Kórejský návod na krásu

Ak ste pravidelnou používateľkou BB krémov a podobných skrášľujúcich fluidov, určte ste zaregistrovali na trhu takzvané kórejské BB krémy.

 

Vo všeobecnosti ázijské ženy bývajú považované za priekopníčky v kráse pleti. Majú ju bezchybnú, bledú, hladkú a bez vrások. Otázka ako to robia má viacero aspektov. Strava tunajších žien je jednotvárna, zložená najmä z rýb, ľahkých jedál, takmer žiadneho cukru.

 

To je jeden aspekt. Výrobky a kozmetické triky, to je aspekt druhý. Ten, ktorý môžeme smelo vysúšať aj my, európske ženy. Vedeli ste že Kórea je ako krajina najväčšia priekopníčka vo výrobe kozmetiky?  Kozmetické trendy sú vždy najprv tam, až potom v Európe. Tak ako to tie ženy robia, že sú také krásne? 

 

Kórejské výrobky sú cenovo dostupnejšie

 

Stačí si porovnať rovnaký výrobok. BB krém značky Missha a trebárs Garnier.  Cenový rozdiel je do očí bijúci. Pritom kvalita je v prípade kórejského výrobku podľa môjho názoru lepšia. Čoraz viac módnych blogeriek aj vlogeriek ulietava na kórejskej kozmetike. Nielen, že ušetria kopu peňazí, ale dostanú aj naozaj slušnú kvalitu.  Za všetky sa oplatí spomenúť značky Etude dom, Missha M, Skin Food, Face Shop, Innisfree, Tony Moly a VOV. Zrátané a podčiarknuté: vyskúšajte a napíšte svoje dojmy! Za mňa 10/10.

 

Odporúčame prečítať: Nivea - Zmatňujúci BB krém 5 v 1

výrobky

Zdroj: Shutterstock®

Ach tie BB

 

Áno, práve o to pri kórejskej kozmetike celé je. BB krémy ázijskej výroby totiž proti západným kamarátom ponúkajú oveľa širší rad benefitov. Kým pri klasickom BB máte pocit iba zafarbeného krému na tvár, pri kórejskom BB sa vám to nestane. Majú oveľa hutnejšie zloženie, celý rad vitamínov, dokonca obsahujú zložky, ktoré šetrne bielia fľaky na tvári a tiež pigmentové škvrny. UVA a UVB ochrana je samozrejmosťou, začína na SPF 30! A to je naozaj veľká výhoda. 

 

BB krémy

Zdroj: Shutterstock®

V Kórei je mejkap zábava

 

Púder na tvár v tvare pandy, rúž vo vtipnom prevedení... skrátka, mejkap má byť zábava. Ako výrobky, tak aj ich obaly. Napríklad, Kórejská kozmetická značka Etude Dom je známa pre svoje nádherné dievčenské obaly.

 

Beauty bloggeri sa nemôžu nabažiť nedávnej Princess Etoinette kolekcie. Kto sa nechce cítiť ako princezná? 

 

Odporúčame prečítať: Mary Kay - krém na ochranu pred slnkom

kozmetické výrobky

Zdroj: Shutterstock®

Perfektné výsledky? Je za nimi drina

 

Kórejské ženy sú známe po celom svete pre ich bezchybnú pleť, ktorá jednoducho nestarne. Nie je to náhoda, že zatiaľ čo my na západe občas zaspíme nalíčené a zabúdame hydratovať pleť, Kórejky sú pri starostlivosti o pleť až prehnane úzkostlivé. Tu nie je pre ženy nezvyčajné používať až desať rôznych produktov, každý zameraný na inú starostlivosť o pleť.

 

Sú to najmä: 

Vyčistenie, píling, toner, vyživujúci krém, ampulky s koncentrovanými látkami, maska na tvár, masáž očného okolia a na koniec nočný krém. Táto tortúra občas trvá aj hodinu, ale má zmysel a význam.

 

Dámy, používate pri líčení a starostlivosti o pleť kórejskú kozmetiku? Boli ste s ňou spokojné? 

kórejská žena

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Miška

Miška

21.08.2015 03:26

hmm... v článku je dosť nepresností... napríklad Etude House sa ako názov spoločností neprekladá na Etude Dom. Ďalšia vec je tá starostlivosť o pleť, máloktorá žena má naozaj 10 krokov, väčšinou sú to 4. A spomínaná kolekcia je na trhu už nejaký ten piatok... :) Etude House má nové kolekcie na leto už (takmer) vypredané :D

Ale inak si kórejské produkty nemôžem vynachváliť. Už dokonca ani žiadne iné nepoužívam :)

Vaše meno:

Jana Kim Gughova

Jana Kim Gughova

22.06.2018 14:52

Korejské produkty odporúčam! Pre zaujímavosť veľa masiek, ktoré sú dostupné u nás sú vlastne vyrobene v Kórei.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE