Konský cop - pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať

Konský cop patrí k obľúbeným účesom už od nášho detstva. V dospelosti síce mnohé dámy od neho upustia, avšak ak si pestujete dlhé vlasy, skôr, či neskôr mu opäť prídete na chuť. Vďaka nemu nám nepadajú vlasy do očí, náš krk vyzerá štíhlejšie, v lete nám nie je tak horúco a konský cop urobený správne nám môže poľahky vyčarovať aj jednoduchý elegantný účes vhodný do práce, na párty aj slávnostnú príležitosť. Nie je ale cop ako cop. Zabudnite na zopnutie vláskov v štýle ešte ala detské časy. Konský cop pre dospelú ženu má trošku iné pravidlá. Ak ste doteraz o nich ešte nepočuli, je najvyšší čas to zmeniť.

 

Odporúčame prečítať: Kórejský návod na krásu

 

 

Minulé nechajte v minulosti 

 

O inovácie by ste sa mali snažiť aj pri vytváraní účesov. Platí to aj pre konský cop (alebo chvost), aj keď na prvý pohľad tu o nič iné než o zopnutie vlasov do gumičky nejde. Už niekoľko rokov sa naozaj nenosia takzvané "fontánky", či "efekt ananásu", keď máte cop vypnutý až na samom vrchu hlavy. Roztomilé je to možno na psíkoch, aj u malých princezničiek, avšak na vás určite nie.

 

 

Podobne sa vyvaruje infantilných doplnkov 

 

Ak svoju detskú stránku v sebe nechcete potláčať, tak ich aspoň voľte naozaj opatrne a radšej v duchu minimalizmu. Platí to pre všetky mašličky, kvietky, srdiečka, zvieratká...

Konský cop - pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať

Zdroj: Shutterstock®

Kvalita je zárukou dobrého účesu

 

Aj keď ide "iba" o gumičku do vlasov, milovníčky rôznorodých účesov vedia svoje. Nesprávna voľba gumičky, sponky, či štipca dokáže všetko pokaziť. Vyberajte pevné gumky, ktoré sa tak rýchlo neroztiahnu (aby vám sa vám vlasy neuvoľňovali), na klasické "potravinové" gumky zabudnite, síce dokážu vlasy poriadne stiahnuť, avšak o to horšie ich z nich dostanete. Dupľom ak sa vaše vlasy radi zamotávajú.

 

 

NÁŠ TIP: Investovanie do kvalitnej gumičky vás nezruinuje, ale ak ste v situácii kedy sa vám zíde naozaj každé jedno euro, spoľahnite sa na staré dobré silónky, z ktorých si odstrihnite vlastnú "gumičku". Stačí sa už len rozhodnúť podľa toho, akú hrúbku preferujete.

 

 

Ak cop tak potom už nič iné.

 

Alebo čo najmenej. Opäť platí, tak ako aj pri make-upe, aj pri účese - nepreháňajte to so všetkým naraz. Nechcite svetu ukázať zaraz a okamžite vrkôčiky, novú čelenku, aj dokonalý konský cop. Radšej jedno po druhom.

 

Odporúčame prečítať: Tajomstvo ružovej pleťovej vody

Konský cop - pravidlá, ktoré by ste mali dodržiavať

Zdroj: Shutterstock®

Pozor na mokré vlasy 

 

Mnohé z nás majú najmä v lete jeden nemilý zvyk - zopnúť si mokré vlasy do chvosta. Isteže, je to rýchle, pohodlné, praktické... ale aj k našim vlasom nešetrné. Mokrý vlas sa totiž rýchlejšie láme a takýmto zaobchádzaním aj slabne. Prv než vlasy zopnete do gumičky, trochu si ich presušte. Aspoň jemne uterákom, ak už nie voľne na vzduchu.

 

 

Obmieňajte 

 

Ak patríte k častým nositeľkám vlasov v gumičke, doprajte predsa len z času na čas svojim vlasom voľnosť a rozpustite si ich. Ak od copu neviete upustiť snažte sa aspoň obmieňať miesto jeho zopnutia, aby si vlasy z tejto časti stihli oddýchnuť a zregenerovať sa.

 

Odporúčame prečítať: Líčenia stvorené pre leto. Ako sa nalíčiť?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

15.07.2015 19:41

ja mám kučeravé vlasy, takže o konskom chvosste môžem len snívať....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE