Ajurvédska olejová masáž: Aké druhy existujú a prečo ich skúsiť?

Ktorá z vás nezatúžila v tomto chladnom počasí po príjemnej masáži teplými olejmi? Predstavte si, ako ležíte a jemne na vás tečie teplý olej, na telo vám prikladajú teplé vrecúška naplnené voňavými bylinkami a popritom vás masírujú. Takýto skvelý relax vám ponúka ajurvédska olejová masáž, ktorú nájdete aj u nás. Túto exotickú terapiu ľudia vyhľadávajú po celom svete pre jej skvelé zdravotné a estetické účinky. Navyše ponúka neskutočný relax nielen pre telo ale hlavne našu vystresovanú myseľ.

Pozri aj: Lucia Laciaková: Správny smer máme vtedy, keď sa bavíme a je nám dobre

masáž s olejmi

Zdroj: Shutterstock®

Medzi základné 4 olejové masáže patria:

  • Abhyanga – olej sa vyberie podľa vašej dóše čiže konštitúcii vášho tela a stavu mysle. Používajú sa bežné masérske praktiky, odstraňuje únavu, bolesť, svalové problémy a mentálny stres.
  • Pizzichil – pri tejto masáži sa neustále kvapká olej na telo a zároveň sa masíruje. Pôvodne túto masáž vykonávajú štyria maséri, v Európe ju bežne robia dvaja. Táto masáž sa robí pri ochrnutiach, motorických poruchách, roztrúsenej skleróze a reumatických problémoch.
  • Chavutti thirumal – je to masáž chodidlami masérky. Vykonáva sa pri bolestiach svalov, kostí, pri syndróme chronickej únavy a iných nervových poruchách.
  • Dhara – spočíva v tom, že sa na telo nalievajú rôzne tekutiny ako olej, mlieko, kokosové mlieko, odvar z bylín a používa sa pri psychosomatických problémoch.

U nás sa môžete stretnúť s niektorými celotelovými olejovými masážami alebo čiastočnými masážami, ktoré sú veľmi príjemné a uvoľňujúce.

abhyanga

Zdroj: Shutterstock®

Abhyanga

Celotelová olejová masáž na omladenie, ošetrenie a vyživenie pokožky. Odstráni bolesť, napätie, svalové problémy, stres, zlepšuje spánok a imunitu. Odporúča sa ľuďom so sedavým zamestnaním, workoholikom, alebo keď potrebuje vaša myseľ vypnúť.

Pozri aj: Najšialenejšie domy celebrít: Neuveríš, ako bývajú celebrity!

shirodara

Zdroj: Shutterstock®

Shirodara

Jedinečná ajurvédska masážna procedúra, ktorá začína masážou hlavy, krku a tváre. Pokračuje liatím teplého oleja na čelo – oblasť tretieho oka, ktorý ďalej tečie po celej hlave, preniká do pokožky a cez korienky vlasov. Používa sa na mentálne upokojenie, liečbu nespavosti, stresu, depresií. Nastáva relax mysle a nervového systému. Je vhodná aj pri bolestiach hlavy, migrénach, bolestiach krčnej chrbtice. Vyživuje vlasy a podporuje ich rast.

udvartana

Zdroj: Shutterstock®

Udvartana

Masáž, pri ktorej a vám vmasíruje do tela teplý liečivý púder. Pri tejto masáži sa zlepšuje krvný obeh v tele, uvoľňujú sa nahromadené látky a nečistoty pod kožou, naštartuje sa metabolizmus. Táto masáž je obzvlášť vhodná na odstránenie celulitídy a zníženie hmotnosti ale aj pri kožných problémoch.

Pozri aj: Poznáš goji bobule? Zisti, prečo ich pripísať na nákupný zoznam!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE