Urobte si svoj vlastný wellness deň v pohodlí domova

Ženy, ako výnimočné a nenahraditeľné stvorenia, si zaslúžia vyzerať a cítiť sa dobre, a to každá jedna z nás.

 

Wellness predstavuje vytúženú chvíľu oddychu, načerpania nových síl a spolu so skrášľujúcimi procedúrami má blahodárne účinky. Čo si však budeme hovoriť, všetko stojí peniaze.

 

Nezúfajte, milé dámy, je tu výborná možnosť, ktorá vás určite nadchne. Čo poviete na ,,beauty-wellness" deň v pohodlí vášho domova? Harmónia, reset, pozitívna nálada, krása, jednoducho pocit ako v bavlnke, to všetko zvládnete aj sama. A navyše, vaše domáce kúpele ušetria peniaze. Na konci dňa sa budete cítiť ako kráľovná.

urobte si svoj vlastný welness deň v pohodlí domova

Zdroj: Shutterstock®

1. Preč s nežiadúcim ochlpením

 

Teplejšie dni so sebou prinášajú strohejšie oblečenie, ktoré odhaľuje určité partie ženského tela. Povedzme si úprimne, novodobý trend nepripúšťa prirodzenosť v pravom slova zmysle a dámy sa vo väčšine prípadov svojho ochlpenia zbavujú. Nejde len o trend, dôležitý je pocit. Určite aj vy preferujete hladké a jemné, ba priam hodvábne nohy. Preto zájdite do najbližšej drogérie a zadovážte si všetko, čo potrebujete k vašej depilácii. Procedúru vykonávajte pomaly a šetrne, aby ste sa vyhli nežiaducemu poraneniu. Pokožka je po holení mierne podráždená, preto ju ošetrite vhodným krémom, výborný je aj detský púder.

 

Odporúčame prečítať: Terapia farbou - sila červenej

urobte si svoj vlastný welness deň v pohodlí domova

Zdroj: Shutterstock®

2. Koruna krásy

 

Dajte šancu novým vlasovým prípravkom, ktoré im poskytnú potrebnú výživu. Šetrný šampón, zázračný kondicionér, ošetrujúci olejček. Túžite po zmene? Vyskúšajte novú farbu na vlasy, alebo ich presvetlite tenkými pásikmi melíru. Ak sa na radikálnu zmenu necítite a preferujete služby kaderníčky, doprajte svojim vlasom výživný vlasový zábal. Po nanesení ich zabaľte do alobalu, pre zintenzívnenie kúry. Následne dôkladne umyte, vyhnite sa fénovaniu a nechajte ich voľne uschnúť. Po procedúre sa môžete vyhrať s účesom, v ktorom sa budete cítiť upravene, zvodne a hlavne spokojne.

 

Odporúčame prečítať: Krok za krokom: Jemné líčenie vhodné na každý deň

urobte si svoj vlastný welness deň v pohodlí domova

Zdroj: Shutterstock®

3. Hladká pleť

 

Deň čo deň zaťažujeme našu pleť líčidlami od výmyslu sveta. Práve preto si v tento špeciálny deň zaslúži výnimočnú starostlivosť. Namiesto krycieho krému použite pleťové tonikum a dôkladne ju zbavte všetkých nečistôt. Na takto pripravenú pleť naneste masku. Existuje množstvo druhov masiek a každá z nich je určená na určitý typ kožného problému. Zvoľte pre svoju pleť tú najideálnejšiu a nechajte pôsobiť. Následne tvár dôkladne umyte, pretrite pleťovou vodou a nakrémujte. Ten pocit čistej, na dotyk hodvábnej pleti, je na nezaplatenie. 

 

Odporúčame prečítať: Nebojte sa výrazného rúžu, vieme čoho sa vyvarovať!

u

Zdroj: Shutterstock®

4. Chodidlá

 

Nestačia len precízne oholené nohy, milé dámy. Chodidlá sú vašou vizitkou a je dobré venovať im svoju pozornosť a tak predísť zbytočným rozpakom pri vyzúvaní sa. Ostrihané nechty a jemná manikúra v letných sandálikoch je ,,alfa a omega", ale nezabudnite rovnako aj na odstránenie suchej kože. Opäť máte dostupný široký sortiment produktov, ktoré sa postarajú o hladké a voňavé chodidlá. Na noc ich natrite extra hrubou dávkou výživného krému a navlečte si hrubé ponožky, ktoré zabezpečia lepšie vsiaknutie a posilnia účinky. 

 

Odporúčame prečítať: Slovenské minipizze s 3 druhmi syra

urobte si svoj vlastný welness deň v pohodlí domova

Zdroj: Shutterstock®

5. Ruky a nechty

 

Lesklé vlasy, krásny make-up, moderné kúsky, nové topánky. Ale čo oblasť rúk a nechtov? Zohráva dôležitejšiu úlohu, akoby ste si možno mysleli. Vaše ruky a nechty sú dennodenne na očiach a verte mi, pozornému oku veru neujdú. Manikúru necháme na vás, veď ako sa hovorí: Proti vkusu žiaden dišputát. Doprajte však svojim nechtom výživný kúpeľ, vybielenie citrónom, nechtovú kožtičku zatlačte, použite šetrný pilník a zpevňovač na nechty. Vybraný lak vynikne len na zdravých a upravených nechtoch. Ruky, rovnako ako chodidlá, natrite výživným krémom a doprajte im krátku masáž. Nájdite si chvíľku času pre seba. Vieme, že je to náročné, ale voľný deň využite v prospech vašej krásy a šťastia. Vzhľad totiž hovorí za vás.

 

Odporúčame prečítať: Inšpirujte sa jarným líčením s Mary Kay!

urobte si svoj vlastný welness deň v pohodlí domova

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

30.04.2016 07:19

taky jeden den pre seba je super, kazda zena si ho zasluzi

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

15.05.2016 17:49

treba si nájsť na seba čas

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE