytník áno áno používame

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE